Czujnik ciśnienia w kole

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
coolnba
Posty: 108
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:41
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM 4x4 DSG-7

Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: coolnba »

Dziś wyskoczyło mi że mam za małe ciśnienie w kole podjechałem i rzeczywiście zamiast 2.2 było z 2.0 . Często wam tak się zdarza czy to jednak świadczy że albo opona źle siedzi lub ma dziurę gdzieś

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Czujnik ciśnienia w kole

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Malenstwo8 »

coolnba pisze:
27 sty 2019, 15:44
Dziś wyskoczyło mi że mam za małe ciśnienie w kole podjechałem i rzeczywiście zamiast 2.2 było z 2.0 . Często wam tak się zdarza czy to jednak świadczy że albo opona źle siedzi lub ma dziurę gdzieś

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Nie zdarza się.

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: cola »

Mi raz się zdażyło, podpompowalem zapisałem i jest ok.

Bydygoski
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2018, 19:07
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM 4X4

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Bydygoski »

Nie zdarza się,ale 0,2 Bar różnicy zbytniej nie robi,częściej ciśnienie kontroluj.
Czy 2,2 to trochę nie za mała na Miśka

coolnba
Posty: 108
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:41
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM 4x4 DSG-7

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: coolnba »

Nie dało się już na stacji więcej dobić ;)

coolnba
Posty: 108
Rejestracja: 11 lip 2018, 12:41
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM 4x4 DSG-7

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: coolnba »

Wesz częściej , auto mam od 23 listopada więc ;) nie przesadzajmy :) że każdy co 1 miesiąc kontroluje cśnienie w kołach :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Malenstwo8 »

Ja nie kontroluje w ogóle. Nam wbite 2,5 i jest ok. Jak się czujnik odezwie, to zerkam. Raz się odezwał w listopadzie chyba.

wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: wmbodzio3 »

Niestety sam ostatnio doświadczyłem, że czujnik działa ale z opóźnieniem (miałem przebitą oponę i przez pierwsze 100 m w ogóle nic nie krzyczał)


Prawdopodobnie w Kodiaqu są czujniki pośrednie co za tym idzi po przebiciu opony dowiemy się dopiero podczas jazdy a nie pod odpaleniu auta.

Więcej tutaj
https://autokult.pl/3816,czujniki-cisni ... -to-dziala

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: Malenstwo8 »

wmbodzio3 pisze:
28 sty 2019, 8:51
Niestety sam ostatnio doświadczyłem, że czujnik działa ale z opóźnieniem (miałem przebitą oponę i przez pierwsze 100 m w ogóle nic nie krzyczał)


Prawdopodobnie w Kodiaqu są czujniki pośrednie co za tym idzi po przebiciu opony dowiemy się dopiero podczas jazdy a nie pod odpaleniu auta.

Więcej tutaj
https://autokult.pl/3816,czujniki-cisni ... -to-dziala
W Kodiaqu nie ma jako takich czujników. Osobny czujnik, to taki "cyngwajs" przyklejony do felgi od środka. W miśku jest to sprawdzana poprzez system ABS/ESP, czyli na zasadzie wykrycia różnicy obrotowej koła. Ma to taka wadę jak piszesz, w stanie spoczynku nie ma informacji na temat spadku ciśnienia. Pojawia się ona po ruszeniu i po jakimś czasie. Im ubytek jest większy, tym system szybciej o tym powiadomi w czasie jazdy. Niestety, jeżeli powietrze schodzi wolno, można tak przejechać i 500 km. Z założenia czujnik ABS/ESP nie jest stworzony do takich informacji, jest to tylko dodatkowa funkcja przypisana do niego. Za pewne oszczędność.

wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: Czujnik ciśnienia w kole

Post autor: wmbodzio3 »

Malenstwo8 pisze:
28 sty 2019, 9:00
wmbodzio3 pisze:
28 sty 2019, 8:51
Niestety sam ostatnio doświadczyłem, że czujnik działa ale z opóźnieniem (miałem przebitą oponę i przez pierwsze 100 m w ogóle nic nie krzyczał)


Prawdopodobnie w Kodiaqu są czujniki pośrednie co za tym idzi po przebiciu opony dowiemy się dopiero podczas jazdy a nie pod odpaleniu auta.

Więcej tutaj
https://autokult.pl/3816,czujniki-cisni ... -to-dziala
W Kodiaqu nie ma jako takich czujników. Osobny czujnik, to taki "cyngwajs" przyklejony do felgi od środka. W miśku jest to sprawdzana poprzez system ABS/ESP, czyli na zasadzie wykrycia różnicy obrotowej koła. Ma to taka wadę jak piszesz, w stanie spoczynku nie ma informacji na temat spadku ciśnienia. Pojawia się ona po ruszeniu i po jakimś czasie. Im ubytek jest większy, tym system szybciej o tym powiadomi w czasie jazdy. Niestety, jeżeli powietrze schodzi wolno, można tak przejechać i 500 km. Z założenia czujnik ABS/ESP nie jest stworzony do takich informacji, jest to tylko dodatkowa funkcja przypisana do niego. Za pewne oszczędność.
Kolego ja maiłem kompletnego kapcia i system nie wykrył tego przez 100 m. Dopiero inny kierowca mnie poinformował.
Zastanawiam się czy było to związane z małą prędkością (około 20 km / h) i śniegiem na drodze.

Tak czy inaczej jest to system dość nieprecyzyjny !

ODPOWIEDZ