Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Marcin »

A nie zalałeś przypadkiem czymś kluczyka?


Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Sponsor

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Sponsor


Awatar użytkownika
Michalking
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:36
Lokalizacja: Myszków
Samochód: Skoda Kodiaq 190 KM

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Michalking »

Ja byłem z tym problemem w serwisie i Pan stwierdził że komputer nie wykazał żadnej usterki. Więc zapytałem dlaczego się klapą otwiera a pan na to że musiał być wyciśnięty guzik na moment np. w kieszeni. A ja na to że wcisniecie guzika na moment nic nie daje i pokazuje gościowi jak to działa i że trzeba chwilę trzymać guzik. Ale mimo to stwierdzili że wszystko jest dobrze i brak usterek. A jak zapytałem co z rzeczami które są w bagażniku a on się otworzy i ktoś je ukradnie, to Pan stwierdził że proszę wezwać policję i po protokole z policji że bagażnik sam się otworzył oni dopiero będą zgłaszać sprawę do centrali skody. ODPOWIEDŹ TAKA DOSTAŁEM W SERWISIE w
SOSNOWCU. Jednym słowem nic tylko okradać Kodiaqi

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Staszek1 »

Problem jest taki że o wielu usterkach wiedza a udają głupich bo nie wiedza jak je naprawić i zostawiają Cie z problemem .

Mike
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2017, 21:37
Samochód: Kodiaq

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: Mike »

Ja miałem dokładne ten sam problem z samoistnym otwieraniem się bagażnika ale samo przeszło...

b0b3k
Posty: 22
Rejestracja: 09 mar 2018, 12:45
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Ambition DSG

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: b0b3k »

dziś właśnie 3 raz auto stało z otwartą klapa, nie ma opcji by przypadek jakikolwiek wcsinal guzik na kluczyku... jutro ASO szkoda rzeczy w bagażniku... czy ktoś nadal ma ten problem?

paffnucek@gmail.com
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:19
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: paffnucek@gmail.com »

Witam,

Niestety tak. Zdarzyło się już dwukrotnie. Przypadkowe otwarcie z kluczyka nie wchodzi w grę. Za każdym razem otwarty był w 1/3. Gdy odchodziłem od samochodu na pewno był zamknięty. Spostrzeżenia:
1. Podobny efekt jest uzyskiwany jeśli wciśniemy klawisz zamykania na klapie ale klapa nie domknie się bo coś w bagażniku wystaje i blokuje klapę.
2. Zdarzyło się to dziś po 3 dniach stania pod chmurką i dość częstych i obfitych opadach deszczu. ( przy pierwszym wystąpieniu aury nie pamiętam). Nie wykluczone, że problem ma związek z wilgocią.

Pozdrawiam
Grzegorz
Obrazek

kris4724
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2018, 9:00
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: kris4724 »

Dzisiaj w moim g* czyt. Kodiaqu otworzyła się samoczynnie klapa bagażnika. Wracam z zakupów a tu otwarty bagażnik. Niemiecki szmelc. Już sobie wyobrażam ASO - Panie , na pewno nacisnął Pan przycisk i się otworzyło, albo TTTM. albo żeśmy sprawdzili komputerłowo i jest wszystko git malina. Niemcy równają w dół do Franuzów

Proszę się kulturalnie wyrażać. --root

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: jankess4 »

Proponowałbym pomimo wszystko aby nie używać określeń typu g... i tym podobnych na tym forum i usuwać posty zawierające takie słowa. Root co o tym sądzisz???

kris4724
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2018, 9:00
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: kris4724 »

poziom irytacji po ujrzeniu otwartego bagażnika, w którym była teczka ze sporą kwotą, ważne pieczątki i dokumenty był nieziemski. Producent udaje, że nic się nie stało, nie organizuje żadnej akcji przywoławczej, a problem ewidentnie istnieje, jest to widoczne na forum Kodiaqa, Seata Ateca itp. Uważam, że słowo na g użyte we wcześniejszym poście w kontekście bardzo irytującej usterki jest jak najbardziej na miejscu i adekwatne do miejsca,czasu i rzeczy której dotyczy. Sprawa tej usterki powoli zaczyna przypominać brak reakcji Hondy na sypiącą się skrzynię w Type R. Piętnujmy usterki bo Kodiaq niestety wyróżnia się in minus jeśli chodzi o usterkowość. W moim egzemplarzu który ma 4 miesiące i 4tys przebiegu uszkodzeniu uległo podgrzewanie siedzeń przednich, oświetlenie wnętrza i wspomniana klapa - bubel, zapomniałem jeszcze dodać o aucie hamującym samoistnie na pustej drodze. Napakowali Skodzinę elektroniką ale chyba do końca jej nie przetestowali

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Samoczynnie otwierająca się klapa bagażnika

Post autor: MałGorzata »

Mi się jeszcze taka sytuacja nie przytrafiła
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ