Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Kodiaqa
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: michalmiko »

TOMEQ pisze:
08 kwie 2020, 8:10
Dostałeś już ją? Bo też się nad tym zastanawiałem, ale są takie rozbieżności cenowe, że podejrzewam że i będą też różnice jakościowe i obawiam się że trafię na jakąś tandete, więc jak masz to sprawdzone to podaj linka do oferty z której dokonałeś zakupu.
Ja na razie zakupiłem taka osłonkę, w przeliczeniu wyszła 5zł
Przyszła do paczkomatu jak pisałem posta, już mam w domu.
Jest to cały kluczyk w częściach, oprócz elektroniki. Jakość rewelacja. Rozbieżności cenowe na ali według mnie, to tylko polityka cenowa sprzedawców (zobacz jak cały czas zmieniają ceny), a produkty pewnie z jednej fabryki.
Aukcja gdzie kupiłem mój kluczyk: https://pl.aliexpress.com/item/40001895 ... 5c0frRJfNm w cenie 11,55 usd. Nie zmieniałem górnej części obudowy, bo ma logo VW, a sam dół, który jest ciężki do dostania dla naszego typu kluczyka, te które znajdowałem na ali są do składanego kluczyka (bardzo podobne, ale mają inne mocowania).
Takie etui silikonowe też stosowałem (teraz ma takie żona), później miałem takie plastikowo - aluminiowe, składane z dwóch części z fosforyzującymi przyciskami, ale było bardzo duże i ciężko było trafić w przycisk. Teraz mam taką nakładkę i jest super :) Kupowałem jak były po niecałe dwa dolary - teraz są za prawie 4 :)
Ten plastikowy dolny element na zdjęciu przy elementach obudowy, to już wymieniony fabryczny ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Sponsor

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Sponsor


thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: thortorun »

A tymczasem w Rosji ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzyżak z Torunia

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: thortorun »

Czy ktoś już może to montował i może się wypowiedzieć:

http://www.superskoda.com/Skoda/KODIAQ/ ... AMIC-style
Krzyżak z Torunia

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Szkoda, że dalej w wodę nie wjechał :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: thortorun »

😁😁

Obrazek
Krzyżak z Torunia

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Już mi się bardziej podoba :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

selk
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2020, 0:19
Lokalizacja: Łodź
Samochód: Kodiaq 2.0 FSI 132kW / 2017

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: selk »

TOMEQ pisze:
27 gru 2019, 17:46
Taka sobie pokrywa na akumulator, poprawia wygląd pod maską ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiona na aliexpres wyszła mnie 30,75zł
gdzie kupiłes ?
daj link

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: stingerA6 »

Zobacz na link pod ostatnim zdjęciem.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

selk
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2020, 0:19
Lokalizacja: Łodź
Samochód: Kodiaq 2.0 FSI 132kW / 2017

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: selk »

JED pisze:
08 wrz 2019, 16:13
Powtórzę.
W 2 różnych miejscach (1 zacytowane powyżej) było info, że oryginalny odblask z RS wymaga dziurek.
Potwierdzam z praktyki czy jak kto woli autopsji - wyjąłem dzis z kolegą tylnią listwe pod zderzakiem z mojego Style w celu wymiany na oryginalna listwe z odblaskiem od RSa z tym "magicznym odblaskiem".

Od RS listwa jest węższa, trzyma sie na innych zaczepach dolnych które na szczęście sa fabrycznei zrobione w zderzaku

Mam oryginał od RSa więc moge powiedziec porównując że to cos na obrazkach w linkach: http://www.superskoda.com/Skoda/KODIAQ/ ... e-swap-kit to wygląda tez na oryginał i potwierdzam wymaga przy montażu wiercenia kilku sporych otworków w zderzaku (plastikowym).

Zderzak RSa ma widocznie te otworu zrobione fabrycznie (zderzak tylni jest tam delikatnie inny przecież i pewnie ma fabrycznie dziurki).

Po wywierceniu otworów montaz zajmuje 10 min. jak ktoś potrzebuje szczegółów technicznych moge jutro zrobic opis wymiany krok po kroku +zdjęcia ale przy użyciu plastikowych haków do tapicerki proces demontazu i montazu jest prozaiczny

Konstrukcja tego odblasku tylko ze względu na widzimisie konstruktora a moze specjalnie żebyśmy nie mieli łatwo wymusza wywiercenie dziur w plastiku zderzaka.
Konstrukcja spokojnie mogłaby sie utrzymać na listwie w inny sposób ale ktoś to tak specjalnie wymyslił że sam odblask trzyma sie solidniej listwy niz listwa samego auta: liczba i wielkosc zatrzasków mocowania odblasku poraża :)

Uwagi praktyczne :
1.Bez wywiercenia dziur odblask odstaje od zderzaka i słabo sie trzyma , tylko na połowie zatrzasków - sprawdziliśmy
2.Jeśli kupicie listwe z zamontowanym odblaskiem to nie dacie rady jej zamontować od razu , trzeba najpierw zdemontowac najpierw odblask z listwy
3.W serwisie fabrycznym skody Wam tego NIE PODMIENIĄ - tak oświadczył mi człowiek w serwisie Skody
4. Do montazu i demontazu uzyjcie plastikowych haków od tapicerki za 5 zł do kupienia (nic nie pouszkadzacie )

Podsumowując
Gdybym miał zapłacic 80 EURO za ten odblask to moim zdaniem NIE WARTO.
Ponieważ kosztował mnie jednak to samo 80tylko w złotówkach to z ciekawości zająłem sie wymianą .
Wersja MonteCarlo - nie wiem jak jest z ta wersją ale na portalu na A jest zderzak od wersji MonteCarlo natomiast chyba wolałbym przyciemnić lampy i ten odblask folią co przy okazji troche ochroni te podzespoły zamiast kupowac wersję przyciemnianą i na dodatek droższą

selk
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2020, 0:19
Lokalizacja: Łodź
Samochód: Kodiaq 2.0 FSI 132kW / 2017

Re: Dodatkowe akcesoria - Skoda Kodiaq

Post autor: selk »

stingerA6 pisze:
22 cze 2020, 21:15
Zobacz na link pod ostatnim zdjęciem.
no własnie przejrzałem kolejny raz i tego linka nie widze

ODPOWIEDZ