KODIAQ-LED przy lewym lusterku w tapicerce drzwi

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
ADAMK101
Posty: 15
Rejestracja: 02 gru 2023, 19:23
Samochód: SKODA KODIAQ 2,0 TDI moc 150

KODIAQ-LED przy lewym lusterku w tapicerce drzwi

Post autor: ADAMK101 »

Hej.
Mamy tam czerwonego LED-a , który na 100% jest powiązany z zamykaniem auta i zbrojeniem blokad.
Czy to jest wyposażenie seryjne i jak to powinno działać?
Drugi problem to elektryczna klapa tylna: Jak wyzwolić ją ruchem nogi , bo z kluczyka działa w obie strony i zamyka się z przycisku?
Mieliśmy taką przygodę: czekając na światłach przez przypadek nacisnąłem przycisk w lewych drzwiach do otwierania bagażnika.
Bagażnik oczywiście się otworzył i po zmianie świateł na zielone , przejechałem z żaglem 200m , po czym musiałem wysiąść i zamknąć klapę z przycisku.
Czy to jest normalne i tak powinno być?
Czy sterowanie lusterek nie działa podczas jazdy, a można je wyregulować na postoju?
Jak zwinąć lusterka i jechać w sytuacji gdy prześwit do przejazdu jest mniejszy niż szerokość auta z otwartymi lusterkami?
Czy są dostępne bezpłatne update-y do zrobienia i co można poprawić?



Sponsor

KODIAQ-LED przy lewym lusterku w tapicerce drzwi

Sponsor


elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: KODIAQ-LED przy lewym lusterku w tapicerce drzwi

Post autor: elmiko »

Czerwony led w drzwiach jest od alarmu/centralnego zamka.
Klapę możesz zamknąć przytrzymując przycisk w drzwiach dłużej.
Lusterka składasz przekręcając pokrętło regulacji na konkretną pozycję.

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: KODIAQ-LED przy lewym lusterku w tapicerce drzwi

Post autor: Marcelus »

Jest sporo różnych na pierwszy rzut oka dziwnie działających funkcji ale mają one na celu poprawienie bezpieczeństwa, np. zmiana ustawienia pamięci fotela kierowcy podczas włączonego silnika i zamkniętych drzwiach jest możliwa tylko przez przytrzymanie wciśniętego przycisku, wystarczy otworzyć drzwi na postoju a wystarczy tylko raz nacisnąć przycisk - gdy np. mąż koszykarz przez pomyłkę naciśnie przycisk pamięci swojej drobnej żony podczas jazdy to wiesz jakby to się mogło skończyć

ODPOWIEDZ