Usterki w moim Kodiaqu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Skorek pisze:
29 mar 2017, 19:33
Jestem już po rozmowie z dealerem i niestety Ambiente nie da się zamontować poza fabryką :( Wyszło tak dlatego, ze w początkowym okresie kiedy zamawiałem auto pewne opcje w konfuguratorze się wykluczały i trzeba było je ręcznie wklepywać. Jest to pewne usprawiedliwienie nie zmienia to jednak faktu, że nie zostało to dopilnowane. Teraz myślimy nad rekompensatą...
No i niestety nie udało się... panel raz działa raz nie. Gdyby to dotyczyło tylko radia moznaby jakoś przeboleć. Ale nie da się ustawić trybu jazdy, kamera nie działa, i wszystko co zmienia się poprzez panel jest zablokowane. Dziwna sytuacja gdyż odpalając auto włącza się tylko ostatnie ustawienie stacji radiowej. Panel jest czarny i nic nie można zrobić . Masakra, dzisiaj będę w salonie



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

Pierwsze choroby wieku niemowlęcego. Tu akurat zadziwiające jest, że tak wielu producentów to dotyka, że pierwsze sztuki, a wręcz nieraz całe partie lub roczniki z początku produkcji obarczone są wieloma usterkami, które w nowym aucie nieco nie przystają.
Przecież jak twierdzą producenci każde auto przed rozpoczęciem produkcji jest bardzo wnikliwie testowane, a jak się okazuje dopiero tak naprawdę testują je użytkownicy. Mniej kasy na badania skoro zrobimy to za producentów i w kolejnych latach będę mogli już wyeliminować dzięki też pierwszym użytkownikom przynajmniej część usterek. Tak by może dalej testowali i poprawiali, ale przecież lepiej nie czekać tylko ruszyć z sprzedażą i najwyżej naprawiać już w trakcie- POLITYKA KONCERNÓW( chyba wszystkich bez wyjątku)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Dzisiaj samochód cały dzień spędził w serwisie i ani razu panel u nich się nie wyłączył. Na szczęście w trakcie odbioru auta usterka się wywołała i nastała ciemność. Także wszystko zostało sfilmowane i zarejestrowane. Niestety sprawa jest nie do załatwienia w serwisie i została zgłoszona bezpośrednio do Skody co z tym fantem zrobić. Możliwości są dwie, albo wymiana oprogramowania, którego nie ma w Polsce, albo wymiana całego panelu. Na szczęście istnieje możliwość zresetowania i odpalenia na nowo komputera. Gdyby coś takiego komuś się przytrafiło to informuję, że należy około 10 sekund przytrzymać guzik włączający radio.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: root »

Ten wątek służy opisywaniu wszystkich problemów wieku niemowlęcego Kodiaqa :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

loboss1
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2017, 15:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: loboss1 »

U mnie w octavii był problem z modułem medialnym. Tzn radio nie działało i wogole nie reagowali na nic. Trzeba było wymienić cały moduł, tzn to co w schowku. Koszt tego wynosił ok 4000 (u mnie na gwarancji). Podobno był to 3 przypadek w Europie. 😀

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: root »

Ja też miałem w Superbie problem z nawigacją/radiem/multimediami. Czasem zdarzało się, że wszystko umierało i nie reagowało na żadne przyciski. Pomagało twarde wyłączenie (Skorek opisał procedurę), ale po kilku takich akcjach już więcej się to nie zdarzyło…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: Skorek »

No i jest diagnoza. Cały moduł panela jest do wymiany i ma to zostać zrobione w ciągu 3 tygodni. Niestety obsługa salonu pozostawia wiele do życzenia, ale to opisze w innym poście gdyż o podejściu do klienta trzeba informowac

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: lighting »

Skorek pisze:
05 kwie 2017, 17:28
Niestety obsługa salonu pozostawia wiele do życzenia, ale to opisze w innym poście gdyż o podejściu do klienta trzeba informowac
Aż się boję co to będzie w przyszłości, bo o serwisie Skody czytam same złe rzeczy :(
DO developer

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: Skorek »

:oops:
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2017, 10:42 przez Skorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Usterki w moim Kodiaqu

Post autor: Waty »

Jaki to salon?
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

ODPOWIEDZ