spalanie "postojowe"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Erlenn
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2018, 3:22
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 190 KM 4x4 DSG

spalanie "postojowe"

Post autor: Erlenn »

Cześć. Mam kłopot i dylemat. Mianowicie moje auto miewa różne zużycie paliwa na postoju. Oczywiście biorę pod uwagę sytuację gdy silnik jest rozgrzany i przejechał już trochę.
Auto DSG 4x4 TDI 2.0 Sprawa ma się tak, że w trybie D/S lub R najczęściej pokazuje 0,8 l/100. Przy zrzuceniu na P lub N - pokazuje 0,6 /100 km.
Ale bywają sytuacje kiedy to spalanie na D/S "skacze" no co chwila zmienia się 0,8 - 0.9. Albo czasami pokazuje 0,7. Bywa, że po dłuższej trasie pokazuje 0,6 (po zrzuceniu na P 0.5 l/100 km). Ale kiedy indziej po tej samej trasie (autostrada) pokazuje 0,8 jak to najczęśwciej bywa.

Jestem zaskoczona, bo poprzednio jeździłam Superbem z manualem i rozgrzany silnik palił na postoju po prostu 0,6 (chyba, że dopapał DPF no to 1,4 ;).
Czy to normalne, czy mam to zgłosić w serwisie?
Jak jest u Was? Poradźcie :)



Sponsor

spalanie "postojowe"

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: spalanie "postojowe"

Post autor: Malenstwo8 »

Szczerze - nigdy na to nie zwróciłem uwagi, ale raczej to normalne. Automat trochę inaczej obciąża silnik. To, że na D/S czy R jest większe zużycie, to raczej normalne no skrzynia jest zasprzęglona i auto ciągnie do przodu/tylu na hamulcu.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: spalanie "postojowe"

Post autor: Tomala72 »

Silnik ma do napędzenia poza DSG dodatkowe agregaty w tym alternator i sprężarkę klimatyzacji.
Te elementy współgrają ze sobą i często mają większe zapotrzebowania lub też mniejsze. Stąd wynikają różnice w chwilowym spalaniu.

ODPOWIEDZ