Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: lighting »

Cześć,

Otwieranie i zamykanie bagażnika to czynność, którą robię non-stop. Jednak ostatnio przez przypadek rzuciłem okiem na środek klapy i zauważyłem że cała plastikowe wyłożenie klapy bagażnika odczepiło się od blachy po lewej stronie (była ok 3 cm przerwa). Docisnąłem to delikatnie i zatrzaski wskoczyły na swoje miejsce, jednak teraz co otwieram bagażnik mam tam niewielką szczelinę. Czy ktoś z Was zaobserwował podobną rzecz u siebie ?
Obrazek

photo upload


DO developer

Sponsor

Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Sponsor


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: Dual »

U mnie jest zamykanie elektryczne i szczeliny nie widziałem, ale i klapa zamyka sie delikatnie. U kolegi widzę reczne zamykanie, czyli klapnięcie i pewnie coś puściło.
Oczywiście faktem jest że nie powinno, mało to się człowiek klap na otwierał i zamykał. Jak dla mnie reklamacja jak malowana.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: WuWu »

Sprawdziłem w moim ręcznie, kilka razy dziennie zamykanym bagażniku i na razie jest ok. Mam natomiast tak przez dealera przykręconą rejestrację, że za każdym razem jak zamykam, uderza plastikiem w blachę i dzisiaj w końcu przykleiłem jakieś silikonowe zabezpieczenia.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: lighting »

Pojadę do serwisu z reklamacją, bo to nie jest normalne. Przy okazji poruszę temat trzeszczącego uchwytu w drzwiach.
DO developer

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: Everred »

lighting pisze:
12 sie 2017, 15:09
Pojadę do serwisu z reklamacją, bo to nie jest normalne. Przy okazji poruszę temat trzeszczącego uchwytu w drzwiach.
Porusz ten temat proszę bo jak odbierałem z Kocmyrzowskiej auto z wymiany oleju, mieli przy okazji zerknąć na trzeszczące plastiki w drzwiach to dostałem odpowiedź, że tak już mają poza tym nikt się nie skarży. Może trzeba zacząć... Niestety moja pierwsza wizyta w serwisie autoryzowanym Skody i nie do końca jestem zadowolony bo z 3x rzeczy które zgłosiłem, czyli olej do wymiany, trzeszczące plastiki, niedomykający się spryskiwacz reflektorów zrobili tylko olej czyli to co płatne... Ponoć poprawili spryskiwacze ale dalej się nie domykają. No mam tylko nadzieję, że olej faktycznie został wymieniony bo to już byłaby przesada.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: lighting »

Nie pocieszasz. Cóż, tu jest fakt oczywisty - po paru zamknięciach plastik odchodzi, z trzeszczącą rączką obawiam się wykrętów.
DO developer

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: Everred »

Mimo wszystko dobrze to zgłaszać bo jak się ta rączka rozwali całkiem za rok czy dwa to będę mieć uzasadnione pretensje bo zgłaszałem już od początku słabą jakość zamontowania.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: Dual »

Moim zdaniem nie kwestia zamontowania a jakosci samej rączki, Jest z jakiegos pustego plastiku i jak ja sciskam w dłoni to tez trzeszczy. Zglosilem to do Skody ale taka jakosc jaki koszt auta - auto budżetowe :p to i jakosc gorsza niz w Superbie.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: lighting »

Pokazałem to wczoraj w serwisie. Walczyli z tym, w sensie wymieniali zatrzaski do plastiku ale nie pomogło.
Mam poczekać na odzew z ich strony, jak centrala im powie jak to rozwiązać.
Pani była b. uprzejma i powiedziała, że nie zapominają o sprawie ;) i trzeba czekać na telefon.
DO developer

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Odchodzący plastik w pokrywie bagażnika

Post autor: rafalhtc »

To miłe bo usterka ma prawo się zdarzyć, więc ważne że wówczas można liczyć na takie podejście serwisu jak u Ciebie.
Teraz niech jak najszybciej zadzwonią:)

Wysłane z Tapatalk


ODPOWIEDZ