Ubywanie płynu chłodniczego

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Malenstwo8 »

WuWu pisze:
28 cze 2018, 7:12
Malenstwo8 pisze:
28 cze 2018, 4:16
Fatboy pisze:
28 cze 2018, 0:43
Ja miałem pecha bo kupiłem z pęknietą. Sprawa w sądzie.
Kodiaqa?
Przepraszam ale Maleństwo czytaj ze zrozumieniem i nie spamuj. Sam komentowałes 3wpisy wcześniej jak Kolega pisał "w mojej cytrynie" więc to raczej nie kodiaq.
I jestem ciekaw co nowego do sprawy wnosi wpis typu "amen".
A wracając już do tematu wczoraj na przeglądzie po roku i 15tys km dolali jakieś 100ml płynu. Serwisanci mówią że może tyle ubyc na odpowietrzenie układu który jest dość skomplikowany.
Moim zdaniem nie wynikało to jednoznacznie, ale ok. Co do amen, to znaczy, że Kolega zawarł całą prawdę w swoim wpisie.
Co do dolewki 100 ml po 15 tys, jest całkowicie akceptowalna. U mnie będzie do tego czasu pewnie ze 300-400 ml.
Poczekamy, zobaczymy.
Do spamowania mi daleko.



Sponsor

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Sponsor


kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: kris3a »

Byłem w serwisie i powiedzieli, że może układ się jeszcze odpowietrzać. To ile kilometrów trzeba zrobić żeby się układ odpowietrzył? No ale niech im będzie. Za to wymienili mi przycisk start stop, szwankował faktycznie. Na razie się nie przejmuję w końcu jest gwarancja. Miałem już parę nowych aut i żadne płynu nie jadło. Pojeździmy zobaczymy co będzie dalej. Ogólnie stwierdzam, że coraz gorszy chłam produkują i to wszystkie marki.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Malenstwo8 »

W stosunku do nowego Mondeo, to Kodiaq prawie wcale nie pije płynu :) Co do ilości kilometrów, to się zgadzam. kiedyś była taka niepisana zasada wśród mechaników, że potrzeba około 1 kkm, żeby się odpowietrzyło np. po wymianie płynu. Za każdym razem się sprawdzało. U mnie już zaraz 10 kkm i ubywa jak ubywało. To nie jest duży ubytek, ale ilościowo nic się nie zmieniło od nowości.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Tomala72 »

kris3a pisze:
28 cze 2018, 22:08
Byłem w serwisie i powiedzieli, że może układ się jeszcze odpowietrzać. To ile kilometrów trzeba zrobić żeby się układ odpowietrzył? No ale niech im będzie. Za to wymienili mi przycisk start stop, szwankował faktycznie. Na razie się nie przejmuję w końcu jest gwarancja. Miałem już parę nowych aut i żadne płynu nie jadło. Pojeździmy zobaczymy co będzie dalej. Ogólnie stwierdzam, że coraz gorszy chłam produkują i to wszystkie marki.
Wróć do Rometa.
No już nie mogę czytać takich wynurzeń. Co za towarzystwo.

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: kris3a »

To nie chodzi o to żeby wracać do rometa. Jakość nowych samochodów spada. Miałem kilka nowych samochodów i tak stwierdzam. Cena nie idzie w parze z jakością. Grupa VW leci na marce i myśli, że ludzie przymkną oko na tanie plastiki i inne niedoróby. Miałem forda galaxy MK3 GHIA i naprawdę materiały były dużo lepsze niż w skodzie. Jako klienci powinniśmy mieć wybór czy chcemy mieć gówniane plastiki czy może dopłacimy kilka tysięcy i dostaniemy lepszą jakość. Kodiaq to fajny samochód. Ale z pewnymi detalami dali ciała. Wydając 180 tys. chciało by się trochę lepszej jakości za samochód dla ludu.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2018, 21:36
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Hetman72 »

Problem chyba jest w tym że lepsze materiały to byłby koszt kilkunastu tysięcy minimum.
Bo ile osób by to wzięło w takiej Skodzie?
To jest kwestia skali, pozycjonowania marki i modelu oraz planowanego zarobku.
Tego wszystkiego nie przeskoczysz.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: kris3a »

Hetman72 pisze:
30 cze 2018, 23:56
Problem chyba jest w tym że lepsze materiały to byłby koszt kilkunastu tysięcy minimum.
Bo ile osób by to wzięło w takiej Skodzie?
To jest kwestia skali, pozycjonowania marki i modelu oraz planowanego zarobku.
Tego wszystkiego nie przeskoczysz.
Mogli wykończyć Kodiaqa tak jak Superba. W środku jest trochę lepiej i nie kosztowało to kilkanaście tysięcy. Ale co by nie mówić w skodzie jest nawięcej miejsca w swojej klasie i jak się go dobrze doposaży to całkiem niezła fura.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2018, 21:36
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Hetman72 »

Pewnie w kolejnej wersji będzie lepiej, ale do SUPERB to jeszcze trochę będzie brakowało.
Chyba nie chcą kanibalizować docelowej grupy, bo pojawił się lepszy SUV niż linuzyna ;-)
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: root »

Co to ma wspólnego z płynem chłodniczym? Kończymy offtopa…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: Dual »

U mnie bylo po ok. 23 tys km minimum w zbiorniczku wiec mi uzupełniono płyn i powiedziano ze to normalne zjawisko aby sie nie martwic. Dodatkowo dostalem gratis 1 l plynu gotowego do lapki na uzupelnienia.
Zobaczymy jak to bedzie po 30 tys. na przegladzie to raptem za 4 tys. km.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ