Jak wyciszyć Kodiaqa

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: JED »

Podaj ciche auto w tej klasie i kasie.


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: Mans »

Nikon-N1 pisze:
18 lip 2019, 20:12
MałGorzata pisze:
23 maja 2019, 21:41
Czy nie uważacie, że mówienie o ciszy w jakimkolwiek samochodzie przy prędkości powyżej 120km/h to trochę walka z wiatrakami?
Powietrze jest gęste, musi być go słychać :)
Co nie znaczy, że się nie da. Jednak taki komfort musi kosztować...
Mogę stwierdzić z całą pewnością że nie jeździłaś cichymi autami.
Cisza przy prędkościach 120 - 160 km /h
Jest jak najbardziej osiągalna dla niektórych producentów aut.
Tych którzy nie oszczędzają na wyciszeniu
@Nikon-N1 zgadzam się z Tobą całkowicie;)
Podam może dwa przykłady z segmentu niżej.
Taki np. Hyundai Tucson ma 165cm wysokości a jego buda jest tak fenomenalnie wyciszona, że przy jezdzie autostradą 140km/h możemy się naprawdę zrelaksować.
Podobnie Mazda CX5 po FL, która ma aż 168cm wysokości czyli nie wysokość jest tutaj problemem ale materiały wygłuszające.
Moim zdaniem Skoda w kwestii wyciszenia zwyczajnie zaoszczędziła a szkoda bo Kodiaq to naprawdę udane auto :?
Na plus dla Skody za wprowadzenie przednich szyb dzwiękochłonnych i mam nadzieję,
że wersja po FL będzie jednak cichsza i mniej skrzypiąca :)

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: PeWu »

Nikon-N1 pisze:
23 lut 2019, 17:40
SlawekW pisze:
17 lut 2019, 18:42
Nikon-N1 pisze:
01 lut 2019, 21:02
na stronie firmy wyciszającej auta jest już fotoreportaż z wyciszenia mojego kodiaqa
polecam
jest różnica trochę to kosztowało
Podrzuć direct linka bo też nie mogę znaleźć.
Albo napisz co dokładnie miałeś zrobione. I jaki rząd wielkości kosztów (ok. 5k PLN ?)
trochę ponad 5 k
wycisz auto.pl
nie żałuję tej kasy
teraz inna jazda
Też nie znalazłem tej relacji, a ciekaw jestem tego wyciszenia kodiaq.
Możesz jednak podrzucić bezpośredniego linka?

FIRCYK
Posty: 67
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:15
Lokalizacja: Polska
Samochód: VV TIGUAN II HL 2.0 150HP

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: FIRCYK »

KODIAQ tak jak TIGUAN ma problem ze skutkiem A, a dokładnie w Tiguanie po wyciszenie uszczelek szyb nastała (cisza) prawie bo teraz słychać tylko szum na małej szybce przy lusterkach. Zrobiłem mały eksperyment i wsadzilem tam tektura i zakleiłem wszystko taśmą ( izolacją) i efekt przerósł moje oczekiwania. Jak znajdę firmę co mi wydrukować tam zaślepka to będzie cacy. Teraz mam od środka zapłacone matą alubutylową plus matą z pianki i filc do wykończenia jest ok ale wiem że może być lepiej.

Na foto źródło hałasu Obrazek

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 68
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: Wojas »

Mnie też denerwuje ten szum. Ja go słyszę jakby od lusterka, albo czasem w górnym rogu drzwi, tam gdzie ucho ( :) ).
Opisz jak wyciszyłeś uszczelki i co masz na myśli pisząc o problemie ze słupkiem A.

FIRCYK
Posty: 67
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:15
Lokalizacja: Polska
Samochód: VV TIGUAN II HL 2.0 150HP

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: FIRCYK »

Taką matą, podkleiłem uszczelkę szyby, całą ramkę. Efekt uszczelka dociska szybę , z tyłu do tego stopnia że musiałem reset szyb zrobić.
Szum z ramki zniknął, niestety efektem tego wyciszenia jest zdecydowanie większy szum na lusterku ( słupku A) małej szybce. Potwierdziło to zaklejenie małej szybki kartonem na płasko. Teraz zostało wydrukowanie takiego elementu na drukarce 3D i będzie cisza.ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 68
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: Wojas »

Dobra robota!
Ja robiłem próby w Kodiaq'u. Szukałem źródła tego szumu eliminując przedmuchy przez uszczelki lub szum chromowanych ramek, które trochę wystają. W ostatniej próbie zalepiłem taśmą ramkę drzwi do słupka (na całej długości słupka i dachu) i kolejna próba ramka do okna (nie ma tego na zdjęciach, zaznaczyłem jedynie na żółto). Czyli całe drzwi były szczelne i gładkie. Niestety szum przy 110...120km/h pojawia się wciąż ten sam. Czyli to nie drzwi i nie uszczelki. Na chwilę obecną wydaje mi się, że winne są lusterka (Grupa VW słabo, lub w ogóle ich chyba nie przedmuchała). Dodam, że prędkość przy której powstaje szum jest bardzo związana z wiatrem.
Może ktoś wie jak złożyć lusterka podczas jazdy (w Fordzie mogłem je złożyć). Jeżeli częstotliwość szumu się zmieni przy złożonych, to w 90% winne będą właśnie one. Wtedy to "tylko" :lol: kwestia odpowiednich deflektorów.

Obrazek

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: Nikon-N1 »

Mylisz się
Wyciszenie uszczelek dużo daje
Taśma nic ci nie da
Firmy wyciszają uszczelki robiąc je bardziej sprężyste
Przy dużych prędkościach nie uginają się od siły wiatru o nie ma przedmuchów
W środek uszczelki wkładają sznur elastyczny
Dodatkowo u mnie
Dodatkowe uszczelki drzwi nadkola podłoga maska drzwi
Różnica olbrzymia

WitekZ
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:28
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: WitekZ »

Dajcie link do wyciszenia uszczelki. Nie mogę go znaleźć w tym zalewie informacji. Ja w swoim Kodiaqu wygłuszyłem sobie maskę (produktami STP). Problem z maską jest taki, że jest podwójna (pudłorezonansowe), ale dojście do wygłuszania jest niewielkie. Aczkolwiek (mam 1,5 TSI) zauważalnie ciszej. Dźwięk nie leci już na szybę przednią. Co na pewno warto zrobić to wygłuszyć nadkola - tam jest sama blacha, a na blasze te wykładzinowe nadkola, kóre tworzą znowu pudło rezonansowe. Wygłuszyłem też bagażnik. Dla sportu i poćwiczenia z tymi matami. W moim odczuciu jest ciszej.

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Jak wyciszyć Kodiaqa

Post autor: Geegs »

Ja uszczelki wypychałem w innym aucie, czymś co można znaleźć pod nazwą:” SZNUR Z MIKROGUMY 5mm USZCZELKA EPDM fi 5”.

ODPOWIEDZ