Ubywanie płynu chłodniczego

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: JED »

"Płyn G13 jest kompatybilny z wcześniej użytymi płynami i można go mieszać z prawie wszystkimi płynami do chłodnic wytworzonymi na bazie glikolu etylowego (G12)"


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Sponsor


Awatar użytkownika
mula
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwie 2019, 16:27
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI 4x4 KM AUTOMAT

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: mula »

JED pisze:
08 sty 2020, 5:02
"Płyn G13 jest kompatybilny z wcześniej użytymi płynami i można go mieszać z prawie wszystkimi płynami do chłodnic wytworzonymi na bazie glikolu etylowego (G12)"
JED, dzięki za odpowiedź.

Rzeczywiście można mieszać G12 z G13, więc Borygo można stosować.

G12 nie zawiera gliceryny, a co za tym idzie niższa wydajność układu chłodzenia.

W dodatku uważam, że sprawa z tym płynem nie jest do końca jasna. Na oryginalnym opakowaniu pisze "Dodatek do płynu chłodniczego". Jak dla mnie dodatek to nie koncentrat.

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-pl ... 6946323112

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: JED »

Dodatek, to nie koncentrat - definitywnie.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: simowdas »

Odgrzebie. U mnie przy codziennej jeździe pokazywało około połowy zbiornika. Przebieg 16 tys. Teraz samochód stał 2 dni bez odpalania i płyn na minimum. Pojechałem po płyn i już w zbiorniku płyn był do połowy skali. Wlałem na full jakieś 100ml. Postal 2 dni nie odpalany i jest pół zbiornika.

Podsumowując czy to jest normalne iż po postoju różnica w zbiorniku to połowa skali?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: danielzal »

Normalne, on się po rozgrzaniu dosyć mocno rozszerza. Jak nie spada poniżej min na zimnym to jest ok.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Malenstwo8 »

simowdas pisze:
26 mar 2020, 17:23
Odgrzebie. U mnie przy codziennej jeździe pokazywało około połowy zbiornika. Przebieg 16 tys. Teraz samochód stał 2 dni bez odpalania i płyn na minimum. Pojechałem po płyn i już w zbiorniku płyn był do połowy skali. Wlałem na full jakieś 100ml. Postal 2 dni nie odpalany i jest pół zbiornika.

Podsumowując czy to jest normalne iż po postoju różnica w zbiorniku to połowa skali?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Fizyka. O rozszerzalności cieczy słyszał? 😉

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: simowdas »

Słyszał, ale że aż tak to nie przypuszczał :-D

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Maniek1233214
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2022, 13:03
Samochód: Kodiaq scout 2.0 tdi 190km

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Maniek1233214 »

Witam.jestem nowy na forum ponieważ chcę was poinformować gdzie bardzo często jest problem z płynem chłodniczym.

Problem najczęściej związany jest z intercoolerem wodnym znajdującym się w kolektorze ssącym. Chłodnica rozszczelnia się po osiągnięciu jakiejś temperatury i z racji ciśnienia w dolocie pompuje powietrze. Zwiększa cię ciśnienie w układzie . Często gdzieś wyrzuci trochę płynu zbiorniczkiem albo idzie na silnik. Stąd też ten skakajacy poziom płynu po odkręceniu korka. Racja .zgadza się.cieply płyn zwiększa swoją objętość i pojawia się taki efekt ale na pewno nie jest normalne gdy prawie nie ma płynu w zbiorniczku, odkręcam korek i nagle robi się połowa zbiornika.

Męczcie serwisy bo oni nie widzą problemu . A to jest tylko ich łgarstwo albo ich niewiedza

Pozdrooo

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: borek »

Podpinam się - przebieg 72 tys., wczoraj przy temp -12 pojawiła się czerwona kontrolka od rana po raz pierwszy odkąd mam Kodiaqa, dzisiaj tez. Po odkręceniu zbiorniczka widać że jest minimum płynu i druciki są ledwo zanurzone. Pojadę na stacje, zrobię dolewkę Borygo i tyle, będę obserwował. Poczytałem wcześniejsze posty i nie będę się przejmował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: MałGorzata »

U mnie regularnie raz na 30 000 km zapalała się kontrolka płynu. W serwisie awarii nie stwierdzono. Płyn uzupełniano.

Przy 120 000 km natomiast przytrafiła się awaria pompy wody a wcześniej pompy wody z ogrzewania postojowego.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ