Front Assist

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Front Assist

Post autor: JED »

Przed chwila zrobilem test - okolo 50km/h, przede mna wolniej jadacy samochod - pare cm i wjechalbym mu na hak - ZERO ostrzezenia czy czegokolwiek.
S L A B O.


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Front Assist

Sponsor


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Front Assist

Post autor: Vibor »

U mnie zawsze działa a najszybciej jak ktoś przede mną skręca lub jest to autobus :) (wtedy wali od razu na czerwono i piszczy )

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Front Assist

Post autor: ncb »

Generalnie też mam wrażenie, że auto samo nie wyhamowuje albo ja jestem zbyt ostrożny. Testowałem ACC jak dojeżdżałem do stojącego auta, ACC nie wyhamowuje, ale front assist też nie bardzo coś robił, samemu hamowałem (ale było jeszcze sporo miejsca). 2 razy zdarzyła mi się potrzeba mocniejszego hamowania (miałem czerwony alert o możliwości kolizji), ale front assist chyba nie zaczął hamować, raczej to była reakcja na moje gwałtowne hamowanie. Raz miałem czerwony alert o możliwości kolizji jak nic nie było na drodze (jakiś owad leciał w czujnik?) ale wtedy też auto samo nie zaczęło hamować.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Front Assist

Post autor: JED »

ACC hamuje zawsze.
Front Assist jeszcze nigdy.
Czerwony alert miałem 2x bez wyraźnej przyczyny.

Ogólnie mam wrażenie, że największą bolączką tego super auta, jest jego elektronika/systemy.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Front Assist

Post autor: root »

Czerwony alert to front assist. To znaczy, że działa.

Są cztery poziomy jego działania:
  1. Mała ikonka o niebezpiecznej jeździe (o za szybkim zbliżaniu się do poprzedzającego pojazdu) na wyświetlaczu. Ja mam to wyłączone
  2. Czerwona duża grafika o możliwości kolizji
  3. Przygotowanie układu hamulcowego do ostrego hamowania (tzw. twardy pedał)
  4. Samoczynne hamowanie
Każdy dalszy poziom to groźniejsza sytuacja i większa ingerencja w prowadzenie. I im dalej tym trudniej przetestować.

Ogólnie tego systemu się nie da przetestować, bo nasz zdrowy rozsądek reaguje wcześniej niż system. Ale jeśli pojawia się czerwona grafika, to raczej działa. Uwierzcie, że prędzej czy później doświadczycie sytuacji 3 lub 4 :) Ja już przerobiłem wszystkie poziomy :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Front Assist

Post autor: JED »

Jak wyzej:

- 2x BEZ przyczyny zaczelo piszczec i czerwony alarm
- jesli jestem juz na haku auta przede mna, to nie wiem kiedy i jak mialby ten system zadzialac - NIE dalby rady wyhamowac auta, gdyby poprzedzajace przyhamowalo - ja postanowilem zaryzykowac.

Byc moze dziala, jak prawe lusterko po cofaniu - raz wraca, a 10x nie wraca na swoje miejsce.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Front Assist

Post autor: Vibor »

reasumując : warto jeszcze sprawdzić czy aby Air Bag-i się napełniają :), te systemy tak raczej działają a jak admin podał - zdrowy rozsądek nie pozwala w pełni sprawdzić (one mają pomagać i nie zwalniają nas z przewidywania/myślenia , może następna generacja będzie w pełni autonomiczna ;) )

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Front Assist

Post autor: JED »

Najwyraźniej nie piszę po polsku lub, po prostu, niezrozumiale.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Front Assist

Post autor: Malenstwo8 »

JED pisze:
04 lip 2019, 14:42
Przed chwila zrobilem test - okolo 50km/h, przede mna wolniej jadacy samochod - pare cm i wjechalbym mu na hak - ZERO ostrzezenia czy czegokolwiek.
S L A B O.
Można ustawić czułość reakcji.
Dodatkowo ten system ciężko jest sprawdzić świadomie, ale u mnie reagował właśnie wtedy, kiedy ja byłem na to totalnie nieprzygotowany. Uratował mi tyłek dwa razy i hamował tak, że bambetle w bagażniku ino latały.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Front Assist

Post autor: JED »

Mam ustawiony na "wcześnie", jeśli dobrze kojarzę.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ