Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: stingerA6 »

Może już poprawione. Przy okazji sprawdź w ASO czy podlega akcji


"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Sponsor

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Sponsor


czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: czekus »

stingerA6 pisze:
16 paź 2019, 13:45
Może już poprawione. Przy okazji sprawdź w ASO czy podlega akcji
Mozliwe. Jak bede mial chwile to podjade. Choc i tak musze bo sam kangur mnie raczej nie trapi, bardziej wrazenie jakby fizycznego luzu (sam nie wiem jak to okreslic) w skrzyni, miedzy 1 a 3 biegiem, poczucie przy manipulowaniu sprzeglem jakby skrzynia/sprzeglo fizycznie bylo luzne i wprowadza szarpniecia oraz dyskomfort przy jezdzie zwlaszcza na niskich obrotach.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: polrob »

Mam auto z produkcji coś koło końcówki września i jak narazie nie zauważyłem tego problemu. Przy odbiorze auta z salonu pytałem o akcję czy go dotyczyła to otrzymałem info że nic nie trzeba było aktualizować także pewnie już fabrycznie jest na nowym sofcie. A tak nawias czy jest gdzieś możliwość dokładnego sprawdzenia daty produkcji auta (poza ASO)?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: stingerA6 »

Tylko ASO ma dokładną datę
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: polrob »

Szkoda bo brałem auto gotowe i na wielu elementach ma datę końcówki września także pewnie jest gdzieś z przełomu wrzesień/października i myślałem że jest możliwość weryfikacji tej informacji poza ASO.

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: golob »

Mój 1.5 DSG według mnie nie miał problemów z kangurem i nie dostawałem również żadnego wezwania na akcje serwisowa i nic więcej nię drążyłem. W zeszłym tygodniu oddawałem na przegląd przy 30kkm i wyszła dla niego również ta akcja serwisowa. Co ciekawe po tej zmianie softu odczuwam zaskakującą poprawę mocy i jakiś inny przebieg momentu przy jeździe z obciążeniem z przyczepą. Solo nie widzę istotnej różnicy, ale z przyczepą pod obciążeniem jest zauważalnie lepiej (choć źle nie było wcześniej). Jechaliśmy akurat w góry z przyczepą więc było gdzie to sprawdzić, subiektywne odczucia są jakby mocy przybyło.

Także jak ktoś nie robił tej akcji serwisowej to polecam to zrobić szybciej, ja nie myślałem że ona cokolwiek u mnie zmieni skoro nie miałem kangura a zmieniła dużo na plus.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: stingerA6 »

DSG był mniej narażony na kangura.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

kris745
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2020, 17:09
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI DSG 2021

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: kris745 »

Hej. Jak wygląda aktualna sytuacja z manualami z najświeższej produkcji? Kangurowanie ustąpiło już całkowicie? Zrobiło się cicho w tym temacie na naszym forum.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: polrob »

Po roku doświadczenia mogę powiedzieć, że auta z produkcji 09.2019 posiadają delikatne bujanie obrotami jadąc bez gazu na zimnym silniku. Mam taki objaw lekkiego kangurowania ale występuje to na krótkim odcinku z rana ok 40-50m. Ruszając normalnie z lekkim gazem nie jest to zauważalne.
Co ciekawe tego objawu nie ma na pewno jeśli przed ruszeniem przerzuci się na sport. Wtedy auto na wolnych obrotach przemieszcza się płynnie.
Porównując to z objawami aut z wcześniejszych okresów produkcji można powiedzieć że problem stał się nieuciążliwy. Ciekawe jak to wygląda z autami z drugiej połowy tego roku. Jak będę na serwisie poproszę o sprawdzenie czy nie mają nowszego oprogramowania.
Widać jak zabiegi pseudo ekologiczne poprawiają jakość życia.

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: czekus »

Ciekawe na ile różne objawy typu kangury, szarpnięcia, obroty itp mają wspólnego z oprogramowaniem, a na ile ze samych sprzętem (sprzęgło/skrzynia/ogólnie przeniesienie napędu)
ja przymierzam się do małej modyfikacji chip/box, i ciekawe jak zmiana mapy wpłynie na te dolegliwości

ODPOWIEDZ