Dzwięk pod maską po wyłączeniu silnika

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Dzwięk pod maską po wyłączeniu silnika

Post autor: wlodzimieszka »

cześć, zaciekawił mnie dzwięk wydobywający się spod maski silnika w różnych okolicznościach slyszalny oczywiscie po wyłączeniu auta. Wczoraj trasa krótka raz kilometr drugi raz kilometr wiec finalnie przy wyłączniu auta temepratura oleju 55 i taki oto dzwięk jak na załączonym filmiku.
Wysiadłem z auta uslyszałem, że coś jeszcze pracuje więc otwieram maskę i jak słychac na filmie w polowie nagrywania przestaje "buczec" i slychac tylko to tykanie, nie mam wiedzy na ten temat i myślę, że to nic usterkowego ale własna ciekawość zaprowadziła mnie tutaj z nadzieją odnalezienia odpowiedzi. Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa "dzwięk" niczego podobnego nie odnalazłem więc proszę szanownych forumowiczów o chwilę swojego czasu na krótką ekspertyzę. Jak widać dzwięk wydobywa się po lewej stronie od silnika. Pozdrawiam.




Sponsor

Dzwięk pod maską po wyłączeniu silnika

Sponsor


alek.l
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2022, 15:31
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI

Re: Dzwięk pod maską po wyłączeniu silnika

Post autor: alek.l »

To Webasto. Jest to opisane w instrukcji.
"Praca ogrzewania postojowego po zatrzymaniu silnika: Po wyłączeniu pompa płynu chłodzącego oraz ogrzewanie postojowe działają jeszcze przez krótki czas w celu spalenia pozostałości paliwa w ogrzewaniu. Nie jest to usterka."

wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: Dzwięk pod maską po wyłączeniu silnika

Post autor: wlodzimieszka »

alek.l pisze:
21 mar 2024, 22:27
To Webasto. Jest to opisane w instrukcji.
"Praca ogrzewania postojowego po zatrzymaniu silnika: Po wyłączeniu pompa płynu chłodzącego oraz ogrzewanie postojowe działają jeszcze przez krótki czas w celu spalenia pozostałości paliwa w ogrzewaniu. Nie jest to usterka."
cześć, dzięki za odpowiedź. Sprawdzę sobie ten trop ale na dzień dzisiejszy wiem, że pracujące webasto slychać trochę inaczej a tego dnia co nagrywałem filmik webasto nie włączałem. Aczkolwiek dziś włączę webasto i będę starał się zlokalizować źródło dzwięku, być może ono się odpala też w innych sytuacjach niż moje poranne dogrzanie auta.

alek.l
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2022, 15:31
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI

Re: Dzwięk pod maską po wyłączeniu silnika

Post autor: alek.l »

Ten dźwięk jest zawsze (po każdym zgaszeniu silnika), nieważne czy włączasz Webasto, czy nie. Ono jest umiejscowione pod maską właśnie w tym miejscu, z którego dochodzi dźwięk.

ODPOWIEDZ