Czarny ekran

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Czarny ekran

Post autor: Everred »

Dziś przytrafiła mi się taka sytuacja. Wsiadam, odpalam auto, wrzucam wsteczny, pojawia się obraz z kamery - kończę cofanie, ruszam do przodu - ekran czarny. Włączam wyłączam ten ekran/system multimedialny guzikiem, dalej czarno. Wciskam podgrzewanie fotela, pojawia się w dolnym rogu skala trzy-poziomowa i ten włącznik/wyłącznik podgrzewania kierownicy (i to wszystko - reszta czarne tło), po chwili znikło i znowu czarno. Wciskając różne te opcje wokół ekranu nic się nie dzieje poza Phone - tam ten sygnał specyficzny ale ekran dalej czarny. Co ciekawe nie działał guzik włączania obrazu z kamery (nawet się nie podświetlał na żółto - ekran czarny) ale po wrzuceniu wstecznego obraz się jednak pojawił, jak tylko ruszyłem do przodu i zwiększyłem prędkość obraz z kamery zniknął i ekran znowu pusty. Próbowałem wyłączyć silnik, wrzucić P i otworzyć drzwi aby wyłączyć cały ten system łącznie z Maxi Dotem i ponownie odpalić - znów to samo. Pojechałem tak bo się spieszyłem, po powrocie z siłowni wracam do auta, odpalam i ekran działa prawidłowo. Miał tak ktoś może? Najdziwniejsze, że wyświetlały się wszystkie elementy typu popup - te wyskakujące komunikaty, opcje itp. ale całej reszty już nie, bez radia, bez mediów z telefonu, bez spalania, bez ustawień, nic...

I tak wybieram się zmienić opony w serwisie, zapytam o to... i znowu poruszę temat trzeszczenia bo teraz to już trzeszczą i prawe drzwi przód podczas jazdy i coś z tyłu - obstawiam że ta roleta, trochę spadły temperatury a plastiki już dają koncert :cry:



Sponsor

Czarny ekran

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czarny ekran

Post autor: MałGorzata »

To wszystko są komputery, urządzenia zawodne. Zawieszają się, znamy to przecież z innych okoliczności. Pewnie kwestia jakości softu.

Jeśli restart przywraca usługę do życia - trzeba jakoś iść do przodu...

Wg mnie choroba wieku dziecięcego. Oczywiście nie tłumaczę producenta ale tak to po mojemu wygląda :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czarny ekran

Post autor: lighting »

Co do plastików - póki co trzeszczą (tylko uchwyty w drzwiach) jak po odebraniu auta, ale zimno to dopiero będzie ;)

A z ekranem - doświadczam tego samego ostatnio - po kamerze cofania czarny ekran ale gdy mam włączonego AndroidAuto z telefonem. Kliknięcie na np radio - wyświetla się radio.
Jak już wspomniałem o AndroidAuto - mam wrażenie, że to gorzej działa, w sensie połączenie. Teraz, nie wykrywa za każdym razem telefonu i muszę odpinać + przypinać kabel USB żeby się połączył :( . Aż dziw mnie bierze, że nie dało się tego zrobić przez bluetooth'a...
DO developer

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Czarny ekran

Post autor: Everred »

MałGorzata pisze:
31 paź 2017, 8:19
To wszystko są komputery, urządzenia zawodne. Zawieszają się, znamy to przecież z innych okoliczności. Pewnie kwestia jakości softu.

Jeśli restart przywraca usługę do życia - trzeba jakoś iść do przodu...

Wg mnie choroba wieku dziecięcego. Oczywiście nie tłumaczę producenta ale tak to po mojemu wygląda :)
Taa tylko przez taką "chorobę wieku dziecięcego" nie mam dostępu do nawigacji, pomijam już pierdoły że nie można sobie zmienić jakiś ustawień ale nawigacja to podstawa. A restart właśnie nie pomaga, próbowałem ale ostatecznie się poddałem i tak jak napisałem - pojechałem bez tego ekranu. Zostawiłem na kilka godzin auto i dopiero po powrocie wróciło do normy, ale w trakcie trwania tego błędu też próbowałem wyłączać silnik - nie pomagało.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czarny ekran

Post autor: MałGorzata »

Restart - mam na myśli całkowite wyłączenie systemu.

Najprawdopodbniej system najpierw jest 'usypiany' a dopiero po kilkunastu minutach od wyłączenia jest on 'wyłączany'. I dopiero wtedy można mówić o restarcie.
Po ponownym uruchomieniu pojawi się logo 'SKODA'. Wydaje mi się, że można taki restart wymusić przez dłuższe przytrzymanie przyciku on/off

NIestety tak to działa. Nie ma idealnego oprogramowania - nawet windowsy mają co chwilę uaktualnienia.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017, 10:53 przez MałGorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: Czarny ekran

Post autor: Mefju »

Przytrzymanie włącznika do momentu pokazania sie logo skody zrestartuje system. Zawsze pomagało.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czarny ekran

Post autor: root »

Też tak miałem w Superbie dwa czy trzy razy niedługo po odebraniu samochodu. Restarty zawsze pomagały. I od tamtego czasu jest wszystko ok.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Czarny ekran

Post autor: Everred »

Hmm, może z 10 sekund to za krótko ale próbowałem... Ok, dzięki za poradę jak się pojawi znowu to będę trzymał do skutku :)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Czarny ekran

Post autor: Skorek »

Niestety macie moduł panelu do wymiany. Doświadczyłem tego odbierając samochód z salonu. Wyłączył się po przejechaniu 200 metrów. Potem w salonie próbowali spinać kostki itd itp ale na niewiele to się zdało. Wyświetlacz raz działał raz nie. 2 tygodnie czekania żeby cześć dotarła z Czech i wymienili w serwisie panel na nowy. Nie mylić z wyświetlaczem. Problem zginął raz na zawsze. Myślę, że Skoda ma zdiagnozowany problem i bez problemu wymieni cześć na nową gdyż jest to problem pewnej serii

Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: Czarny ekran

Post autor: Niedźwiadeq »

Mefju pisze:
31 paź 2017, 10:50
Przytrzymanie włącznika do momentu pokazania sie logo skody zrestartuje system. Zawsze pomagało.
Mam podobnie jak Wy. Tak jak kolega wspomnial twardy resetdo skutku pomaga.

ODPOWIEDZ