Zabłocona komora silnikowa

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Marcin B. »

Jaco pisze:
06 paź 2022, 20:03
tomnowy pisze:
26 mar 2022, 18:36
do regulacji temperatury oleju sluzy uklad chlodzenia i miska olejowa przy duzych predkosciach, a nie szczeliny pod maska.
W maluchu tez ;) ?

Zamówiłem 3m uszczelki i ponaklejałem jak niżej na zdjęciach. Z moich pomiarów wyszło ze tylko uszczelki zaznaczone na czerwono coś pomagają, na żółto absolutnie nic. Generalnie przydała by się wyższa uszczelka ale takich nie znalazłem. Sugeruje tez naklejenie uszczelki tylko pod znaczkiem i obok tej uszczelki która już jest. Pomiar wykonałem umieszczając pocięte paski papieru pod maską.
Obrazek

Obrazek
A masz pokrywę silnika w tym aucie, bo widzę że eska, ja nie mam jakby co i wszystko usyfione białym nalotem na silniku i wokół po 1 trasie w zimie


Marcin

Sponsor

Re: Zabłocona komora silnikowa

Sponsor


Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Jaco »

Nie mam jeszcze pokrywy, kupiłem jedna od Seata która jest do diesla i do 2.0tsi i była by dobra gdyby ja przyciąć z jednej strony ale na to się nie zdecydowałem wiec odesłałem. Na zdjęciu widać gdzie jest lekka kolizja. Znaczek Seata można odkleić jak by co.

Jest jeszcze pokrywa od arteona i onachyba będzie pasować. Zamierzam ja kupić.

Obrazek
Obrazek

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Marcin B. »

A dlaczego nie od skody, jest dostępna widziałem na wiadomym portalu aukcyjnym jako oryginal, pasująca do rski za nieco ponad 400, to dlaczego kupujesz od seata lub vw?
Marcin

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Jaco »

Bo te od skody są raz ze liche dwa ze mogą się zapalić. Mówię o tych nowych, które weszły po lifcie. One są zrobione z materiału który przypomina twarda gąbkę. Problem występuje w szczególności w vRS i VW R. Pokrywa może się wypiąć i wtedy dotyka do gorących elementów silnika np. Turbiny i dochodzi do zapalenia. Niby maja poprawić ale ja tam im nie wieże, wole stare wersje pokrywy które są z niepalnego materiału. Ta z arteona w sumie fajnie wyglada i nie ma żadnego znaczka.

Problem jest tutaj opisany

https://www.autoevolution.com/news/vw- ... 84792.html

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Marcin B. »

no tak, temat znany w całym vagu, ale skąd Twoja koncepcja ze od Arteona ma pasować? W Arteonie o ile kojarzę są podobne silniki 2.0 190 i 272-320 HP, i co niby one mają pokrywy wolne od wady? Bo nie mówisz chyba o tych starszych gdzie było wszystko, włącznie z pokrywami ok, ale starsze motory to zapewne inne pokrywy , z innymi mocowaniami..
Marcin

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Jaco »

Mocowania są te same to wiem na pewno. Z arteona powinna pasować ponieważ boczne ścianki są krótsze w porównaniu z ta pokrywa co miałem od Seata. A najnowszej pokrywy z arteona 2023 nie widziałem i nie wiem jak wyglada. Ja miałem na myśli taka pokrywę
Obrazek

Widziałem tez taka pokrywę w octavi vRs, pasowała idealnie.

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Marcin B. »

Nawet nieźle wygląda, też bym w to wszedł jak w dym jeśli będzie pasować ! Kiedy kupujesz? Możesz dać znać jak kupisz? Bo coś mi się wydaje że prędzej coś się uszkodzi pod maską od tego syfu, niż się doczekam tzw listu z wezwaniem od skody. A potem wiadomo, jak serwis coś zacznie dłubać , naprawiać, to już kaplica z autem. Wiem to już z autopsji.
Marcin

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: Jaco »

Jednak ta z arteona wymagała modyfikacji, u mnie to wyglada tak. Wyciąłem miejsce na jeden z wężykow.
Obrazek

Obrazek

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Zabłocona komora silnikowa

Post autor: lk7 »

Ja także dodałem dodatkowe uszczelki w krytycznych miejscach.


Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ