Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: fonus »

Traffic Jam Assist jest poza LA bardzo podobny do działania samego ACC w połączeniu z DSG i Front Assist. Też sam hamuje i zatrzymuje i dostosowuje prędkość w korku. Po zatrzymaniu oczekuje na muśnięcie pedału gazu i dalej jazda. Co do Emergency Assist to przy wątku o Lane Assist było trochę viewtopic.php?f=9&t=265



Sponsor

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Sponsor


nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: nasty »

Można go też obudzić pacnięciem wajchy tempomatu, noga może cały czas odpoczywać, a autko można prowadzić sobie jedną ręką :)

chaotic.frakir
Posty: 12
Rejestracja: 21 paź 2017, 9:41
Samochód: Skoda Octavia II, 1.9 tdi

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: chaotic.frakir »

Nela pisze:Hej. Mam z 2017 roku. Przed odbiorem dopytałem jeszcze w wirtualnym salonie Skody : )) ( jadąc pociągiem po odbiór auta, nie żebym wcześniej o tym pomyślał)- jeżeli macie Kodiaqa wyposażonego w ACC + LA + DSG !! = Traffic jam assist : ))

U mnie jest i delikatnie rzecz ujmując działa genialnie : ))) może nawet coś nagram w tygodniu i wrzucę. Wystarczy trzymać kierownicę dosłownie kciukiem, a resztę system załatwia. Trzyma auto między liniami, zwalnia i zatrzymuje się. Powyżej 3 sekund jeżeli chcemy ruszyć musimy delikatnie dotknąć gaz, żeby wysłać sygnał do auta: jestem obecny, czuwam : ))
Całość nie zastąpiła mnie jako kierowcy, ale musze powiedzieć że niesamowicie odpręża na trasie kiedy trzymając kciukiem kierownicę, auto samo zakręca w łukach itd itd. ( należy dodać, że skoro jechałem pierwszy raz to oczywiście moje oczy cały czas wędrowały w kierunku ekranu wyświetlacza, przecież tam jest tyle do ustawienia i sprawdzenia : ))) ) - generalnie system super.
Reasumując: jeżeli masz TJA auto samo utrzyma się między liniami, asmo przyspieszy i zwolni a także zatrzyma się i ruszy ( do 3 sek lub za pomocą muśnięcia gazu )

Dopytałem też dlaczego w obecnym cenniku TJA pojawił się osobno w pakiecie - pan mi wyjaśnił że to tylko w celu pokazania, że jest. Nie ma za niego dopłaty, jeżeli ktoś wykupi sobie oddzielnie zamiast pakietu ( chyba bezpieczeństwa ) ACC + LA + DSG to i tak będzie miał TJA : ))

Inna kwestia, to nie dałem rady wymusić wczoraj na aucie Emergency Assist, teoretycznie posiadając ACC+LA+DSG powinien przy moim braku rekacji ( puściłem kierownicę, LA trzymał mnie na drodze a tempomat sam utrzymywał prędkość ) zatrzymać auto - jednak początkowo piszczał, potem delikatnie podszarpywał autem, a gdy nadal go ignorowałem zamiast się zatrzymać wyłączył tylko LA a tempomat nadal gnał !!! - prosto w przepaść : )) Jeszcze ten temat rozkminię : ))
Dzięki za info. Może w tym tygodniu będę miał możliwość to już sprawdzić. :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: michalmiko »

Mam pytanko, jakie warunki muszą być spełnione, aby zadziałał Lane assist? Czy tu działa ta sama kamerka co do rozpoznawania znaków drogowych? Jeździłem dziś po mieście, pasy ładnie namalowane, a kontrolka cały czas na pomarańczowo :(

qbus
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:35
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Lava Blue

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: qbus »

michalmiko pisze:
20 lip 2018, 21:59
Mam pytanko, jakie warunki muszą być spełnione, aby zadziałał Lane assist? Czy tu działa ta sama kamerka co do rozpoznawania znaków drogowych? Jeździłem dziś po mieście, pasy ładnie namalowane, a kontrolka cały czas na pomarańczowo :(
U mnie działa powyżej 60 kmph

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: Vibor »

michalmiko pisze:
20 lip 2018, 21:59
Mam pytanko, jakie warunki muszą być spełnione, aby zadziałał Lane assist? Czy tu działa ta sama kamerka co do rozpoznawania znaków drogowych? Jeździłem dziś po mieście, pasy ładnie namalowane, a kontrolka cały czas na pomarańczowo :(
od 65km/h ,pas z namalowanymi liniami ( nawet z jednej strony ) o szer. min 2.5m , kamera musi być ta czytająca znaki drogowe ( jak ktoś ma to można łatwo dokodować LA) i ręce na kierownicy ;)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: michalmiko »

Doczytałem to w instrukcji. Będę testował :)

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: PiotrekM »

No cóż ASO Skody umywa ręce. Pozostaje kodowanie wg oferty kolegi Eldar: viewtopic.php?f=20&t=292&p=16089#p16089.

Na razie się jeszcze zastanawiam. Może po pierwszym przeglądzie spróbuję. Co prawda da się bez tego żyć, ale jak można mieć bez większego problemu to czemu nie?

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2017, 23:21
Lokalizacja: Barwałd Górny
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: Eldar »

Jakby co to zapraszam :D

Aktualizując temat to mam już uprawnienia Skoda, Seat, VW, Audi i mogę zdejmować ochrony komponentów, odblokowywać wszystkie funkcje w radiu (Mirror Link, wybieranie głosowe, nawigacje itp.)

Misiu___
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2018, 23:39
Samochód: Mercedes W 204

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: Misiu___ »

masz uprawnienia oficjalne? w sensie gwarancyjno-prawne, odblokowanie nie zdejmuje gwary?

ODPOWIEDZ