Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: pstad »

czekus pisze:Ciekawe na ile różne objawy typu kangury, szarpnięcia, obroty itp mają wspólnego z oprogramowaniem, a na ile ze samych sprzętem (sprzęgło/skrzynia/ogólnie przeniesienie napędu)
ja przymierzam się do małej modyfikacji chip/box, i ciekawe jak zmiana mapy wpłynie na te dolegliwości
Wydaje mi sie ze troszke wplynie,ale byl watek o pedalboxie ktory ponoc pomaga.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Sponsor


BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: BigDaddy »

Odświeżam wątek bo zimno się zrobiło i poranny kangur w moim 1,5tsi manual FL stał się urwiający. Nie chce mi się wierzyć w soft bo przecież nie jest możliwe, żebym do auta z roku 22 dostał stary soft.
Te kilkadziesiąt metrów rano jest masakryczne. Cóż robić koledzy, serwis?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: herman00 »

Koledzy, jak udowodnić dla ASO, że kangur jest. Sprawa jest chwilowa, pojawia się na całkowicie zimnym silniku po wyjechaniu z domu - około 200 metrów, potem spokój. Musiałbym odstawić auto na noc do serwisu, rano pojechać i wsiąść z serwisantem - jak się nie zdarzy kangur ? W trybie SPORT na nagrzanym silniku też mi szarpie, ale bardzo sporadycznie, trzeba trafić na kaprys. Jest to nie do pokazania w ASO, gdzie zasadą jest, że coś jest na stałe, albo tego nie ma - nie stwierdzili usterki. Ja mam 2,0TSi i oczywiście DSG i mam coś podobnego do kangura, auto nie skacze, ale czuć wyraźne przerwy w jechaniu pierwsze 200m (na niskich obrotach D2) po ruszeniu na zimnym.

RobertG7
Posty: 142
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq kangur 1.5 tsi manual

Post autor: RobertG7 »

Nagraj nawet telefonem - a najlepiej jak druga osoba będzie nagrywać, by było jak najstabilniej z ręki. W Wimarze na pewno będą chcieli to sobie obejrzeć

ODPOWIEDZ