Nagłe hamowanie bez powodu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
kris4724
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2018, 9:00
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM

Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: kris4724 »

Spokojna jazda w trybie Eco z prędkością ok.40 km/h, żadnego auta przede mną, żadnego ruchu z bocznych uliczek i Kodiaq niespodziewanie uruchamia sygnał dźwiękowy, pokazuje czerwoną ikonę na desce rozdzielczej i silnie przyhamowuje WTF?!! Żebym wiedział że elektronika w VAGU to takie gówno to bym nie dopłacał kasy do tych asystentów. Dodam,że auto jest umyte, pogoda dobra bez deszczu



Sponsor

Nagłe hamowanie bez powodu

Sponsor


qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: qbus »

Rozumiem, że zadziałał Front Assist?
Nie miałeś komunikatów "Front Assist brak widoczności" lub "Front Assist niedostępny"?
Mam problem właśnie z tym systemem (auto odebrane ok 2 tyg temu). Dziś byłem w serwisie, do wymiany radar. Zamówili część, w poniedziałek ma być na miejscu.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: Vibor »

to chyba tylko w Kodiaqu Front Assist głupieje , u mnie czasem sprawdzam czy w ogóle działa :) ale działa i to b.dobrze , trochę trwa taka wymiana radaru bo ok 5h to sama kalibracja trwa :(

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: qbus »

Vibor pisze:
23 cze 2018, 19:47
to chyba tylko w Kodiaqu Front Assist głupieje , u mnie czasem sprawdzam czy w ogóle działa :) ale działa i to b.dobrze , trochę trwa taka wymiana radaru bo ok 5h to sama kalibracja trwa :(
2 dni niestety bez samochodu :(

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: martii »

W moim padł zaraz po odebraniu auta z salonu, przy przebiegu 20km :D Ponowna kalibracja (ok 2-3h) nic nie dała wiec tydzień później wymienili na nowy (4-5h) i bylo ok przez 2 tygodnie aż nagle przy ok 60km/h wyhamowal auto do 0, pomimo, że przede mną nie bylo żadnego auta, jedynie zaparkowane po obu stronach drogi. Wczoraj na ekspresowej ponownie allert ale bez hamowania przy zjezdzie przy ok 20m od auta poprzedzającego a po godzinie komunikat o braku widoczności.
Awarie radaru byly dość częste w pierwszym roku produkcji Superba III, później to poprawiono i była cisza. Prawdopodobnie trafiliśmy na wadliwa partie radarów.
Ja będę żądał wymiany na kolejny nowy, bo o ile z komunikatem o nieaktywnym można żyć to samoczynne gwałtowne hamowanie do 0 przy wiekszej prędkości może spowodować wizytę samochodu jadącego za nami w naszym bagazniku a to już zabawne nie jest.

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: Geegs »

Ja niestety też mam problem z front assistem. Może faktycznie jakaś wadliwa partia.

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: qbus »

U mnie radar wymieniony.
Dziś odbieram, zobaczymy, mam nadzieję że będzie już dobrze działał.

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: Geegs »

U mnie niestety tak kolorowo nie jest. Po 5 godzinach na serwisie Panowie stwierdzili, że nie widzą problemu i wg. nich system działa poprawnie. No cóż, od dziś jeżdżę z kamerką i duszą na ramieniu, że ten za mną we mnie nie wjedzie jak auto postanowi samo zahamować.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: lighting »

U mnie b. często zdarza się inny scenariusz - dojeżdżam do auta przede mną i misiek poprawnie hamuje. Po czym, auto z przodu skręca, a misiek bardzo długo jest przyhamowany i po dłuższej chwili wraca do zadanej prędkości.
DO developer

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Nagłe hamowanie bez powodu

Post autor: Tomala72 »

kris4724 pisze:
22 cze 2018, 22:34
Spokojna jazda w trybie Eco z prędkością ok.40 km/h, żadnego auta przede mną, żadnego ruchu z bocznych uliczek i Kodiaq niespodziewanie uruchamia sygnał dźwiękowy, pokazuje czerwoną ikonę na desce rozdzielczej i silnie przyhamowuje WTF?!! Żebym wiedział że elektronika w VAGU to takie gówno to bym nie dopłacał kasy do tych asystentów. Dodam,że auto jest umyte, pogoda dobra bez deszczu
Normalnie auto chciało Ciebie obudzić po jechałeś jak kapelusznik :lol:

ODPOWIEDZ