Wycieraczki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Wycieraczki

Post autor: SlawekW »

piok pisze:
25 sty 2019, 20:01
Nie moge z pozycji neutralnej ich podniesc i lod strzepac. Jak odlodzic je przed jazda?
1. Włącz silnik (lub sam zapłon - bez hamulca)
2. Wyłacz
3. Przełącz dźwignię wycieraczek raz w dół
Wycieraczki staną pionowo - będziesz mógł je otrzepać z lodu (lub wymienić).



Sponsor

Re: Wycieraczki

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wycieraczki

Post autor: MałGorzata »

Pozycja techniczna. Trzeba puknac w dzwignie zaraz po wylaczeniu zaplonu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Wycieraczki

Post autor: Ethel »

Też zauważyliście, iż spryskiwacze przedniej szyby "nie łapią" w czasie jazdy? Żeby dobrze umyć szybę muszę stać albo jechać ok. 20-30 km/h, co zmusza mnie do mycia szyby np. na światłach czego nie lubię robić z oczywistych względów (mycie innych samochodów).

W czasie jazdy nie mogą domyć górnej części przedniej szyby po stronie pasażera. Wycieraczki mają 3 tygodnie (Bosch) i chodzą idealnie w czasie deszczu, czy innych opadów.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wycieraczki

Post autor: Malenstwo8 »

Ethel pisze:
28 sty 2019, 13:21
Też zauważyliście, iż spryskiwacze przedniej szyby "nie łapią" w czasie jazdy? Żeby dobrze umyć szybę muszę stać albo jechać ok. 20-30 km/h, co zmusza mnie do mycia szyby np. na światłach czego nie lubię robić z oczywistych względów (mycie innych samochodów).

W czasie jazdy nie mogą domyć górnej części przedniej szyby po stronie pasażera. Wycieraczki mają 3 tygodnie (Bosch) i chodzą idealnie w czasie deszczu, czy innych opadów.

Zgadza się. Od samego początku mnie to wkurza, ale spróbuj umyć przy 140 km/h - powodzenia, więc na autostradzie jest to rzeczywiście problem. Szkoda, że nie ma 3 dysz, tak miałem w Mondeo. Świetne rozwiązanie, wtedy skrajne dysze były przesunięte bardziej na boki, z tym, że tam wycieraczki chodziły po "francusku" czyli od środka na zewnątrz. To dużo lepsze rozwiązanie, eliminujące brudny prawy, górny róg szyby. Wycieraczki zawsze w całości dojeżdżają do słupka. Być może można przestawić trochę dysze. Zgłoszę to przy przeglądzie.

piok
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 19:42
Samochód: KODIAQ 2.0 4X4

Re: Wycieraczki

Post autor: piok »

Ethel pisze:
28 sty 2019, 13:21
W czasie jazdy nie mogą domyć górnej części przedniej szyby po stronie pasażera. Wycieraczki mają 3 tygodnie (Bosch) i chodzą idealnie w czasie deszczu, czy innych opadów.
Dzieki za cenne informacje.
Co do dysz spryskiwaczy, w Fabi i Superbie mozna je bylo troche igielka przekierowac na gorna szybe pasazera. czy probowaliscie sami je ustawiac?

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Wycieraczki

Post autor: ncb »

Czy ktoś ma podobny problem z bardzo kiepskim czyszczeniem? Do pierwszej myjni zrobiłem jakieś 1200 km, trochę przy prędkościach 160 i wzwyż, więc myślę sobie - no dobra, szyba miała prawo być bardzo brudna. Ale dzisiaj podczas jazdy ptak narobił mi na przednią szybę w miejscu w którym wycieraczki powinny normalnie zbierać, spsikałem, poszły wycieraczki w ruch i nic. W sumie przez całą trasę psiknąłem jakieś 50-60 razy i ptasia kupa nadal jest na szybie (trochę się domyła) a całej szybie daleko do czystości. Czy Kodiaq ma tak kiepskie wycieraczki czy też może to kwestia czegoś innego? Na liczniku mam dopiero 1500 km, płyn do spryskiwaczy jest na razie ten co był przy odbiorze (chyba że to woda bo nie czuć żadnego zapachu przy psikaniu), bo nie udało mi się jeszcze wypsikać.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wycieraczki

Post autor: Malenstwo8 »

Według mnie docisk jest za słaby. U mnie to samo. Litry płynu i nic. Trza na stacji domywać ręcznie.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Wycieraczki

Post autor: JED »

Mogę tylko napisać "potwierdzam" - dzisiaj odebrałem auto, 600 km po trasie i zero szans na zmycie czegokolwiek.
Szok i niedowierzanie.

Pytanie:
da się jakoś ustawić, żeby tylna wycieraczka nie włączała się samoczynnie podczas pracy przednich wycieraczek?
Jedyne rozwiązanie, jakie znalazłem, to wyłączenie w menu opcji: "automatyczne wycieranie podczas deszczu" - ale wpływa też na pracę przednich.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Wycieraczki

Post autor: Vibor »

zmieńcie na oryginalne Boscha ( przód i tył ) bo te fabryczne to porażka

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Wycieraczki

Post autor: JED »

Ale to tylko kwestia gumy, a nie designu wycieraczek?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ