Wycieraczki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Wycieraczki

Post autor: Vibor »

chyba marna jakość całości, Bosch AEROTWIN przylega po całości i zbiera prawidłowo od roku u mnie, oryginalne miałem miesiąc i nie wytrzymałem ( pasażera i tylna odstawały po brzegach oraz piszczały w czasie deszczu - serwis stwierdził brak wady :) bo testowali tylko w ciepłym na płynie od spryskiwaczy)



Sponsor

Re: Wycieraczki

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Wycieraczki

Post autor: WuWu »

Ja też kiedyś kupiłem Bosch-a ale teraz po roku zmieniam chyba na Valeo bo Bosch na niewielkim deszczu skrzypi jak stare gumiaki - nie da się wytrzymać a nowe Valeo w drugim aucie są ciche i na razie zbierają dobrze. Ciekawe tylko bo podobno na pierwszy montaż dają chyba Valeo (tak mówili w sklepie) To albo jakość albo skrzypienie ? A może coś innego ? Coś ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi markami ?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Wycieraczki

Post autor: michalmiko »

Ja zmieniłem na Boscha i po dwóch miesiącach użytkowania musiałem je wyrzucić. Nie wiem, ale to chyba z mojej winy zaczęły niesamowicie "skakać" po szybie, prawdopodobnie po aplikacji niewidzialnej wycieraczki (choć producent powłoki zarzeka się, że to niemożliwe), albo podczas woskowania karoserii musiało się coś dostać na szybę i wycieraczki to złapały. Zmieniłem na Valeo First za niespełna 50zł za komplet i jest w porządku. Kupiłem tańszy zestaw, bo nie wiedziałem czy znowu te nie zaczną skakać po szybie, ale jak na razie jest ok.
Możliwe, że na pierwszy montaż dają Valeo, bo tylna wycieraczka z Valeo identyczna jak oryginiał, a w Kodiaqu jest sporo elementów z Valeo.
Docelowo chciałbym kupić Valeo Silencio, ale nie mogę zdobyć w tym rozmiarze z mocowaniem do Skody / VW

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Wycieraczki

Post autor: bubuś »

Ja już przestałem łudzić się nadzieją, że są na rynku trwałe, skuteczne wycieraczki.
W Kodiaqu jeszcze nie wymieniałem.
We wcześniejszych autach przetestowałem bodaj wszystkie dostępne na rynku i po nieudanych próbach (często za sporą kasę) kupowałem najtańsze marketowe wycieraczki (po 5-7 zł) i wymieniałem je po pierwszych objawach niedomagania.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Wycieraczki

Post autor: Vibor »

problem w tym że Skoda ma dedykowane mocowanie wycieraczek a dzięki temu są niedostępne w każdym miejscu

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Wycieraczki

Post autor: bubuś »

Vibor pisze:
17 cze 2019, 13:33
problem w tym że Skoda ma dedykowane mocowanie wycieraczek a dzięki temu są niedostępne w każdym miejscu
O matko i córko. Nie miałem pojęcia, że to czeski film.
Byłbym gotów w razie potrzeby nabyć wycieraczki z typową zapinką.
Muszę dokładnie obejrzeć tę w Kodiaqu i zapamiętać jej obraz, by nie popełnić błędu przy zakupie wycieraczek (jak znam życie po letnich podróżach i tysiącach robali rozbitych na przedniej szybie, wycieraczki wyzioną ducha).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Wycieraczki

Post autor: michalmiko »

Skoda ma te same mocowanie co VW
Nissan dla przykładu to samo co Renault ;)
Bubuś uważaj z tymi tanimi wycieraczkami. Ja miałem taką sytuację, że w poprzednim Nissanie kupiłem sobie jakiś komplet za 30zl i (na całe szczęście) po powrocie z trasy, już przed garażem jedno pióro odpadło. Pękł plastik na mocowaniu. Nie chcę myśleć jakby to było na autostradzie czy w innej okoliczności. Od tej pory tylko markowe, nawet najtańsze Valeo (jak mam teraz).

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Wycieraczki

Post autor: D10ni »

michalmiko pisze:
16 cze 2019, 23:58
Docelowo chciałbym kupić Valeo Silencio, ale nie mogę zdobyć w tym rozmiarze z mocowaniem do Skody / VW
Kupiłem właśnie na alledrogo od dobrego sprzedawcy z prawie 100% pozytywami. I Valeo Silencjio okazały się gunwem jakich mało. Hałasują (pstrykają w maksymalnym położeniu. I na dodatek te ordynarne białe napisy Valeo na końcówkach piór...
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Beno
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2023, 12:48
Lokalizacja: Racibórz
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI

Re: Wycieraczki

Post autor: Beno »

Witam ,czy ktoś ma namiary na tylną wycieraczkę ( same pióro ) Rok 2022.Kupiłem na allegro i nie wchodzi do końca. Nie chcę popełnić drugi raz tego samego błędu....

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Wycieraczki

Post autor: elmiko »

https://allegro.pl/oferta/zestaw-piora- ... 8440963266 - ASO sprzedaje 🙂 Wybór losowy. Zestaw na przód ma symbol 566998001, tylna to 565955425A.

ODPOWIEDZ