Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: PiotrekM »

Wydaje mi się, że na początku to działało.

Powyżej 65km/h mam zieloną lampkę LineAssist i tempomat ACC działa. Wtedy sam samochód kieruje. Kiedy zwalniam poniżej 60km/h lampka LineAssist robi się żółta i samochód przestaje kręcić kierownicą. Jak przyspieszę znowu jest ok. Wg instrukcji LineAssist powinien działać powyżej 65km/h, ale w samochodach z Traffic Jam Assist nie ma tego ograniczenia. A mój samochód ma wszystkie potrzebne systemy i wydaje mi się wszystkie odpowiednie opcje mam włączone.

Ma ktoś koncepcję o co może chodzić? I czy lampka LineAssist potrafi Wam się świecić na zielono poniżej 60km/h?



Sponsor

Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Sponsor


nobody
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2017, 18:59
Samochód: brak

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: nobody »

Mam ten sam problem. A najlepsze jest to, że podobno TJA jest w Polsce niedostępny wg. informacji z serwisu oraz wg. importera

batura
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:40
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: batura »

W roku produkcyjnym 2018 powinien być dostępny, bo jest wyszczególniony w cenniku:
Pakiet Asystentów Kierowcy (ACC do 160 km/h, LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT, TRAFFIC JAM ASSIST, EMERGENCY ASSIST)
Tylko dla wersji z DSG

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: PiotrekM »

No właśnie, da się to jakoś sprawdzić? Bo mój samochód ma niecałe 1000km przejechane i wydaje mi się, że na początku działało. Chociaż mogę się mylić, bo pierwsza trasa to było sporo wrażeń i systemów do obczajenia.

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: PiotrekM »

Znalazłem coś takiego:
https://www.kodiaqforums.co.uk/viewtopic.php?t=887
https://www.kodiaqforums.co.uk/viewtopic.php?t=954
https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... aign-97cn/

Z tego wynika, że jest jakaś akcja serwisowa, o numerze 97CN skierowana właśnie na taki przypadek. Także chyba trzeba będzie pogadać z serwisem.

Dziwi mnie trochę, że mój samochód wyprodukowany w 48 tygodniu 2017 nie ma tej poprawki wgranej od razu. I druga sprawa, tak jak pisałem wcześniej, wydaje mi się, że to działało na początku. Być może jakieś specjalne zdarzenia powodują dezaktywację tej funkcji.

chaotic.frakir
Posty: 12
Rejestracja: 21 paź 2017, 9:41
Samochód: Skoda Octavia II, 1.9 tdi

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: chaotic.frakir »

PiotrekM pisze:Znalazłem coś takiego:
https://www.kodiaqforums.co.uk/viewtopic.php?t=887
https://www.kodiaqforums.co.uk/viewtopic.php?t=954
https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... aign-97cn/

Z tego wynika, że jest jakaś akcja serwisowa, o numerze 97CN skierowana właśnie na taki przypadek. Także chyba trzeba będzie pogadać z serwisem.

Dziwi mnie trochę, że mój samochód wyprodukowany w 48 tygodniu 2017 nie ma tej poprawki wgranej od razu. I druga sprawa, tak jak pisałem wcześniej, wydaje mi się, że to działało na początku. Być może jakieś specjalne zdarzenia powodują dezaktywację tej funkcji.
A czy zamawiałeś/wybierałeś tego asystenta w trakcie zamawiania samochodu? Teraz widzę jest w pakiecie, ale nie kojarzę takiego ani podobnego pakietu wcześniej (w październiku jak zamawiałem) który by posiadał TRAFFIC JAM ASSIST i EMERGENCY ASSISTANT.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: PiotrekM »

Jak zamawiałem w lipcu 2017 to jako oddzielna opcja tego nie było, nie było też tego pakietu. Ale w opisie w instrukcji jak najbardziej to było i samochody z tym wyposażeniem przyjeżdżały do ludzi. Więc zakładałem, że to system, który dostaje się automatycznie przy okazji posiadania ACC i LaneAssist. Tak to działało dla wszystkich, ale chyba Skoda zmieniła politykę wprowadzając ten Pakiet Bezpieczeństwa. Tak to opisują też na dalszych stronach w tym wątku https://www.kodiaqforums.co.uk/viewtopic.php?t=954.

Zgłoszę to do serwisu i ewentualnie Skody Polska. Zobaczymy, co się wydarzy. W mojej ocenie zanim nie wszedł do zamówień nowy cennik powinno to być kodowane po staremu, czyli powinienem to TJA mieć. W ten sposób czuję się oszukany, chociaż to teoretycznie tylko bajer.

chaotic.frakir
Posty: 12
Rejestracja: 21 paź 2017, 9:41
Samochód: Skoda Octavia II, 1.9 tdi

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: chaotic.frakir »

Całkiem przydatna funkcja IMHO. Z tego powodu zamówiłem też LINE ASSIST, bo wynikało, że wraz z ACC i DSG będzie jednocześnie działać TJA.

Podobnie zastanawiam się teraz czy będzie działać EMERGENCY ASSISTANT :/.


Edit:
Coś takiego dostałem we wrześniu od handlowca:

Emergency Assistant i Asystent jazdy w korku – działa tylko w autach wyposażony w skrzynie DSG , aktywny tempomat i asystenta pasa ruchu.


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: AROO »

JA odebrałem swojego Miska w Kwietniu 2017 i powiem szczerze że TJA działa (tzn chyba działa) a tak mi się przynajmniej wydaje.
W czasie jazdy w korku jak włączę ACC to autko ładnie się w koreczku prowadzi aż do całkowitego zatrzymania. Wtedy wyskakuje komunikat że ACC jest gotowy albo aktywny . Tak jest przez jakieś 1-2 s i póżniej już koniec. Po tym czasie jak auto poprzedzające ruszy to mój Misiek dalej stoi (dlatego też napisałem że chyba działa) .
I tu pytanie do Was. Czy auto powinno ruszyć zaraz za autem poprzedzającym? Ja muszę dotknąć delikatnie pedał gazu i wtedy jedzie dalej aż do ponownego zatrzymania trwającego 1-2 s. Moim zdaniem tak chyba nie powinno być. Kamera powinna rozpoznać że auto poprzedzające się oddala i zainicjować cały proces ruszenia i podążania za poprzedzającym autem w korku.
Widziałem gdzieś na YT filmik z testu Karoqa i tam to działało nawet przy włączonym systemie START-STOP.

Jak jest z waszymi Miśkami ?? Ktoś ma podobnie ??

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Traffic Jam Assist nie prowadzi po torze

Post autor: PiotrekM »

W instrukcji jest napisane, że po postoju dluzszym niz 3s, system sam nie ruszy, chociaz działa. Trzeba musnąć gaz lub zrobić resume dźwignią tempomatu. A działa także przy startstop włączonym. Uruchamia silnik jak samochód przed nami ruszy.

U mnie to działa ok, nie działa tylko kręcenie kierownicą poniżej 60km/h. Mam zawsze wtedy żółtą lampkę LineAssist.

ODPOWIEDZ