Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Marceliusz
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2018, 19:46
Samochód: SKODA KODIAQ 1.4 TSI

Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Marceliusz »

Witam,
mam problem z wczytaniem nowego telefonu. Zmieniłem aparat z Samsunga na Iphona, przy włączeniu silnika auto z uporem maniaka próbuje się połączyć z poprzednim telefonem. Tak jakby przez bluetooth nie było łączenia, choć w telefonie wszystko jest dobrze ustawione. Może ktoś wie jak to rozwiązać?



Sponsor

Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: D10ni »

Może zacznij od ustawień BT i usunięcia starego telefonu?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: root »

W razie czego możesz w ustawieniach samochodu przywrócić ustawienia BT do ustawień fabrycznych.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Dual »

Sprawdz na wszelki wypadek czy nie masz Skody na czarnej liscie w telefonie. Ja raz przypadkiem dodalem do czarnej listy przy internecie i nie moglem sie tez podlaczyc. Sprobuj tez moze z innego iPhona sie podlaczyc i jesli da efekt porownac ustawienia.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Chochla
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:40
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 4x4

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Chochla »

Mam problem z łącznością bezprzewodową w Kodiaqu. Wygląda to tak, jakby moduł łączności (nie ma znaczenia czy po BT czy po WiFi) przechodził w stan uśpienia. Wsiadam rano do samochodu i bez problemu jestem w stanie połączyć telefon z samochodem - Kodiaq wykrywa zarówno telefon jak i domowy router WiFi. Ale jak próbuję połączyć telefon wychodząc z pracy, telefon już nie jest w stanie wykryć samochodu. Komunikat na komputerze pokładowym mówi, że albo nie można włączyć modułu BT albo, żeby podłączyć telefon (telefon ma włączony BT i jest bez problemu wykrywany przez komputer). Opcja WAN w konfiguracji jest wyszarzona (router WiFi w telefonie jest włączony i nigdy nie miałem, żadnego problemu z tą funkcją). Dojeżdżam do domu, podłączam inny telefon i nagle wszystko zaczyna działać zarówno z jednym jak i drugim telefonem. Ktoś? Coś?

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Malenstwo8 »

Chochla pisze:
17 paź 2019, 11:09
Mam problem z łącznością bezprzewodową w Kodiaqu. Wygląda to tak, jakby moduł łączności (nie ma znaczenia czy po BT czy po WiFi) przechodził w stan uśpienia. Wsiadam rano do samochodu i bez problemu jestem w stanie połączyć telefon z samochodem - Kodiaq wykrywa zarówno telefon jak i domowy router WiFi. Ale jak próbuję połączyć telefon wychodząc z pracy, telefon już nie jest w stanie wykryć samochodu. Komunikat na komputerze pokładowym mówi, że albo nie można włączyć modułu BT albo, żeby podłączyć telefon (telefon ma włączony BT i jest bez problemu wykrywany przez komputer). Opcja WAN w konfiguracji jest wyszarzona (router WiFi w telefonie jest włączony i nigdy nie miałem, żadnego problemu z tą funkcją). Dojeżdżam do domu, podłączam inny telefon i nagle wszystko zaczyna działać zarówno z jednym jak i drugim telefonem. Ktoś? Coś?
A masz włączoną widoczność w telefonie dla innych urządzeń?
Ustaw na czas nieokreślony, bo tak urządzenie albo nie jest widoczne albo jest na np 30 sek. potem się wyłącza. Np będą w domu auto widzi Twój telefon bo kręcisz się w pobliżu (np garaż0. Wystarczy, że pójdziesz do pracy, zostawisz auto 200m na parkingu i sie rozłączy. Potem musisz już od nowa ręcznie ustawić widoczność.

Chochla
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:40
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 4x4

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Chochla »

Malenstwo8 pisze:
18 paź 2019, 9:20
A masz włączoną widoczność w telefonie dla innych urządzeń?
To nie jest to.
Znalazłem opis podobnego problemu w innym wątku. Forumowicz napisał mi, że z informacji jakie posiada problem przyczyną może być wiązka kabli antenowych. No nic. Jeśli sytuacja się będzie powtarzać trzeba będzie się będzie udać do serwisu.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Malenstwo8 »

Chochla pisze:
18 paź 2019, 9:45
Malenstwo8 pisze:
18 paź 2019, 9:20
A masz włączoną widoczność w telefonie dla innych urządzeń?
To nie jest to.
Znalazłem opis podobnego problemu w innym wątku. Forumowicz napisał mi, że z informacji jakie posiada problem przyczyną może być wiązka kabli antenowych. No nic. Jeśli sytuacja się będzie powtarzać trzeba będzie się będzie udać do serwisu.
Ok. Może faktycznie.

tro73
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2018, 14:33
Samochód: Moze Kodiaq 1.5 TSI DSG Style

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: tro73 »

Mam podobny problem. Losowo, Amundsen nie wlacza BT (na wyswietlaczu jest komunikat wlacz BT, nie ma zadnego przycisku) i w efekcie czego, po kilku sekundach, nie ma i BT i telefonu. Nie ma opcji w menu aby wymusic ponowne wlaczenie BT i telefonu.
Pomaga tylko 15sec trzymania przycisku power on/off - dochodzi do resetu i BT odzywa (jak dla mnie wina ewidentnie lezy po stronie Amundsena).
Sprawa zgloszona i czekam na wizyte w serwisie.

Aragorn89
Posty: 11
Rejestracja: 25 sie 2019, 16:47
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Problemy z podłączeniem tel. komórkowego

Post autor: Aragorn89 »

Mam podobny problem tylko radio Bolero. Losowo po włączeniu samochodu bluetooth samochodu się nie włącza. Nie może włączyć android auto ani połączyć zdalnie telefonu. Pomaga nie zawsze wyłączenie zapłonu i ponowne włączenie po kilku minutach. Po wskazówkach z forum pomaga reset radia. Na telefonie w dostępnych urządzeniach bluetooth widać zamiast SKODA inne urządzenie z oznaczeniem literowym coś jak np. XQCYM637. Ktoś wie jaka może być przyczyny? Reklamowal ktoś w ASO? Obawiam się że jak podjadę do ASO to akurat będzie działał i nic nie załatwię.

ODPOWIEDZ