Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Panzer_Lemon
Posty: 16
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:07
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI Style

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Panzer_Lemon »

Odpowiadając na kilka pytań/uwag :
1) "Używasz ACC podczas jazdy?" - Nie
2) "To chyba normalne że spalanie benzyny jest większe od diesla na porównywalnym odcinku" - w normalnym użyciu to tak. Ale przy moim trybie (małe przebiegi), wymyśliłem sobie, że skoro jeździłem dieslem na zimnym silniku, bez tych wszystkich bajerów typu tryb 2-cylidrowy, system start-stop (który mnie wkurza niemiłosiernie i często jeżdżę bez niego bo nie zauważyłem wpływu na zużycie) i mając 1.5 a nie 1.9 pojemność silnika to spalanie będzie chociaż na podobnym poziomie... No i dodatkowo przecież wspaniały system pomiaru WLTP (przez który 2 miesiące dłużej czekałem na samochód) miał podawać bardziej rzeczywiste wyniki spalania.... Katalogowo Vectra miała palić 7,4 l/100km w mieście.
3) "@Panzer_Lemon nie masz się czym martwić, spalanie spadnie jak silnik Ci się ułoży, przy przebiegu rzędu 10tys.km" - nie wiedziałem że to aż do 10k. W instrukcji pisali coś o ograniczaniu obrotów do 1k czy 1.5k. Ale pożyjemy zobaczymy ;)
4) "To są dane z komputera czy liczyłeś rzeczywiste według zatankowanego paliwa i przejechanych kilometrów?" - z komputera. Ale przy najbliższej okazji zweryfikuję to.
5) "dziwi mnie ,że jeszcze ktoś wierzy w dane katalogowe" - nie wierzę, zakładałem spalanie na poziomie 10l/100km
6) "Kodiaq to duże i ciężkie auto" - wbrew pozorom różnica w masie nie duża - kilkadziesiąt kg, a wpływ gabarytów przy porannych korkach pomijalny.

Dziękuję, za odpowiedzi. Generalnie pogodziłem się z tym spalaniem, ale sprawdzę jeszcze czy komputer czegoś nie przekłamuje i zatankuję na innej stacji (aktualnie BP). Będę miał na miśka oko i dam znać.



Sponsor

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Sponsor


golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: golob »

Panzer_Lemon pisze:
13 lut 2019, 10:27
wymyśliłem sobie, że skoro jeździłem dieslem na zimnym silniku, bez tych wszystkich bajerów typu tryb 2-cylidrowy, system start-stop (który mnie wkurza niemiłosiernie i często jeżdżę bez niego bo nie zauważyłem wpływu na zużycie) i mając 1.5 a nie 1.9 pojemność silnika to spalanie będzie chociaż na podobnym poziomie..
Nie ma opcji żeby spalanie było podobne w dieslu i benzynie w tych samych warunkach. Tryb 2-cylindrowy to głównie marketing, cylindry odłączane są tylko przy minimalnym obciążeniu silnika, a wtedy i tak spalanie jest najmniejsze, start-stop też cokolwiek zauważalnego daje tylko w bardzo specyficznych warunkach.

Wychodzi Ci że spalanie jest o 2-3l wieksze niż w dieslu i to się zgadza. Ja właśnie tak kalkuluję że Kodiaq benzyna będzie mi palić średnio w mojej mieszanej jeździe o 2L więcej od TDI w Superbie, przy szybkiej autostradowej prędkości pewnie ze 3L więcej bo dochodzi aerodynamika SUVa...

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Mans »

Trzeba przyznać ,że Kodiaq z silnikiem 1.5 TSI swoje waży 1550kg wersja bez DSG7 :shock:


https://az749841.vo.msecnd.net/sitesded ... d70dbe.pdf


Obrazek

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Nikon-N1 »

Nikon-N1 pisze:
13 lut 2019, 7:04
Panzer_Lemon pisze:
12 lut 2019, 16:02
Witam,

Kodiaqa mam od 3 miesięcy. Z samochodu jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Automat zaskoczył mnie na plus. Generalnie wszystko OK, poza...spalaniem. Dane katalogowe mówią o 7,6-8,1 l w cyklu mieszanym. Mi wychodzi 12-13 l...
Kilka słów wyjaśnienia :
1) jeżdżę stosunkowo niewiele ~1k/miesiąc
2) codziennie pokonuję krótką trasę 4 km do pracy i 4 km z powrotem
3) samochód zwykle stoi pod chmurką
4) jadę w godzinach szczytu, ale w miarę sprawnie to przebiega - średnia prędkość ~20-25km/h wg pomiarów
5) styl jazdy wg mojej subiektywnej oceny : normalny (zresztą w godzinach szczytu choćbyś chciał to nie poszalejesz)
6) miejsce zamieszkania Poznań - zima w tym roku całkiem ciepła
7) zielone listki w granicach 85-90

Dotychczas jeździłem Oplem Vectrą 1.9 CDTI GTS. Identyczna trasa i pozostałe warunki - spalanie 10l/100km !. W zimie zdarzało się, że pod pracę dojeżdżałem, a wskazówka od temp. nawet nie drgnęła. W związku z powyższym, pomimo iż z tamtego diselka byłem bardzo zadowolony, zdecydowałem się na benzynę. W teorii miało być mniejsze spalanie, a i silnik miał się mniej męczyć warunkami pracy (krótkie przebiegi).

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś 'katuje' biednego misia podobnym sposobem użytkowania i może mi potwierdzić, że to norma, czy jednak coś nie tak z moim egzemplarzem i ma za duży apetyt ? ;)

P.s. Na autostradzie przy kiepskich warunkach pogodowych (wiatr i deszcz) przy 160km/h palił 15l/100km.
tyle pali i koniec
dziwi mnie ,że jeszcze ktoś wierzy w dane katalogowe
ja jeżdżę dużo 5 000 km miesięcznie i dlatego diesel. średnia z 13 000 km. 8.2 l/100 km,
Kodiaq to duże i ciężkie auto,
nie porównuj z sedanem,
w twoim przypadku to normalne spalanie
dodam jeszcze że u mnie 4x4 masa około 1800 kg
I cały czas ustawienie sport i skrzynia i ustawienia trybu jazdy
syren start stop wyłączam zaraz po uruchomieniu silnika
także spalanie 8.2 jest wg mnie jak najbardziej ok

Przemodk77
Posty: 19
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:39
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Przemodk77 »

Duża buda i silnik od kosiarki ogrodowej - to normalne :-)

Dla porównania 2 moje inne auta:
1. Mini Clubman 1.5 pali 7-7,5l w miescie
2. Mustang 2.3 pali 12L w miescie
Ale samochody lekkie i innych gabarytów niz misiek
Przemodk77
**************************
Brak talentu nie musi człowieka od razu pozbawiać rozumu

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Malenstwo8 »

Przemodk77 pisze:
20 lut 2019, 14:22
Duża buda i silnik od kosiarki ogrodowej - to normalne :-)

Dla porównania 2 moje inne auta:
1. Mini Clubman 1.5 pali 7-7,5l w miescie
2. Mustang 2.3 pali 12L w miescie
Ale samochody lekkie i innych gabarytów niz misiek
Mustang nie jest taki lekki :)
Nie wiem jak waga 2.3 EB, ale 5.0 GT waży coś koło 1850 kg. Pod moją nogą GT w mieście bez szaleństw to 14 L.
Wracając do Miśka, takie spalanie jest jak najbardziej normalne z tym silnikiem i przy tej budzie, dlatego ja wziąłem diesela :P

WuDi
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2018, 9:03
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi ACT 150KM active 4x4

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: WuDi »

Mój Kodiaq to manual 1.4tsi 150KM ACT 4x4. Mam dokładnie taką samą trasę do pracy i też Poznań. Spalanie w mega korkach do Max 11l/100. W normalnej jeździe poniżej 10 czasem 8l w mieście. Trasa ok 7l. Czasem nawet 6.5 przy spokojnej jeździe. Silnik bardzo wrażliwy na styl jazdy. Albo chleje albo jest oszczędny. I tak średnie z długookresu mam Ok 8.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, 18:57 przez WuDi, łącznie zmieniany 1 raz.

WuDi
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2018, 9:03
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi ACT 150KM active 4x4

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: WuDi »

A listków ma Ok 50-60😀

ODPOWIEDZ