Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: miro.t »

Kilka rzeczy, które miałem w Superbie i wydają mi się przydatne, a których brakuje mi w Kodiaqu. Być może, niektóre mam źle skonfigurowane.
Może macie też jakieś swoje typy co przydałoby się zmienić w naszych miśkach.

Brakuje mi:
- schowka na okulary - w chińskiej wersji jest, u mnie w tym miejscu jest panel alarmowy
- lampek od wewnętrznej strony klapy bagażnika, które po otwarciu klapy oświetlałyby przestrzeń wokół tylnej części auta.
- zamykania i otwierania lub chociaż uchylania szklanego dachu z pilota. W wersjach demo, które oglądali i testowali pracownicy salonów na szkoleniach ponoć takie coś działało. Zresztą na niektórych recenzjach Kodiaqa, autorzy też o tym wspominają, jednak w autach sprzedawanych obecnie to nie działa.
- wyłączenia na stałe funkcji start-stop.
- sygnalizacji dźwiękowej zamykania i otwierania auta
- zamykania klapy bagażnika pilotem z większej odległości, a nie tylko stojąc przy aucie.
- pełnego oświetlenia przy każdorazowym "odprowadzaniu" do domu przez funkcję Comin Leaving Home. Pełne oświetlenie jest tylko po wyłączeniu zapłonu. Czasem wieczorem idę po coś do auta i przy otwarciu świecą wszystkie lampy, natomiast po zamknięciu chyba tylko lampki lusterek. W Superbie przy każdym otwarciu i zamknięciu auta świeciło się pełne oświetlenie.

Zauważyłem tez kilka rzeczy, może komuś się przyda:
- jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa wyłącza system start/stop.
- podpięcie przyczepy do haka dezaktywuje asystenta wyjazdu tyłem i blind spot. Po jej odczepieniu te dwa systemy nie zostają włączone automatycznie, trzeba je ręcznie włączyć.

Kilka pytań o inne funkcje:
Czy w tylnych kieszeniach foteli, też macie taką grubą gąbkę jakoś dziwnie zamontowaną, która utrudnia wkładanie większych przedmiotów do tych kieszeni??
Czy Front Assist też Wam czasem wykrywa nieistniejące zagrożenia? Ponoć można spróbować go skalibrować w serwisie.
Czy jeżdżąc z użyciem aktywnego tempomatu, auto samo wam rusza po zatrzymaniu za innym pojazdem lub na światłach?

Dziękuję za wszelkie info i podpowiedzi.



Sponsor

Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Sponsor


lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: lighting »

miro.t pisze:
27 lip 2017, 0:22
Brakuje mi:
- schowka na okulary - w chińskiej wersji jest, u mnie w tym miejscu jest panel alarmowy
A ja mam. Jest pomiędzy panelem alarmowym a lusterkiem.
DO developer

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: lighting »

miro.t pisze:
27 lip 2017, 0:22
Czy jeżdżąc z użyciem aktywnego tempomatu, auto samo wam rusza po zatrzymaniu za innym pojazdem lub na światłach?
Z tym jest różnie, tzn zależy od zadziałania Start/Stop.
  1. Jak ACC doprowadzi mnie do auta przede mną i zatrzyma w miejscu i SS zgasi silnik, to gdy auto przede mną ruszy, silnik się odpali, ale ACC się wyłącza i stoję w miejscu.
  2. Jak ACC doprowadzi mnie do auta przede mną i zatrzyma w miejscu natomiast silnik nie zgaśnie, to auto ruszy wraz z gościem przede mną.
DO developer

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: Everred »

miro.t pisze:
27 lip 2017, 0:22
Czy Front Assist też Wam czasem wykrywa nieistniejące zagrożenia? Ponoć można spróbować go skalibrować w serwisie.
Czy jeżdżąc z użyciem aktywnego tempomatu, auto samo wam rusza po zatrzymaniu za innym pojazdem lub na światłach?
Tak, Front Assist widzi czasem coś czego nie ma, zwykle na łukach, jakby myślał, że jadę prosto w przeszkodę, a przecież koła są skręcone zgodnie z łukiem drogi.

Nie, na wyłączonym Start/Stop, włączonym Autohold, aktywny tempomat nie rusza mi za samochodem po całkowitym zatrzymaniu pojazdu, muzę musnąć pedał gazu, jeśli sytuacja nie doprowadzi do całkowitego zatrzymania (czytaj uaktywnienia Autohold) wtedy wznowi przyspieszanie.

Ale odnośnie aktywnego tempomatu, zauważyłem pewną nieprzyjemną właściwość tego systemu. Jeśli jadę za kimś powiedzmy w tym średnim dystansie, droga poza obszarem zabudowanym, 90km/h i ktoś włącza kierunkowskaz, powoli hamuje i finalnie zjeżdża np w boczną drogę w las, skręt 90 stopni w prawo, aktywny tempomat zwalnia stopniowo utrzymując dystans co jest OK, tyle, że obrys pojazdu który śledzę znika już z pasa, wciąż moje auto się toczy ładnych kilka metrów od tego skręcającego auta, potem auto poprzedzające jest już poza drogą, a Kodiaq dalej hamuje i ostateczne zatrzymuje się całkowicie. Muszę wtedy musnąć pedał gazu aby ruszyć. Nie dzieje się tak jeśli droga ma zwykły, skręt w prawo (skrzyżowanie asfaltowe), taki delikatny łuk. Nie wiem czy jasno to opisałem ale jak ktoś miał taką sytuację to będzie wiedział.

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: luksid »

mi brakuje opcji HUDa i dociągu drzwi

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: Wito1985 »

Trzeba było kupić BMW x5 tam dociagi są.. :) a co do wystwieltacza HUD to jest takowy w opcji do tiguana tylko wyświetla dane na wysuwanej plastikowej szybce i powiem szczerze, że wygląda to tanio i mało estetycznie..

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: W.W. »

Mnie brakuje szyn w bagażniku. Są w Tiguanie i prawdopodobnie będą w Allspace, jako opcja. Na nich można zastosować przesuwne punkty mocowań oraz, zwijane automatycznie pasy do mocowania ładunku. Pozwala to doskonale zabezpieczyć "w sekundę" wszystko, co w bagażniku drobnego przewozimy.
Pozdrawiam
WW

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: miro.t »

Masz rację też tego brakuje.

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: PiotrekM »

lighting pisze:
27 lip 2017, 0:53
miro.t pisze:
27 lip 2017, 0:22
Brakuje mi:
- schowka na okulary - w chińskiej wersji jest, u mnie w tym miejscu jest panel alarmowy
A ja mam. Jest pomiędzy panelem alarmowym a lusterkiem.
Schowka brak w wersji z panoramicznym dachem.

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: Czego mi brakuje w Nieźwiadku i inne pytania

Post autor: luksid »

Wito1985 pisze:
27 lip 2017, 11:24
Trzeba było kupić BMW x5 tam dociagi są.. :) a co do wystwieltacza HUD to jest takowy w opcji do tiguana tylko wyświetla dane na wysuwanej plastikowej szybce i powiem szczerze, że wygląda to tanio i mało estetycznie..
jakbym chciał wywalić ponad pół bańki to bym q7 kupił, x5 nie jest taki znowu duży, a biorąc pod uwagę jak jebnąć trzeba drzwiami w skodzie żeby je zamknąć dociąg by się przydał

ODPOWIEDZ