Problemy z AdBlue

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Problemy z AdBlue

Post autor: Skorek »

Wczoraj wracając do domu niespodziewanie zapaliła mi się kontrolka od AdBlue, a komputer wywalił komunikat, że możliwe jest przejechanie jeszcze tylko 1000 km. Piszę niespodziewanie gdyż całkiem niedawno uzupełniałem na full AdBlue i wg moich obliczeń Kodiaq powinienem przejechać jeszcze kilka tysięcy kilometrów bez dolewania... I przeczucia mnie nie myliły gdyż do zbiornika weszło jedynie około 2 litrów, a komunikat dalej się świec i pokazuje już tylko możliwe przejechanie 700 km. A więc mam problem z jakimś czujnikiem, komputerem albo inną elektroniką bo płyn jest, a auto cały czas wyświetla komunikat. Także czeka mnie wizyta w serwisie chyba, że ktoś z was miał już podobną sytuację i istnieje możliwość wykasowania bądź zresetowania samodzielnie tego błędu. Jeżeli tak jest to poproszę o podpowiedź.



Sponsor

Problemy z AdBlue

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Malenstwo8 »

Przeczytaj instrukcje.
Być może winien temu jest mróz.
Generalnie po uzupełnieniu płynu zdaje się trzeba chwilę piczekać z rozruchem, bo komp musi mieć czas na przeliczenie i uaktualnienie danych.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Skorek »

No i sprawa się wyjaśniła. Niestety, ale to wynik wcześniejszej wizyty kuny. Dobrała się do przewodu zasilającego czujnik podający AdBlue. Spaliny nie były dopalanie, a komputer przelicza zużycie AdBlue na podstawie ilości paliwa. Stąd zbiornik pełny, a samochód wyświetla komunikat. No i ponad 1000 zł w plecy. Także trzeba mocno uważać na te zwierzaki i wszelkimi metodami się bronić

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: WuWu »

Przy 1000zl nie warto zobaczyć co na to ubezpieczenie?

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Skorek »

Sprawdzam to

Michaelo
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2017, 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq, 2.0 TDI FWD

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Michaelo »

Tutaj również zdarzył się atak gryzonia:
viewtopic.php?f=10&t=539&p=12931#p12931

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Staszek1 »

co kosztowało 1 tys ?

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Vibor »

odnośnie adblue , nie znośni skrajnych temperatur tzn. ponad +25 nie spełnia swojej roli ( i pewnie zaraz będą naprawy serwisowe ;) )oraz w zimę wytrącają się kryształki : https://autokult.pl/31905,adblue-nie-lu ... odzi-latem

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: Tomala72 »

Vibor pisze:
12 sie 2018, 14:05
odnośnie adblue , nie znośni skrajnych temperatur tzn. ponad +25 nie spełnia swojej roli ( i pewnie zaraz będą naprawy serwisowe ;) )oraz w zimę wytrącają się kryształki : https://autokult.pl/31905,adblue-nie-lu ... odzi-latem
Nie strasz, nie strasz bo się z.....
To, że buda na słońcu się nagrzewa nie znaczy od razu wzrostu temperatury płynów eksploatacyjnych m.in. adblue do tych temperatur.
Czy to latem czy też zimą wystarczy zadbać tak jak przy paliwie o pełne zbiorniki a nie jeździć na oparach.

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Problemy z AdBlue

Post autor: nasty »

Wszyscy straszą, ale czy ktoś z tu obecnych faktycznie MIAŁ problemy z adblue?

ODPOWIEDZ