Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
rpp
Posty: 49
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:47
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: rpp »

Szukałem ale nie mogę teraz znaleźć. Nie pamiętam o co chodziło ale były jakieś skutki uboczne (gdzieś wywalało jakieś błędy czy coś takiego). W każdym razie po przeczytaniu odpuściłem.

Ale skoro są osoby jeżdżące z takim ustawieniem dłużej i nic się nie dzieje to może był to jakiś jednostkowy przypadek.

Ja w każdym razie się już przyzwyczaiłem do start-stop albo alternatywą jest wyrobienie nawyku wyłączania :-)



Sponsor

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: WuWu »

Heh chciałem usunąć zdublowany post, zaznaczam na dole usuń post i czym mam niby potwierdzić otwierając to w telefonie ? :D
Ostatnio zmieniony 07 sty 2019, 17:42 przez WuWu, łącznie zmieniany 3 razy.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: WuWu »

Te niby błędy to pewnie pojawiające się literka z jakims tam znaczkiem informując że system S-S nie działa ponieważ akumulator ma za niskie napięcie. 😂 To jest jedna ikona w prawym górnym rogu wyświetlacza między zegarami. BEZ ŻADNYCH żółtych czy czerwonych ostrzegaczy. Pojawia się w momencie jak silnik już jest ciepły i teoretycznie na światłach jak stoisz to normalnie by się system S-S włączył a tak to pojawia się ta literka i wszystko nadal działa. Nic więcej nie zauważyłem.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: D10ni »

Szukając informacji o problemach i błędach jakie mogą się zdarzyć, jedyne informacje jakie znajduję to problemy spowodowane przez niewłaściwe użycie, np.

Tak, za pomocą OBD11 można zrobić krzywdę samochodowi, jeżeli nie uważa się co się robi. Natomiast w przypadku wyłączenia auto-stopu, jak już pisałem to tylko odnalezienie właściwej pozycji (która jest dobrze opisana) , zmiana wartości i zapis. Za wiele okazji do zrobienia błędu nie ma.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: root »

WuWu pisze:
07 sty 2019, 7:16
Heh chciałem usunąć zdublowany post, zaznaczam na dole usuń post i czym mam niby potwierdzić otwierając to w telefonie ? :D
Pojawia się takie okienko i tam są przyciski. Robię to regularnie z telefonu…
Ale tak czy inaczej już (dawno) usunąłem.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: WuWu »

root pisze:
07 sty 2019, 13:15
WuWu pisze:
07 sty 2019, 7:16
Heh chciałem usunąć zdublowany post, zaznaczam na dole usuń post i czym mam niby potwierdzić otwierając to w telefonie ? :D
Pojawia się takie okienko i tam są przyciski. Robię to regularnie z telefonu…
Ale tak czy inaczej już (dawno) usunąłem.
nie wiem, albo ja widzę więcej niż inni :lol: podsumowując dalej widzę ten post który podobno ROOT skasowałeś i dalej wybranie okienka X skasuj post nic nie robi. Wydawało mi się że się trochę na tym znam hehe

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: MałGorzata »

cache?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: root »

Rzuć linka na prv.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

grende
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2018, 0:17
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: grende »

Raczej nie ma opcji do zaznaczenia (nawet przez OBD11) na zasadzie włącz/wyłącz na stałe ten system (a przynajmniej ja nic takiego nie znalazłem).

Kilka kliknięć, zmiana wartości i zapisanie. Oczywiście operacja "w drugą sttronę" w każdej chwili możliwa. Octavka dwa lata z wyłaczonym jeździ.
Jakiego interface'u używasz i co to za program ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Awaria przepustnicy i systemu start-stop

Post autor: D10ni »

OBDEleven i dedykowanej apki na Androida. Jest cały wątek na forum na ten temat. Mamy nawet na forum dystrybutora na PL :-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ