Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: Vibor »

znaczek/kapsel kupisz za 30zł oryginalny , widać Skoda ma to gdzieś co pewnie kiedyś wróci ;) przy kupnie nowego auta



Sponsor

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Sponsor


Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: PeWu »

To tak jak z chromami wokół auta / szyb. Ciekawe, że takie "pierdoły" zamiast po prostu zrobić, to idą na przekomarzanie się i psują wizerunek marki w oczach klientów... Ehhh takie czasy widocznie.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: Tomala72 »

Właśnie tu jest pies pogrzebany. Macie rację. Zamiast wymienić i po sprawie to liczą, że klient zmięknie i sam sobie kupi nowe.
Dla mnie amatorszczyzna i cwaniactwo w czystej postaci.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: WuWu »

Nie wiem kto o tym decyduje, ale koledze w superbie wymienili chromy przy tylnych szybach w kombi (chromy w drzwiach były dobre).

Awatar użytkownika
jacek_placek_72
Posty: 74
Rejestracja: 19 lip 2017, 21:23
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 DSG STYLE Szary Buisness

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: jacek_placek_72 »

Na liczniku niecałe 15 000.
W składanym oparciu pasażera rozszedł się zamek błyskawiczny. W piątek mają go wymienić.
Obrazek

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: Anubis »

PeWu pisze:
02 cze 2018, 19:43
To tak jak z chromami wokół auta / szyb. Ciekawe, że takie "pierdoły" zamiast po prostu zrobić, to idą na przekomarzanie się i psują wizerunek marki w oczach klientów... Ehhh takie czasy widocznie.
Kupiłem używanego Miśka od dealera, świadomie wiedząc że ma zrąbane chromy, będę próbował reklamować na gwarancji. Ktoś próbował ?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: stingerA6 »

Marne szanse. Odpowiedź Skody - nieprawidłowa chemia do mycia i warunki atmosferyczne.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: Anubis »

stingerA6 pisze:
23 paź 2018, 23:02
Marne szanse. Odpowiedź Skody - nieprawidłowa chemia do mycia i warunki atmosferyczne.
W octawce jakoś chromy dają radę a tu nagle nie, dziwne mają te tłumaczenie. Gdzieś czytałem, że komuś uznali, zobaczymy. Generalnie fajny samochód, ale grają w kulki.

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: PiotrekM »

U mnie po 15kkm prawie brak usterek. Nie widać ani ubytku płynu chłodzącego, ani oleju. Generalnie bardzo fajnie się jeździ.

Jeden problem to trzeszczenie uchwytów drzwi przy ich ściskaniu. Ale już oklepana sprawa.

Drugi problem to opieranie się o karoserię wysuwanych osłon krawędzi tylnych drzwi przy ich zamykaniu. W efekcie drzwi zamykają się ciężej niż powinny i na dodatek z niefajnym dźwiękiem uderzenia/trzaśnięcia. W serwisie powiedzieli, że Skoda w ramach gwarancji wymienia osłonkę lub cały mechanizm jej wysuwania, ale tylko do przebiegu 10kkm lub 6 miesięcy. Potem to już na koszt użytkownika bo uznają to za problem wynikający ze sposobu eksploatacji. Moim zdaniem to bardzo słabe podejście. Na razie jeżdżę z tym, bo u mnie sama wymiana osłonki nie pomoże, a mechanizm wysuwania to 400pln.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Usterki po przejechaniu pierwszych 10 tys. km

Post autor: Tomala72 »

Anubis pisze:
23 paź 2018, 23:08
stingerA6 pisze:
23 paź 2018, 23:02
Marne szanse. Odpowiedź Skody - nieprawidłowa chemia do mycia i warunki atmosferyczne.
W octawce jakoś chromy dają radę a tu nagle nie, dziwne mają te tłumaczenie. Gdzieś czytałem, że komuś uznali, zobaczymy. Generalnie fajny samochód, ale grają w kulki.
Z chromami wokół szyb uważajcie np. przy stosowaniu preparatów na owady (teraz jesień więc temat średnio aktualny). Jednak uczulam.
Panowie od autodetalingu bali się ruszyć zmatowienia ramek ponieważ stwierdzili, że nie mają pewności którą technologię nakładania chromoniklu zastosowała Skoda w Kodiaqu. Jest ich kilka w grupie VAG.

ODPOWIEDZ