Wycieraczki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Wycieraczki

Post autor: kodiaq4x4 »

Witam. Pytanie o trwałości produktów. Mam Miśka od czerwca około 10000 km przejechane a już zauważyłem smugi na szybie podczas deszczu. Nawet po dokładnym wyczyszczeniu szyby po czasie smugi nadal występują.
Czy ktoś ma już coś podobnego, czy można reklamować w końcu nawet nie było jakiś ekstremalnych warunków atmosferycznych żeby wycieraczki się " przykleiły" o przymrozków do szyby
Proszę o info i doświadczenie w tego typu reklamacjach.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam średnio po okresie roku czy półtora miałem takie problemy przy innych samochodach z grupy VGP.



Sponsor

Wycieraczki

Sponsor


envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Wycieraczki

Post autor: envies »

Takie rzeczy przeważnie się dzieją po "woskowaniu" na myjniach, zawsze dokładnie myj szybki a także pamiętaj żeby oczyścic pióra wycieraczek.
Może też być przez miejsce parkowania, przykładowo pod niektórymi drzewami jak staniesz to potem występują takie problemy.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Wycieraczki

Post autor: Dual »

Tez mam wrazenie ze wycieraczki nie sciagaja dostatecznie dobrze
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Wycieraczki

Post autor: Everred »

U mnie nie ma problemów z wycieraczkami, spoko zbierają, po myjni co prawda przez chwilę po "przejechaniu" pióra zostaje taka para jakby ale znika po sekundzie więc obstawiam że to coś z myjni, nabłyszczacz czy coś... Muszę tylko zerknąć do instrukcji jak zwiększyć jakoś reakcję na deszcz bo moim zdaniem trochę w trybie automatycznym za wolno reagują i za rzadko zbierają.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Wycieraczki

Post autor: Ethel »

To jest jakiś shit, który nalozyli Ci w salonie. Mam to samo. Autoglym i czysta iPa na trzy mycia zdjęly może połowę tego badziewia. Ogólnie unikaj tanich magicznych wycieraczek a nie będziesz miał tego problemu..

Tadzio
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2017, 20:18
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Wycieraczki

Post autor: Tadzio »

A czy ktoś z was zauważył że wycieraczki powracając do pozycji spoczynkowej przy samym końcu tak jakby przeskakują??
Widać to ze środka samochodu a jeszcze bardziej z zewnątrz.
Zauważyłem to tylko podczas pracy przerywanej, podczas pracy ciągłej to nie występuje.

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Wycieraczki

Post autor: Staszek1 »

Tadzio pisze:
23 wrz 2017, 23:42
A czy ktoś z was zauważył że wycieraczki powracając do pozycji spoczynkowej przy samym końcu tak jakby przeskakują??
Widać to ze środka samochodu a jeszcze bardziej z zewnątrz.
Zauważyłem to tylko podczas pracy przerywanej, podczas pracy ciągłej to nie występuje.
to normalne , chowają się żeby areo było lepsze

piok
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 19:42
Samochód: KODIAQ 2.0 4X4

Re: Wycieraczki

Post autor: piok »

Witam. Mam problem z oblodzonymi przednimi wycieraczkami. Nie moge z pozycji neutralnej ich podniesc i lod strzepac. Jak odlodzic je przed jazda?

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Wycieraczki

Post autor: Nikon-N1 »

kodiaq4x4 pisze:
15 wrz 2017, 8:22
Witam. Pytanie o trwałości produktów. Mam Miśka od czerwca około 10000 km przejechane a już zauważyłem smugi na szybie podczas deszczu. Nawet po dokładnym wyczyszczeniu szyby po czasie smugi nadal występują.
Czy ktoś ma już coś podobnego, czy można reklamować w końcu nawet nie było jakiś ekstremalnych warunków atmosferycznych żeby wycieraczki się " przykleiły" o przymrozków do szyby
Proszę o info i doświadczenie w tego typu reklamacjach.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam średnio po okresie roku czy półtora miałem takie problemy przy innych samochodach z grupy VGP.
też tak mam takie wycieraczki
po prostu więcej płynu na szybę

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wycieraczki

Post autor: Malenstwo8 »

piok pisze:
25 sty 2019, 20:01
Witam. Mam problem z oblodzonymi przednimi wycieraczkami. Nie moge z pozycji neutralnej ich podniesc i lod strzepac. Jak odlodzic je przed jazda?
Też mnie to wkurza. Popryskał wycieraczki Morsem.

ODPOWIEDZ