Ubywanie płynu chłodniczego

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: stysiek »

borek pisze:
06 lut 2023, 10:44
Podpinam się - przebieg 72 tys. wczoraj przy temp -12 pojawiła się czerwona kontrolka od rana po raz pierwszy odkąd mam Kodiaqa, dzisiaj tez. Po odkręceniu zbiorniczka widać że jest minimum płynu i druciki są ledwo zanurzone. Pojadę na stacje, zrobię dolewkę Borygo i tyle, będę obserwował. Poczytałem wcześniejsze posty i nie będę się przejmował Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
chyba nie borygo, chyba G13.



Sponsor

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: borek »

Musiałem dolać jakieś 200-300 ml. Na stacji miałem do wyboru Petrygo lub Borygo, ta sama cena, oba różowe, oba do -35 stopni. Kupiłem Borygo, nie wiem co to G13, na żadnym nie było takiego oznaczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkObrazek
Obrazek

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: elmiko »

borek pisze:
07 lut 2023, 9:40
Musiałem dolać jakieś 200-300 ml. Na stacji miałem do wyboru Petrygo lub Borygo, ta sama cena, oba różowe, oba do -35 stopni. Kupiłem Borygo, nie wiem co to G13, na żadnym nie było takiego oznaczenia.
To jest G13 :) Fotka kradziona z internetów.
Obrazek

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: borek »

No nie bardzo miałem czas szukać na feriach w Zakopanem odpowiedniego płynu. Kiedyś brałeś, kupowałeś na stacji, wlewałeś i się jeździło. Dolałam taki, myśle że nic niedobrego się nie wydarzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: bubuś »

Niemiaszki kręcą, jak zwykle zresztą.
Od niedawna płyn chłodniczy G13 został w VAG wycofany ze stosowania, jako zbyt szkodliwy dla środowiska (miał wysoką zawartość gliceryny).
Na chwilę obecną stosowany jest G12 lub G12+.

Podobnie kręcą z olejami, przykładowo do TDI zalecany był olej silnikowy 5W30 w specyfikacji VW 507. Teraz zalewają motory olejem 0W30.
Chyba chcą, by silniki prędzej pozdychały.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Ubywanie płynu chłodniczego

Post autor: BigDaddy »

No i u mnie się zdarzyło, FL, 1,5tsi i przebieg 20tkm.
Przedwczoraj, kilka minut po przyjechaniu pod dom siedziałem jeszcze w samochodzie a przechodzący przed samochodem kolega wskazał świeży wyciek pod samochodem. Plama wielkości dłoni, jakieś 30cm od lewego koła w kierunku na tzw. godzinę drugą. Jako że nie tylko ja tam parkuję więc zignorowałem to a następnego dnia czujnik zawołał o uzupełnienie płynu. Czyli wyciek był raczej mój.
Uzupełniłem jakieś 0,6 litra, na Orlenie był G12++ i G13, jako że G13 był droższy to go wziąłem.
Jutro serwis umówiony, będzie też walka o jałasujące cholerne klocki hamulcowe

ODPOWIEDZ