Front Assist

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Front Assist

Post autor: michalmiko »

Tylny radar zależy od prędkości, przynajmniej jak testowałem na kartonie. Jak toczy się z nogą na hamulcu tak z 1km/h to radar nie zadziała, ale tak już od 2km/h wyhamuje.
U mnie jeszcze kiedyś zadziałał Crew Protect Asisstant jak żona jechała. Z jej opowiadań to, ktoś przed nią ostro zahamował, pasy natychmiast ją nieźle "przyciągnęły" do fotela, jeszcze zanim radar rozpoczął hamowanie (ona zdążyła sama wyhamować). Musiała być duża różnica prędkości i system uznał, że trzeba przygotować kierowcę na przeciążenie związane z hamowaniem. Warto dopłacać do takich funkcji :)



Sponsor

Re: Front Assist

Sponsor


Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Front Assist

Post autor: Nikon-N1 »

stefgaz pisze:
05 lut 2019, 21:20
mam 14 dsg 150 km ambiszyn podobno ma hamować przed dojechaniem do przeszkody, moim zdaniem i po moich doświadczeniachę pilnować raczej nie hamuje tylko wydaje sygnały t.... macie tak?
z autopsji
hamuje , ale raczej samemu trzeba się pilnować,
to nie tesla

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Front Assist

Post autor: michalmiko »

Miałem dobre odczucia co do pracy tylnego radaru :D Działa od 1,5km/h do 10km/h :)

Obrazek

Ogólnie możecie sobie poczytać też o systemach w Kodiaqu na stronie Skody.
Fajnie opisane: https://twoja.skoda.pl/assistancesystem ... d94#kodiaq

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Front Assist

Post autor: czekus »

odswieze troche temat. bo nie mam jasnosci co do dzialania systemow. robilem dzis testy, za przeszkode byly dmuchane zwierzaki z basenu corki (dosc duze ok 120cm wysokie). przy manewrowaniu z predkoscia do 10km/h tylem,auto zawsze wyhamowalo; przodem do 10km/h ani razu...wiec moje pytanie czy system frontem przewiduje wogole hamowanie tak jak tylem podczas wolnych manewrow czy tylko przy wiekszych predkosciach?
acc na trasie dziala bez zarzutu tzn. jak ustawie dystans to go trzyma, hamuje i przysiesza, ale hamuje sam do 50km/h i potem system sie wylacza i samemu musze dohamowac.
z tego co niektorzy z Was pisza auto samo winno zahamowac do 0 albo chociaz rozpaczac hamowanie. dzis ryzykowalem na drodze i ani razu front assist nie zaskoczyl przy zadnej z predkosci (od 20 do 70 km/h)
podobnie ochrona pieszego (wbiegalem zonie pod auto doslownie na zyletke) tez zero reakcji... z kolei acc dziala super ale dohamuje jak mowilem do 50 potem samemu na hamulec...
czy zatem sam robie/mysle zle czy aso?
dodam ze bledow lub ostrzezen o braku widocznosci itd nie mam.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Front Assist

Post autor: stingerA6 »

Mylisz systemy, Front Assist z Maneuver Assist (działającym przy parkowaniu).
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Front Assist

Post autor: czekus »

ok. w takim razie Maneuver Assist przy manewrowaniu dziala mi tylko z tylu. od frontu nic. jesli tak ma byc ok. ale myslalem ze ten system wszystkie czujki obejmuje.
natomiast Front Assist w trakcie jazdy powinien zadzialac np jak przed mami ktos hamuje a ja nie reaguje. to tez nie mialem reakcji. dopiero jak wywolalem ACC dzialal radar utrzymujacy dystans

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Front Assist

Post autor: JED »

ACC wyhamowuje do 0.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

batura
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:40
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Front Assist

Post autor: batura »

czekus pisze:
03 lip 2019, 22:43
natomiast Front Assist w trakcie jazdy powinien zadzialac np jak przed mami ktos hamuje a ja nie reaguje. to tez nie mialem reakcji. dopiero jak wywolalem ACC dzialal radar utrzymujacy dystans
Bez ACC Front Assist też działa na drodze i sam parę razy się o tym przekonałem. W przypadku gdy jest blisko do wypadku to system najpierw zapiszczy głośno i pojawi się duża czerwona grafika (pomiędzy obrotomierzem i prędkościomierzem), a w przypadku braku reakcji system sam zacznie gwałtownie hamować samochód.

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Front Assist

Post autor: czekus »

batura pisze:
04 lip 2019, 6:51
czekus pisze:
03 lip 2019, 22:43
natomiast Front Assist w trakcie jazdy powinien zadzialac np jak przed mami ktos hamuje a ja nie reaguje. to tez nie mialem reakcji. dopiero jak wywolalem ACC dzialal radar utrzymujacy dystans
Bez ACC Front Assist też działa na drodze i sam parę razy się o tym przekonałem. W przypadku gdy jest blisko do wypadku to system najpierw zapiszczy głośno i pojawi się duża czerwona grafika (pomiędzy obrotomierzem i prędkościomierzem), a w przypadku braku reakcji system sam zacznie gwałtownie hamować samochód.
no u mnie wlasnie acc dziala. front assist probowalem wywolac, ustawilem na wczesne ostrzeganie i nic sie nie dzieje, ryzykowalem juz naprawde bliski podjazd i hamowalem na centymetry...FA nic nie robil i w zasadzie ulamek sekundy bym pozniej dohamowal to bylby dzwon....a podkreslam ze ustawilem na wczesne ostrzeganie. podobnie z pieszymi. 2 dni temu ktos mi wtargnal na jezdnie i zero reakcji, stad sam probowalem sie podkladac i tez nic....jakbym nie uciekal zona by mnie rozjechala...;)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Front Assist

Post autor: D10ni »

czekus pisze:
03 lip 2019, 22:04
acc na trasie dziala bez zarzutu tzn. jak ustawie dystans to go trzyma, hamuje i przysiesza, ale hamuje sam do 50km/h i potem system sie wylacza i samemu musze dohamowac.
Wygląda na to że nie masz Traffic Jam Assist. Wyłączony, czy nie zamawiałeś?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ