Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Kodi2019
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2023, 12:00
Samochód: Kodiag 2019 2,0 TDI

Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: Kodi2019 »

Witam. Czy miał ktoś podobny problem ? Mianowicie, przestało działać otwieranie klapy bagażnika noga . Komputer auta nie wskazuje żadnej usterki (po podłączeniu do programu serwisowego też brak usterek ). Auto około 55 tys przebiegu . Dziękuję



Sponsor

Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Sponsor


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 268
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: herman00 »

Kolego, ja też myślałem że się u mnie popsuło i zgłaszałem to na gwarancji, bo u mnie nie działało. Ale się nie popsuło jak mi się wydawało, tylko nie umiałem "machać nogą". Jak stoisz za blisko samochodu, to nie otworzy, jak za bardzo z prawej strony to nie otworzy, jak źle machniesz nogą to nie otworzy. To jest jakby tak, że czujnik pod zderzakiem (od machania nogą) działa tylko wtedy kiedy czujniki zbliżeniowe w zderzaku stwierdzą, że stoisz nie za blisko, w osi samochodu i nie dostaniesz klapą w głowę. Spróbuj stanąć 50-60cm od zderzaka w osi samochodu i wtedy machnij nogą pod zderzak. Z drugiej strony ciekawe że to nie jest tak do końca intuicyjne i trzeba wyrabiać nawyk (nie podchodź do progu zderzaka). Teraz mi działa 100/100.

Kodi2019
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2023, 12:00
Samochód: Kodiag 2019 2,0 TDI

Re: Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: Kodi2019 »

Dziękuję za odpowiedź i sugestie ale już mam to auto od jakiegoś czasu i do tej pory działało ( to prawda że na początku trzeba było "wyczuć " co i jak ,odległość itp ale jak nabrałem wprawy to działało bez zarzutu) .Teraz nie działa po wielu ,wielu próbach i "kombinacjach" . Pozdrawiam

__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: __atomek__ »

Ruch nogą pod zderzak i krok do tyłu. Tak to powinno wyglądać. Nie działa jak jest brudny zderzak (również spód zderzaka). W superb miałem awarię tego systemu, okazało się że w czasie gwarancji zgniła wiązka.

Kodi2019
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2023, 12:00
Samochód: Kodiag 2019 2,0 TDI

Re: Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: Kodi2019 »

Dziękuję . Brudny zderzak wykluczyłem (byłem na myjni i oczyściłem zderzak i spód auta z tyłu pod zderzakiem .

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: Marcin B. »

U mnie też nie działa a wcześniej działało w kratkę auto 11 tys przebiegu 2 lata
Marcin

Awatar użytkownika
Szwejq2
Posty: 57
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Usterka otwierania klapy bagażnika nogą

Post autor: Szwejq2 »

Sprawdź w ustawieniach czy masz włączona funkcje easy entry

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ