Zabłocona komora silnikowa

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
leon
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2019, 8:56
Samochód: Skoda Kodiaq

Zabłocona komora silnikowa

Post autor: leon »

Próbowałem założyć nowy wątek ale nie odkryłem jak to zrobić. [Wydzieliłem. --root] Czy ktoś z Was spotkał się z tym że po przebytej podróży po zimowych mokrych i zasolonych drogach miał całą komorę silnikową zatrzaskaną błotem? Mi się tak zdarzyło. W serwisie oczywiście powiedzieli że nie mają pojęcia jak to się mogło stać i nie będą dociekali. Na gwarancji myć komory mi nie chcieli ale ostatecznie jak przyjechałem na umówiony termin to zrobili to w gratisie. Może wiecie co z tym zrobić na własną rękę. Moim zdaniem uszczelki nie trzymają prawidłowo i jak wjechałem na zad pryskającego samochodu w trasie to mi powietrze wcisnęło błoto do komory. Sprawa prosta ale serwis się wypiął.



Sponsor

Zabłocona komora silnikowa

Sponsor


martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: martii »

Miałem to samo po ostatniej trasie Szczecin - Zakopane - Szczecin, cały silnik i wszystkie elementy pod maską uwalone solą i syfem aż po ściankę grodziowa. W żadnym samochodzie nie miałem tak uwalonego silnika, nawet w Patrolem trzeba się trochę postarać.

Obrazek

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Malenstwo8 »

O kuźwa. Dziwne. ja mam prawie 30 tys. nalotu i czysto w zasadzie pod maską, a dodam, że mam dojazd do domu 2 km błotnistej gruntówki z kałużami po 20 cm wody, a nieraz latam tamtędy po 40 km/h. Auto zachlapane całe, ale silnik w zasadzie nic.

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: martii »

to po przejechaniu 1800km S3, A4 i Zakopianką :shock:, w drugim aucie (Pasku B7) silnik czyściutki

leon
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2019, 8:56
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: leon »

Dokładnie tak jak u mnie. Ja jeździłem wcześniej starymi gratami i nigdy taka niespodzianka mnie nie spotkała. Malenstwo8 nie wystarczy jeździć po zabłoconych drogach bo osłona na spodzie działa. Trzeba się przejechać tak żeby pryskało w okolicach górnej klapy ;). Martii robiłeś cos w tym temacie, serwis jakoś to skomentował?

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Malenstwo8 »

leon pisze:
20 lut 2019, 13:03
Dokładnie tak jak u mnie. Ja jeździłem wcześniej starymi gratami i nigdy taka niespodzianka mnie nie spotkała. Malenstwo8 nie wystarczy jeździć po zabłoconych drogach bo osłona na spodzie działa. Trzeba się przejechać tak żeby pryskało w okolicach górnej klapy ;). Martii robiłeś cos w tym temacie, serwis jakoś to skomentował?
No chyba, że tak, chociaż nie mam pewności czy tak nie chlapało parę razy. Tak czy siak, dziwna sprawa.

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: martii »

W piątek mam serwis bo mi się już drugi front assist zrypał :D, więc zgłębię temat - pewnie jeździć obserwować :lol:

a tak na poważnie, jak dla mnie kodiaq ma źle zaprojektowaną uszczelkę na klapie, w miejscu dźwigni do otwierania nie ma jej w ogóle i przy predkościach autostradowych+ cały syf wali tą szparą po silniku

Matt
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:22
Samochód: Kodiaq 2.0tdi 190 4x4 Style

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Matt »

U mnie to samo, auto 3 miesięczne. Ale już wiem skąd to (potwierdzone w serwisie). Brud dostaje się poprzez szczelinę między maską a komorą silnika (głównie w okolicy znaczka skoda). Przykleiłem tam kawałek pianki oraz dodatkowo dokleiłem paski z pianki od spodu klapy (mniej więcej, żeby spotkały się z czarnym plastikiem przed silnikiem). Problem rozwiązany.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: MałGorzata »

Ja też tak mam ale nie zrobiło to na mnie wrażenia.

:)

To pewnie przez posiadanie Land Rovera.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Remi
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 20:10
Samochód: Kodiaq

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Remi »

Matt pisze:
20 lut 2019, 13:58
U mnie to samo, auto 3 miesięczne. Ale już wiem skąd to (potwierdzone w serwisie). Brud dostaje się poprzez szczelinę między maską a komorą silnika (głównie w okolicy znaczka skoda). Przykleiłem tam kawałek pianki oraz dodatkowo dokleiłem paski z pianki od spodu klapy (mniej więcej, żeby spotkały się z czarnym plastikiem przed silnikiem). Problem rozwiązany.
Pozdrawiam!
Kolego mógłbyś wrzucić fotkę ja to zrobiłeś?

ODPOWIEDZ