Ustawienia po kluczyku

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Ustawienia po kluczyku

Post autor: RobertG7 »

Witam.
Wyjaśnię poniżej o co mi chodzi:
Czy znajdzie się ktoś, kto od A do Z wytłumaczy jak ustawić poprawnie dwóch użytkowników z dwoma osobnymi kluczykami tak, by użytkownik 1 otwierając swoim kluczykiem miał ustawienia pod siebie, a po zamknięciu i zmianie użytkownika na nr 2, ten otwierając już swoim kluczykiem miał auto przygotowane pod siebie? Chodzi głównie o ustawienie fotela, lusterek.

Do tej pory mam użytkownika głównego czyli nr 1, oraz użytkownika 2.
Po użytkowniku 1 przychodzi użytkownik 2 i otwierając ustawienia się nie zmieniają, trzeba ręcznie na fotelu przytrzymać swój numer by ustawić wcześniej zaprogramowany fotel. Po zamknięciu przychodzi użytkownik 1, otwiera swoim kluczem i nic się nie dzieje, fotel nie wraca do ustawienia pod 1.

Jakiś czas to działało poprawnie, ale to trwało krótko...

Proszę o pomoc w tej kwestii, instrukcja papierowa nic tu nie wnosi.



Sponsor

Ustawienia po kluczyku

Sponsor


Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Ustawienia po kluczyku

Post autor: Cahir »

A to tak można?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Ustawienia po kluczyku

Post autor: WaC »

Jeśli dobrze pamiętam, to jednak (oprócz ustawień "na kluczyk") trzeba w menu zmienić użytkownika.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Ustawienia po kluczyku

Post autor: przemol1974 »

Nic nie trzeba zmieniać. Trzy kluczyki, trzech użytkowników i samo się dzieje. Warunek to taki, że reszta kluczyków zdała od auta. Osobiście mam tak, że jak otwieram swoim pilotem to zmienia się wszystko łącznie z radiem i equalizerem. Jeśli działało i auto ma taki tryb to jak najbardziej musi działać.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Szparag
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2023, 15:09
Samochód: Kodiaq, 1.5 TSI

Re: Ustawienia po kluczyku

Post autor: Szparag »

Chyba łatwo to „popsuć” jadąc z dwoma kluczykami, albo gdy jest problem z synchronizacją. Jak ktoś jedzie na innym użytkowniku i nie zmieni profilu, to wydaje mi się że zamknięcie samochodu przypisze ten kluczyk do aktualnego użytkownika i po zamiatane. Walczyłem z tym na początku ale dałem spokój, bo to kosztuje więcej nerwów niż jest warte

ODPOWIEDZ