DSG problem

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: DSG problem

Post autor: wmbodzio3 »

michalmiko pisze:
03 sty 2019, 20:52
wmbodzio3 pisze:
03 sty 2019, 19:31
P.S. czy ktoś z Was sprawdzał samochód VIN w np portalu autbaza? Mi wyszło że mój samochód mial 1 szkode z przodu do 1000 zł. Czy można w to wierzyć?
Zobacz na forum. U mnie była szkoda w przedziale 200-500zł i była szkoda transportowa (zarysowana dokładka pod zderzakiem). Dealer na pewno na zdjęcia tego uszkodzenia. Nie powiedzieli Ci o tym uszkodzeniu przed sprzedażą?

Niestety nie zostalem poinformowany o tej szkodzie.🙄
W autbaza napisane jest że szkoda zgłoszona w Polsce i że z przodu. Wartość szkody to 750-1000 zł . Co by oznaczało, ze raczej transportowa. Tylko tak sobie myślę, że skoro z tą skrzynią jest taki problem to może to nie jest szkoda blacharska a jakaś mechaniczna/dotycząca właśnie skrzyni(co mogłoby oznaczać, że Dieler mógł już się domyślać co jest grane). Co Wy myślicie?



Sponsor

Re: DSG problem

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG problem

Post autor: Malenstwo8 »

wmbodzio3 pisze:
04 sty 2019, 6:51
michalmiko pisze:
03 sty 2019, 20:52
wmbodzio3 pisze:
03 sty 2019, 19:31
P.S. czy ktoś z Was sprawdzał samochód VIN w np portalu autbaza? Mi wyszło że mój samochód mial 1 szkode z przodu do 1000 zł. Czy można w to wierzyć?
Zobacz na forum. U mnie była szkoda w przedziale 200-500zł i była szkoda transportowa (zarysowana dokładka pod zderzakiem). Dealer na pewno na zdjęcia tego uszkodzenia. Nie powiedzieli Ci o tym uszkodzeniu przed sprzedażą?

Niestety nie zostalem poinformowany o tej szkodzie.🙄
W autbaza napisane jest że szkoda zgłoszona w Polsce i że z przodu. Wartość szkody to 750-1000 zł . Co by oznaczało, ze raczej transportowa. Tylko tak sobie myślę, że skoro z tą skrzynią jest taki problem to może to nie jest szkoda blacharska a jakaś mechaniczna/dotycząca właśnie skrzyni(co mogłoby oznaczać, że Dieler mógł już się domyślać co jest grane). Co Wy myślicie?
Teoretycznie tak może być, nie wiem np. auto pod koniec zjazdu z lawety za szybko zjechało i dobiło spodem, np. skrzynią. Osłonę da się wymienić w moment, ale nikt nie obejrzał skrzyni. Może jakaś wtyczka, czujnik - takie gdybanie.
Mechaniczne uszkodzenie raczej bym wykluczył. Skrzynia to wbrew pozorom kawał żelastwa i nie tak łatwo ja uszkodzić mechanicznie, a może to zwykły zbieg okoliczności.

wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: DSG problem

Post autor: wmbodzio3 »

Malenstwo8 pisze:
04 sty 2019, 8:23
wmbodzio3 pisze:
04 sty 2019, 6:51
michalmiko pisze:
03 sty 2019, 20:52

Zobacz na forum. U mnie była szkoda w przedziale 200-500zł i była szkoda transportowa (zarysowana dokładka pod zderzakiem). Dealer na pewno na zdjęcia tego uszkodzenia. Nie powiedzieli Ci o tym uszkodzeniu przed sprzedażą?

Niestety nie zostalem poinformowany o tej szkodzie.🙄
W autbaza napisane jest że szkoda zgłoszona w Polsce i że z przodu. Wartość szkody to 750-1000 zł . Co by oznaczało, ze raczej transportowa. Tylko tak sobie myślę, że skoro z tą skrzynią jest taki problem to może to nie jest szkoda blacharska a jakaś mechaniczna/dotycząca właśnie skrzyni(co mogłoby oznaczać, że Dieler mógł już się domyślać co jest grane). Co Wy myślicie?
Teoretycznie tak może być, nie wiem np. auto pod koniec zjazdu z lawety za szybko zjechało i dobiło spodem, np. skrzynią. Osłonę da się wymienić w moment, ale nikt nie obejrzał skrzyni. Może jakaś wtyczka, czujnik - takie gdybanie.
Mechaniczne uszkodzenie raczej bym wykluczył. Skrzynia to wbrew pozorom kawał żelastwa i nie tak łatwo ja uszkodzić mechanicznie, a może to zwykły zbieg okoliczności.
Prawdopodobnie zbieg okoliczności. Tylko jestem już tak zły na tą sytuację że zaczynam doszukiwać się spisku... :D

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG problem

Post autor: Malenstwo8 »

wmbodzio3 pisze:
04 sty 2019, 9:27
Malenstwo8 pisze:
04 sty 2019, 8:23
wmbodzio3 pisze:
04 sty 2019, 6:51



Niestety nie zostalem poinformowany o tej szkodzie.🙄
W autbaza napisane jest że szkoda zgłoszona w Polsce i że z przodu. Wartość szkody to 750-1000 zł . Co by oznaczało, ze raczej transportowa. Tylko tak sobie myślę, że skoro z tą skrzynią jest taki problem to może to nie jest szkoda blacharska a jakaś mechaniczna/dotycząca właśnie skrzyni(co mogłoby oznaczać, że Dieler mógł już się domyślać co jest grane). Co Wy myślicie?
Teoretycznie tak może być, nie wiem np. auto pod koniec zjazdu z lawety za szybko zjechało i dobiło spodem, np. skrzynią. Osłonę da się wymienić w moment, ale nikt nie obejrzał skrzyni. Może jakaś wtyczka, czujnik - takie gdybanie.
Mechaniczne uszkodzenie raczej bym wykluczył. Skrzynia to wbrew pozorom kawał żelastwa i nie tak łatwo ja uszkodzić mechanicznie, a może to zwykły zbieg okoliczności.
Prawdopodobnie zbieg okoliczności. Tylko jestem już tak zły na tą sytuację że zaczynam doszukiwać się spisku... :D
:) Najważniejsze, że Ci wymienia na nową i nie robią problemów. Także luz ;)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: DSG problem

Post autor: michalmiko »

wmbodzio3 pisze:
04 sty 2019, 6:51
Tylko tak sobie myślę, że skoro z tą skrzynią jest taki problem to może to nie jest szkoda blacharska a jakaś mechaniczna/dotycząca właśnie skrzyni(co mogłoby oznaczać, że Dieler mógł już się domyślać co jest grane). Co Wy myślicie?
W autobazie są szkody z OC, czy jak w tym przypadku AC. Nie znajdziesz tam zgłoszonych usterek, tylko szkody na danym pojeździe.
Naciskaj dealera, aby udostępnił Ci dokumentację co było nie tak z pojazdem. Muszą mieć dokumentację.
Lepiej załatw to w miarę szybko, póki sprawa świeża i nie poszło gdzieś do archiwum.
Będziesz miał sprawę czystą przy odsprzedaży samochodu, a nie, że Ty gdzieś samochód uszkodziłeś. Zawsze to i tak jest utrata wartości. Powinni Ci to jakoś zrekompensować, bo samochód już nie ma czystej karty w historii

Besciak7
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2019, 10:04
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4X4 190KM

Re: DSG problem

Post autor: Besciak7 »

wmbodzio3 pisze:
31 gru 2018, 21:17
stingerA6 pisze:
31 gru 2018, 16:34
Wariantów może być kilka. Czujnik, mechatronika lub cały zestaw sprzęgieł. Najlepiej jakby wymienili na nową skrzynię.
Nos do góry. Po to jest gwarancja. Tobie należy się auto zastępcze.
Słuchaj a spotkałeś sie już z taką sytuacją. Nowy samochód i awaria skrzyni ?
Podziel się swoim doświadczeniem...

Tak. Ja sie spotkalem. VW ARTEON ok 6msc przebieg 22k skrzynia dsg 7 padla. Jakims cudem wylecial z niej caly olej. Serwis mocno drapal sie po glowie, ekspertyza i decyzja, wymiana na wolna od wad. Na nowa wlasciciel czakal lacznie 2miesiace. Auto jednego z czlonkow mojej rodziny. Troche bylo z tym rowniez śmiechu bo jako zastępcze auto dostał VW up :) bez komentarza :)

Pozdro
Tomek

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG problem

Post autor: Malenstwo8 »

Czyli klasa pojazdy zastępczego została zachowana :D
Z tymi DSG to ja głupi jestem. Opinie są totalnie skrajne. Od bezawaryjnych do 300 kkm, po padające przy przebiegach jak u Kolegi wyżej. Nie wiem o co chodzi.

wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: DSG problem

Post autor: wmbodzio3 »

michalmiko pisze:
04 sty 2019, 13:10
wmbodzio3 pisze:
04 sty 2019, 6:51
Tylko tak sobie myślę, że skoro z tą skrzynią jest taki problem to może to nie jest szkoda blacharska a jakaś mechaniczna/dotycząca właśnie skrzyni(co mogłoby oznaczać, że Dieler mógł już się domyślać co jest grane). Co Wy myślicie?
W autobazie są szkody z OC, czy jak w tym przypadku AC. Nie znajdziesz tam zgłoszonych usterek, tylko szkody na danym pojeździe.
Naciskaj dealera, aby udostępnił Ci dokumentację co było nie tak z pojazdem. Muszą mieć dokumentację.
Lepiej załatw to w miarę szybko, póki sprawa świeża i nie poszło gdzieś do archiwum.
Będziesz miał sprawę czystą przy odsprzedaży samochodu, a nie, że Ty gdzieś samochód uszkodziłeś. Zawsze to i tak jest utrata wartości. Powinni Ci to jakoś zrekompensować, bo samochód już nie ma czystej karty w historii
I okazało się że jednak szkoda jest 😀. Co najlepsze jest nieusunieta. Prawdopodobnie przy zjeździe z lawety, przyrysowany zderzak pod spodem. Widać dopiero jak sie zajrzy pod spód. Ale jajca. Nie dość że skrzynia to i szkoda !!!

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG problem

Post autor: Malenstwo8 »

No to brawo ja. Mialem nosa. To teraz idę o zaklad, że uszkodzenie skrzyni spowodowane jest szkodą. Tyle, że wartość szkody, to już nie będzie circa 1000 pl, tylko 30 tys. 😁
Jak można tak oszukuwać ludzi i palić głupa przy odbiorze auta. To się chyba nigdy nie zmieni, bo pieniądz rządzi światem.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: DSG problem

Post autor: michalmiko »

No to super... Nie dość, że wydali auto z uszkodzeniem, to jeszcze sobie kasę z ubezpieczenia wzięli. To już jest czyste hamstwo!!! U mnie było malutkie zarysowanie na dokładce pod zderzakiem. Prawie tego nie było widać, ale sami to wymienili na nowe. Składaj reklamację bezpośrednio w centrali Skody. W moim przypadku to pomogło, bo takto było odbijanie piłeczki. Po złożeniu skargi na dealera od razu inna śpiewka

ODPOWIEDZ