Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Panzer_Lemon
Posty: 16
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:07
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI Style

Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Panzer_Lemon »

Witam,

Kodiaqa mam od 3 miesięcy. Z samochodu jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Automat zaskoczył mnie na plus. Generalnie wszystko OK, poza...spalaniem. Dane katalogowe mówią o 7,6-8,1 l w cyklu mieszanym. Mi wychodzi 12-13 l...
Kilka słów wyjaśnienia :
1) jeżdżę stosunkowo niewiele ~1k/miesiąc
2) codziennie pokonuję krótką trasę 4 km do pracy i 4 km z powrotem
3) samochód zwykle stoi pod chmurką
4) jadę w godzinach szczytu, ale w miarę sprawnie to przebiega - średnia prędkość ~20-25km/h wg pomiarów
5) styl jazdy wg mojej subiektywnej oceny : normalny (zresztą w godzinach szczytu choćbyś chciał to nie poszalejesz)
6) miejsce zamieszkania Poznań - zima w tym roku całkiem ciepła
7) zielone listki w granicach 85-90

Dotychczas jeździłem Oplem Vectrą 1.9 CDTI GTS. Identyczna trasa i pozostałe warunki - spalanie 10l/100km !. W zimie zdarzało się, że pod pracę dojeżdżałem, a wskazówka od temp. nawet nie drgnęła. W związku z powyższym, pomimo iż z tamtego diselka byłem bardzo zadowolony, zdecydowałem się na benzynę. W teorii miało być mniejsze spalanie, a i silnik miał się mniej męczyć warunkami pracy (krótkie przebiegi).

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś 'katuje' biednego misia podobnym sposobem użytkowania i może mi potwierdzić, że to norma, czy jednak coś nie tak z moim egzemplarzem i ma za duży apetyt ? ;)

P.s. Na autostradzie przy kiepskich warunkach pogodowych (wiatr i deszcz) przy 160km/h palił 15l/100km.



Sponsor

Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: MałGorzata »

Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Wg opisu jeździsz na zimnym silniku a porównanie do diesla utwierdziło mnie na 100%, że spalanie jest w normie :)

Mam do jazd lokalnych benzynę 1,6 turbo i też pali 10-12 :)

Używasz ACC podczas jazdy?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

coolnba
Posty: 108
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:41
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM 4x4 DSG-7

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: coolnba »

No mi w Poznaniu też krótkie trasy po Jeżycach od listopada auto 2.0 diesel pali w mieście 10 litrów w mieście więc twoje spalanie benzyny wydaje się jak najbardziej ok

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: darekgd »

To chyba normalne że spalanie benzyny jest większe od diesla na porównywalnym odcinku
Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: MałGorzata »

darekgd pisze:
12 lut 2019, 18:37
To chyba normalne że spalanie benzyny jest większe od diesla na porównywalnym odcinku
Zdecydowanie tak. Więc skoro diesel palił 10 to benzyna nie może mniej.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: golob »

Panzer_Lemon pisze:
12 lut 2019, 16:02
Witam,

Kodiaqa mam od 3 miesięcy. Z samochodu jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Automat zaskoczył mnie na plus. Generalnie wszystko OK, poza...spalaniem. Dane katalogowe mówią o 7,6-8,1 l w cyklu mieszanym. Mi wychodzi 12-13 l...
Kilka słów wyjaśnienia :
1) jeżdżę stosunkowo niewiele ~1k/miesiąc
2) codziennie pokonuję krótką trasę 4 km do pracy i 4 km z powrotem
3) samochód zwykle stoi pod chmurką
4) jadę w godzinach szczytu, ale w miarę sprawnie to przebiega - średnia prędkość ~20-25km/h wg pomiarów
5) styl jazdy wg mojej subiektywnej oceny : normalny (zresztą w godzinach szczytu choćbyś chciał to nie poszalejesz)
6) miejsce zamieszkania Poznań - zima w tym roku całkiem ciepła
7) zielone listki w granicach 85-90

Dotychczas jeździłem Oplem Vectrą 1.9 CDTI GTS. Identyczna trasa i pozostałe warunki - spalanie 10l/100km !. W zimie zdarzało się, że pod pracę dojeżdżałem, a wskazówka od temp. nawet nie drgnęła. W związku z powyższym, pomimo iż z tamtego diselka byłem bardzo zadowolony, zdecydowałem się na benzynę. W teorii miało być mniejsze spalanie, a i silnik miał się mniej męczyć warunkami pracy (krótkie przebiegi).

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś 'katuje' biednego misia podobnym sposobem użytkowania i może mi potwierdzić, że to norma, czy jednak coś nie tak z moim egzemplarzem i ma za duży apetyt ? ;)

P.s. Na autostradzie przy kiepskich warunkach pogodowych (wiatr i deszcz) przy 160km/h palił 15l/100km.
Miałem kiedyś SAABa 9-3 kombi z tym samym silnikiem co Ty Vectre i moje średnie spalanie w takim moim jeżdzeniu mieszanym (powtarzam takim moim mieszanym) było w okolicach 7l/100 a nawet poniżej, trasa koło 6, szybka trasa ~6,5-6,7. Jeśli Tobie Vectra paliła 10, to Kodiaq z 12-13 jak najbardziej dobrze pali. Nie może palić mniej po prostu. Poza tym To Twoje jeżdżenie to jest typowa "najpaliwożerniejsza" jazda miejska, skoro Vectra 10 paliła, te diesle w typowym cyklu mieszanym palą dużo mniej. Z tym rozgrzewaniem sie diesla to też troche przesadzany mit, w sensie nawet zimny i nie dogrzany diesel nie pali nie wiadomo jak dużo. Ale wszyscy jak mantre powtarzają w kółko "krótkie trasy = niedogrzany diesel = to sie nie nadaje"....

Czekam na Kodiaqa z takim samym napędem jak Twój, więc za jakiś czas się podzielę swoimi spalaniami.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Mans »

@Panzer_Lemon nie masz się czym martwić, spalanie spadnie jak silnik Ci się ułoży, przy przebiegu rzędu 10tys.km ;)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: D10ni »

Panzer_Lemon pisze:
12 lut 2019, 16:02
... Mi wychodzi 12-13 l...
To są dane z komputera czy liczyłeś rzeczywiste według zatankowanego paliwa i przejechanych kilometrów?
Może warto pomyśleć o wymianie oleju skoro masz te 3k przejechane?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Nikon-N1 »

Panzer_Lemon pisze:
12 lut 2019, 16:02
Witam,

Kodiaqa mam od 3 miesięcy. Z samochodu jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Automat zaskoczył mnie na plus. Generalnie wszystko OK, poza...spalaniem. Dane katalogowe mówią o 7,6-8,1 l w cyklu mieszanym. Mi wychodzi 12-13 l...
Kilka słów wyjaśnienia :
1) jeżdżę stosunkowo niewiele ~1k/miesiąc
2) codziennie pokonuję krótką trasę 4 km do pracy i 4 km z powrotem
3) samochód zwykle stoi pod chmurką
4) jadę w godzinach szczytu, ale w miarę sprawnie to przebiega - średnia prędkość ~20-25km/h wg pomiarów
5) styl jazdy wg mojej subiektywnej oceny : normalny (zresztą w godzinach szczytu choćbyś chciał to nie poszalejesz)
6) miejsce zamieszkania Poznań - zima w tym roku całkiem ciepła
7) zielone listki w granicach 85-90

Dotychczas jeździłem Oplem Vectrą 1.9 CDTI GTS. Identyczna trasa i pozostałe warunki - spalanie 10l/100km !. W zimie zdarzało się, że pod pracę dojeżdżałem, a wskazówka od temp. nawet nie drgnęła. W związku z powyższym, pomimo iż z tamtego diselka byłem bardzo zadowolony, zdecydowałem się na benzynę. W teorii miało być mniejsze spalanie, a i silnik miał się mniej męczyć warunkami pracy (krótkie przebiegi).

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś 'katuje' biednego misia podobnym sposobem użytkowania i może mi potwierdzić, że to norma, czy jednak coś nie tak z moim egzemplarzem i ma za duży apetyt ? ;)

P.s. Na autostradzie przy kiepskich warunkach pogodowych (wiatr i deszcz) przy 160km/h palił 15l/100km.
tyle pali i koniec
dziwi mnie ,że jeszcze ktoś wierzy w dane katalogowe
ja jeżdżę dużo 5 000 km miesięcznie i dlatego diesel. średnia z 13 000 km. 8.2 l/100 km,
Kodiaq to duże i ciężkie auto,
nie porównuj z sedanem,
w twoim przypadku to normalne spalanie

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Spalanie 1.5 TSI DSG 2x4, a dane katalogowe

Post autor: Ethel »

Przy takim samym samochodzie mam 8,8l/100km. Dane liczone z tankowania po 23 000 km. Listek zielony ok. 80
Często używam skrzyni w trybie sport.

Średnią spalania podnosi mi okres zimowy. Ostatnio przez ogrzewane szyby, fotele, kierownicę mam spalanie 9,3-9,7. Ale tak samo miałem zeszłej zimy.

Moja dzienna trasa to ok. 50 km (dwa odcinki po 25km). Głównie trasa, a też miejski korek:P

ODPOWIEDZ