Szklany dach

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Szklany dach

Post autor: miro.t »

Proszę napiszcie, czy działa Wam zamykanie i uchylanie szklanego dachu z pilota.
Przed zakupem oglądałem różne testy i w kilku było pokazane zamykanie tego dachu z pilota.
U mnie niestety to nie działa. Pojechałem do salonu i sprzedawca był zdziwiony, że mi to nie działa, bo w Kodiaqach, które teraz dostają działają obie funkcje. Różnica taka, że ja mam rok modelowy 2017, on to sprawdzał w roczniku 2018.
Serwis napisał do centrali w tej sprawie i dziś przysłali mi taka informację:

· Zamykanie okna dachowego z pilota zostało wyłączone i będzie sukcesywnie wyłączane w samochodach- stan w samochodzie klienta jest stanem seryjnym obsługa dachu pilotem została wyłączona ze względów bezpieczeństwa.

Trochę to przeczy temu co zobaczyłem w salonie, bo auto młodsze jednak miało tę funkcję włączoną.
Napiszcie jak to jest u Was, bo nie wiem czy mam się zi szarpać ze Skodą, czy jednak jest jak piszą.

Pozdrawiam.



Sponsor

Szklany dach

Sponsor


Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Szklany dach

Post autor: Everred »

Sprawdzę to dziś ale jak odbierałem auto to jestem prawie pewny że działało. Auto odbierałem pod koniec czerwca więc to już chyba 2018.

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2017, 23:21
Lokalizacja: Barwałd Górny
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI

Re: Szklany dach

Post autor: Eldar »

Jak nie działa to można to włączyć przez OBDeleven.

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Szklany dach

Post autor: Poly »

A jakie jest Wasze zdanie odnośnie szklanego dachu.

Warto ?

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Szklany dach

Post autor: fonus »

Rozświetla wnętrze. W czasie ostrego słońca przeszkadza wiec się go zasłania. Otwieranie wtedy gdy samochód się nagrzał na postoju i chcesz szybko wyrównać temperaturę. Jazda z otwartym tylko dla szpanu lub poczucia wolności takiej prawie jak cabrio 😃. To moje odczucia z poprzedniego samochodu. Ogólnie fajny bajer ale dla mnie są inne ciekawsze gdybym miał wybierać. Np. Webasto.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Szklany dach

Post autor: Everred »

Fajne jest też to, że jak chcesz poczuć wiatr we włosach a jednocześnie posłuchać muzyki to otwierając okna boczne raz że muzyka będzie kiepsko słyszalna przez mocny szum, dwa że wszyscy wyraźnie usłyszą czego słuchasz. W przypadku otwartego okna dachowego muzykę słychać bardzo dobrze bo ta owiewka nieźle chroni przed szumem do powiedzmy 80-90 km/h potem już coś tam słychać trochę ten szum ale dalej nie jest to na tyle uciążliwe aby nie dało się słuchać muzyki, a ta zdecydowanie mniej wydostaje się poza auto :)

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Szklany dach

Post autor: Poly »

A zasłona dachu jest solidna? Mocno zacienia w upalny dzień?

Dobre spasowanie? Nie tłucze na dziurach?

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Szklany dach

Post autor: miro.t »

Everred pisze:
11 paź 2017, 10:30
Sprawdzę to dziś ale jak odbierałem auto to jestem prawie pewny że działało. Auto odbierałem pod koniec czerwca więc to już chyba 2018.
Udało się sprawdzić?
Dzięki.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Szklany dach

Post autor: Skorek »

Poly pisze:
12 paź 2017, 10:05
A zasłona dachu jest solidna? Mocno zacienia w upalny dzień?

Dobre spasowanie? Nie tłucze na dziurach?
Zasłona okna dachowego spełnia swoją role bez zastrzeżeń, poza tym nie puka, nie stuka czego się nie da powiedzieć o rolecie bagażnika, bo ta wydaje wyjątkowo dużo wkrw trzasków

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Szklany dach

Post autor: Everred »

miro.t pisze:
12 paź 2017, 14:26
Everred pisze:
11 paź 2017, 10:30
Sprawdzę to dziś ale jak odbierałem auto to jestem prawie pewny że działało. Auto odbierałem pod koniec czerwca więc to już chyba 2018.
Udało się sprawdzić?
Dzięki.
Tak, działa. Zamyka się po dłuższym przytrzymaniu guzika na pilocie (tego co zamyka centralny)

ODPOWIEDZ