Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Online
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: MałGorzata »

Noszę często kluczyki luzem i nigdy nie zdarzyło mi się by klapa otworzyła się bez mojej wiedzy :)


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Sponsor


Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: jankess4 »

Od kiedy mam kluczyk w zwykłym gumowym etui co powoduje iż z większą siłą należy nacisnąć na nim przycisk i nie noszę go w kieszeni spodni klapa mi się ani razu nie otworzyła. A wcześniej doświadczyłem tego dwa razy.

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: SlawekW »

Ja noszę kluczyk luzem. Nigdy jeszcze nie zastałem auta z uchyloną klapą.
Raz, jak próbowałem zmieścić do bagażnika koła zimowe klapa nie mogła się zamknąć i się uchyliła - ale spodziewałem się tego i pilnowałem.
Może to więc kwestia pierwszych roczników produkcji (przed 2018) albo załadowanego bagażnika który nie mógł się domknąć.

ufo23
Posty: 17
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:17
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 tsi 4x4

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: ufo23 »

Od jakiegoś czasu również zaobserwowałem otwieranie się zamka klapy. Nie mam elektrycznej klapy, więc bagażnik wizualnie jest zamknięty, ale niestety odryglowany, czy jak to nazwać, zaczep nie trzyma, można śmiało podnieść klapę do góry.
Na początku też zrzucałem to na przypadek, że niby nie domknąłem klapy czy coś, ale teraz już jestem pewien, że to wina zamka. Sam się otwiera.

danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: danielzal »

Kiedyś tak miałem, ale w innym aucie. Winny był zawilgocony styk przycisku otwierania klapy. Awaryjnie pomagało, (nie wiem czy w Kodim jest), ustawienie otwarcia klapy tylko pilotem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Wacław M
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2020, 14:28
Samochód: kodiaq 2.0 TDI 190PS

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Wacław M »

Miałem to kilka razy i jak się okazuje przycisk w kluczyku jest bardzo czuły czyli przez lekkie dotknięcie reaguje. Otworzyła się klapa gdy kluczyk miałem w kieszeni spodni i przez przypadek czy dotknięcie o jakiś przedmiot przycisk otworzył klapę. Sprawdź czy to nie to samo bo inaczej czeka cię wizyta w ASO.

Sylwek
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2022, 17:21
Samochód: Kodiaq 2,0 2021

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Sylwek »

Mam Kodiaq od miesiąca. Zrobiłem już 10tys. km. Nie jest źle. To mój pierwszy suw więc nie narzekam.
Już dwa razy miałem rano otwartą klapę bagażnika. Raz zamknął sąsiad a dziś syn poleciał nad ranem. Klucz leży na stole. Nikt go nie dotyka. Chyba odwiedzę serwis.

ODPOWIEDZ