Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: MałGorzata »

Mieszkam na wsi i codzień robię ok. 100km. Na wsi po dziurach potem kultura, asfalt a na sam koniec dwa przejazdy, kocie łby i... nie trzeszczy a wsłuchuję się już od dłuższego czasu...


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: root »

Trochę popłynęliście… Nikt nikomu nie zabrania namawiać na inne samochody, nawet mimo nieposiadania Kodiaqa, ale we właściwym wątku please. Posty przeniosłem do wątku Kodiaq vs Koleos.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: Tomala72 »

Skorek pisze:
03 lis 2017, 16:56
Niestety, ale wg mnie prawda jest na dzień dzisiejszy smutna, Kodiaq to taki plastikowy bublowaty samochodzik, który sprzedaje się dzięki napompowanej reklamie, a nie jakości. Wiem co mówię bo w firmie mam dwa Kodiaq i z każdym, a mam je od pół roku przynajmniej 2 razy byłem już w serwisie.
Co Tobie naprawiali w ramach tych wizyt serwisowych?

Darek
Posty: 17
Rejestracja: 07 gru 2017, 0:11
Samochód: Škoda Kodiaq 1.4 tsi, ambition

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: Darek »

a to nie tak, że jest to kwestia modelu? Jednym trzeszczy, a kolejni na nic nie narzekają... Ciekawe co mi sie trafi

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: fonus »

U mnie przy zamykaniu drzwi nic nie trzeszczy. Jak zacznę szarpać i skręcać uchwyt to trzeszczy. Ale ponieważ przy normalnej eksploatacji nie mam potrzeby szarpania, to też nie mam efektów dźwiękowych. Zatem kompletnie mnie nie boli ta "wada"

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: envies »

Mam to samo, generalnie nawet mocne szarpniecia nie wywoluja u mnie jakis strasznych dzwiekow, mialem okazje porownac uchwyt drzwi w nowych a2 i a4 i jest podobnie :-)

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: Tomala72 »

Witam
Przy okazji sobotniej wizyty w ASO dotyczącej wymiany oleju na życzenie po 15 000 km. miałem sporo... czasu (2,5 godz. jak oni to robią to nie wiem) przyjrzeć się Karoqowi.
Jednak zdecydowanie mniejsze auto od Kodiaqa. Ktoś wcześniej pisał jak to Karoq jest dopracowany w stosunku do Kodiaqa.
Posprawdzałem miękkość, twardość, trzaski i wychodzi, że nie ma co narzekać na Kodiaqa.
Jedyny element to dźwięk zamykanych drzwi. W Karoqu jednak lepszy ale spieszę z odpowiedzią. Tam nie ma ochraniaczy drzwiowych, które muszą mieć ten ułamek sekundy aby się schować do wnęki.
Tak łaziłem po tym salonie od Kodiaqa do Karoqa parę razy i nie. Kodiaq, Kodiaq niech ktoś mówi. :)

leon
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2019, 8:56
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: leon »

U mnie zaczęło się coś kulać. Dźwięk taki jakby puścić plastikową kulę po innym plastiku. Zwykle przy hamowaniu, przyśpieszaniu, ostrym skręcie. Najpierw było trochę a teraz mam wrażenie jakby się "kulki" powiększyły i hałas jest bardzo wyraźnie słyszalny. Za cholerę nie mogę zlokalizować tego dźwięku i dojść gdzie to jest. Słychać jakby spod kanap z tyłu albo gdzieś w panelu podłokietnika. Ale dźwięk jest na tyle długi że panel raczej odpada. Też ktoś tak miał?

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: kedzier »

Może coś Ci się toczy pod tylną kanapą. Mogła kulka wpaść w szparę między końcem podłogi bagażnika a oparciem tylnych siedzeń.

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Brzęczenie i rozpadające się boczki drzwi :(

Post autor: jeżu »

Odpukać ale auto mam 3 miesiące i 13000km i jeszcze nic nie trzeszczy ;)

ODPOWIEDZ