Zabłocona komora silnikowa

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Tomala72 »

Moim zdaniem nie ma co płakać. Warunki drogowe w górach sprzyjają dostawaniu się dużej ilości wody z solą szczególnie jeśli jedziesz w kolumnie przez długi czas. Umyć porządnie póki temperatura na plusie i dalej w trasę. Generalnie to sól to i będzie żarła. Szkoda komory.



Sponsor

Re: Zabłocona komora silnikowa

Sponsor


Matt
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:22
Samochód: Kodiaq 2.0tdi 190 4x4 Style

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Matt »

Remi pisze:
20 lut 2019, 18:59
Kolego mógłbyś wrzucić fotkę ja to zrobiłeś?
Fotka poniżej. Finezji wielkiej w tym nie ma, ale działa. Proszę nie sugerować się tą dodatkową, wąską uszczelką. Przykleiłem ją jako pierwszą, ale nie zdała egzaminu. Dopiero doklejenie "pianek" załatwiło sprawę. Prawdopodobnie najważniejsza jest ta pod znaczkiem skoda.
Obrazek

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: martii »

Tutaj niestety Skoda się nie popisała. Wystarczyło przeprofilować górna część plastików nad chłodnicą i dać uszczelkę w "U" nad dźwignia do otwierania maski i nie byłoby problemu.

Problem pojawia się gdy zajdzie potrzeba dolewki oleju np w trasie, bo cały ten syf łącznie z piachem zbiera się wokół korka oleju, który dodatkowo posiada uszczelkę do osłony silnika w kształcie stożka. Odkręcenie korka = wsypanie sobie "uszlachetniaczy" do silnika, nawet po umyciu silnika trzeba ściągnąć osłonę i uszczelkę, wyczyścić z syfu i dopiero można odkręcić korek.

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Nikon-N1 »

leon pisze:
20 lut 2019, 9:38
Próbowałem założyć nowy wątek ale nie odkryłem jak to zrobić. [Wydzieliłem. --root] Czy ktoś z Was spotkał się z tym że po przebytej podróży po zimowych mokrych i zasolonych drogach miał całą komorę silnikową zatrzaskaną błotem? Mi się tak zdarzyło. W serwisie oczywiście powiedzieli że nie mają pojęcia jak to się mogło stać i nie będą dociekali. Na gwarancji myć komory mi nie chcieli ale ostatecznie jak przyjechałem na umówiony termin to zrobili to w gratisie. Może wiecie co z tym zrobić na własną rękę. Moim zdaniem uszczelki nie trzymają prawidłowo i jak wjechałem na zad pryskającego samochodu w trasie to mi powietrze wcisnęło błoto do komory. Sprawa prosta ale serwis się wypiął.
to jest kolejną cechą kodiaqa
ja dużo jeżdżę w trasach i po kilku jazdach, komora silnika wygląda jak w aucie 10 letnim.
niby jest uszczelka na masce , ale nic nie daje.
po prostu , kodiaq ma taką aerodynamikę i tyle.
mi najbardziej przeszkadzają budzące się bardzo lusterka boczne w jeździe podczas deszczu.
może to wynika z wielkości komory silnika i całego auta.

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Nikon-N1 »

Nikon-N1 pisze:
23 lut 2019, 7:39
leon pisze:
20 lut 2019, 9:38
Próbowałem założyć nowy wątek ale nie odkryłem jak to zrobić. [Wydzieliłem. --root] Czy ktoś z Was spotkał się z tym że po przebytej podróży po zimowych mokrych i zasolonych drogach miał całą komorę silnikową zatrzaskaną błotem? Mi się tak zdarzyło. W serwisie oczywiście powiedzieli że nie mają pojęcia jak to się mogło stać i nie będą dociekali. Na gwarancji myć komory mi nie chcieli ale ostatecznie jak przyjechałem na umówiony termin to zrobili to w gratisie. Może wiecie co z tym
zrobić na własną rękę. Moim zdaniem uszczelki nie trzymają prawidłowo i jak wjechałem na zad pryskającego samochodu w trasie to mi powietrze wcisnęło błoto do komory. Sprawa prosta ale serwis się wypiął.
to jest kolejną cechą kodiaqa
ja dużo jeżdżę w trasach i po kilku jazdach,
komora silnika wygląda jak w aucie 10 letnim.
niby jest uszczelka na masce , ale nic nie daje.
po prostu , kodiaq ma taką aerodynamikę i tyle.
mi najbardziej przeszkadzają budzące się bardzo lusterka boczne w jeździe podczas deszczu.
może to wynika z wielkości komory silnika i całego auta.
kiepska uszczelka pod maską też do tego się przyczynia.
Takie pierdołki, wg. mnie też mają wpływ na hałas.
przerwy w uszczelkach, szczeliny generują dodatkowe dźwięki.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: MałGorzata »

Dopracują :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: martii »

Ponoć to problem wszystkich nowych VAGów, lacznie z citygo na końcu. Ma to niby polepszyc wentylacje pod maską.

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 71
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Wojas »

U mnie teraz czysto. Sprawdzone miejsca na uszczelki. Na niebiesko zaznaczyłem obszary którymi głównie chlapało, i tam dołożyłem uszczelki. Podobnie jak u Matt'a. Polecam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: DymJr »

To nie tylko problem Kodiaqa, w Octavii II w ogole nie bylo uszczelki. Przyklejałem samodzielnie, uszczelka za 5.50zl / mb.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: TOMEQ »

Gdzie kupiłeś taka uszczelkę i jaka to konkretnie?
Bo z tego co oglądałem takie okienne to są takie cienkie fi6 że nie zda egzaminu
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

ODPOWIEDZ