Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: root »

jankess4 pisze:
04 sie 2018, 13:47
Proponowałbym pomimo wszystko aby nie używać określeń typu g... i tym podobnych na tym forum i usuwać posty zawierające takie słowa. Root co o tym sądzisz???
Popieram i poprawiłem, ale to jak ktoś pieszczotliwie nazywa swój samochód, to już nie moja sprawa :P A tak poważnie, to pamiętaj, że nie każdy musi być z Kodiaqa zadowolony i nikt tu nikogo nie zmusza tylko do wychwalania go. Byle z kulturą.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Sponsor


Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Geegs »

Ja też raz zastałem w ten sposób otwartą klapę bagażnika na całe szczęście pod domem.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: jankess4 »

U mnie tez sie zdarzyło ze dwa razy ale na szczęście w domu

kris4724
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2018, 9:00
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: kris4724 »

Zgłosiłem problem w ASO dotyczący samoczynnie otwierającej się klapy bagażnika. Otrzymałem informację od szefa serwisu, że mieli dość liczne zgłoszenia o problemie od użytkowników Superba. Według ich wiedzy i spostrzeżeń 10 na 10 przypadków było powodowanych przez nieumyślne wciśnięcie przycisku otwierania klapy przez użytkownika.
Mój osobisty komentarz do tych informacji jest taki, że powyższe wyjaśnienie (jeśli rzeczywiście jest zgodne ze stanem faktycznym) świadczy o błędach projektowych kluczyka (np. zbyt wypukły przycisk, zbyt lekko chodzący, czy po prostu nieprawidłowy kształt itp.), bo mimo wszystko nie powinno to się zdarzać.
Kierownik wspomniał też, że w ASO Seata były dostępne specjalne nakładki na kluczyk, które eliminowały problem w Seacie Ateca.

Zgłosiłem też drugi problem o nieprawidłowo działającym systemie Front Assist (raz mi sam zahamował na pustej drodze). Odpowiedź była taka, że jeżeli nie ma żadnych błędów na desce rozdzielczej to system działa zgodnie z zaleceniami producenta . I mogło być tak, że jakaś reklamówka się uniosła lub bąk przeleciał przed radarem.

Dopiszę jeszcze, że odnośnie front assist powiedział, że musieliby mieć to w jakiś sposób udokumentowane takie zdarzenie. Czyli trzeba zainstalować kamerkę na przód i tył + jedną dodatkowo na liczniki
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 10:27 przez kris4724, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: jankess4 »

Bąk powiadasz

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Malenstwo8 »

Bąk, przepraszam nie mogłem się powstrzymać :lol: :lol: :lol:

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Geegs »

Co do FA to też miałem z nim problem. Dopiero film przedstawiający jak działa rozwiązał sprawę (zamontowałem kamerę na pałąku zagłówka - wystarczyło, nawet wrzuciłem film na yt). Oczywiście serwis nie słyszał o problemie, nikomu w Kodiaqu radaru z tego powodu w całej Polsce nie wymieniono, a problemem jest "moje wrażenie, że ten system nie powinien tak działać". Polecam Ci zrobić to samo, bez filmu będą się wymigiwać od jakichkolwiek działań i będą cię traktować jak tego bąka co Ci przeleciał przed radarem i przed którym panicznie hamowało auto :D.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: jankess4 »

Geegs pisze:Co do FA to też miałem z nim problem. Dopiero film przedstawiający jak działa rozwiązał sprawę (zamontowałem kamerę na pałąku zagłówka - wystarczyło, nawet wrzuciłem film na yt). Oczywiście serwis nie słyszał o problemie, nikomu w Kodiaqu radaru z tego powodu w całej Polsce nie wymieniono, a problemem jest "moje wrażenie, że ten system nie powinien tak działać". Polecam Ci zrobić to samo, bez filmu będą się wymigiwać od jakichkolwiek działań i będą cię traktować jak tego bąka co Ci przeleciał przed radarem i przed którym panicznie hamowało auto :D.
A Tobie wymieniali radar czy coś naprawiali?

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Geegs »

jankess4 pisze:
23 sie 2018, 17:30
A Tobie wymieniali radar czy coś naprawiali?
W końcu wymienili, szczęście w nieszczęściu na dzień przed ostawieniem go na serwis umarł całkiem i nie dywagowali zbytnio nad tematem, bo pewnie bym się bujał nadal z zepsutym. Trwało to i tak 2 miesiące od pierwszego zgłoszenia.

martii
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2017, 7:58
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: martii »

Geegs pisze:
23 sie 2018, 11:42
Co do FA to też miałem z nim problem. Dopiero film przedstawiający jak działa rozwiązał sprawę (zamontowałem kamerę na pałąku zagłówka - wystarczyło, nawet wrzuciłem film na yt). Oczywiście serwis nie słyszał o problemie, nikomu w Kodiaqu radaru z tego powodu w całej Polsce nie wymieniono, a problemem jest "moje wrażenie, że ten system nie powinien tak działać". Polecam Ci zrobić to samo, bez filmu będą się wymigiwać od jakichkolwiek działań i będą cię traktować jak tego bąka co Ci przeleciał przed radarem i przed którym panicznie hamowało auto :D.
Mi wymienili tydzien po odbiorze auta bo ponowna kalibracja nic nie dala (3-4) dni czekania. Nowy wyhamował przed "Bąkiem" 2 razy wiec ponowna kalibracja i od 2 m-cy spokój.

ODPOWIEDZ