Trzeszczące plastiki deski rozdzielczej (FL)

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Trzeszczące plastiki deski rozdzielczej (FL)

Post autor: MaRith »

W zasadzie od nowości zauważyłem trzeszczenie plastików w okolicy drzwi kierowcy lub nawiewu kierowcy/dekoru karbonu po lewej stronie kierownicy.
Irytujące jest to, że trzeszczenie pojawia się nie tylko na nierównościach, ale również przy przyśpieszaniu czy jazdą ze stałą prędkością na autostradzie - widocznie wpada w jakiś rezonans.

Najczęstsze momenty występowania trzasków:
- Przyśpieszanie przy miejskich prędkościach przy ok. 2tys. obrotów
- Przejeżdżanie przez poprzeczne nierówności na drodze np. pasek z kocich łbów
- Nierówno ułożone płyty
- Jazda ze stałą prędkością ok. 120kmh
- Nieregularne nierówności jezdni jak wyżej wspomniane płyty czy kostka
- Powolny wjazd na wyższy próg spowalniający - wówczas jest słyszalne pojedyńczy trzask plastików

Już wiele godzin spędziłem na ustalaniu źródła, wydaje mi się, że głównym problemem jest kratka wentylacyjna lub/i dekor karbonu, bo w momencie trzymania tych elementów jest jakby lepiej - ale nie zawsze. Czy ktoś też spotkał się z trzeszczeniem z tych okolic i może udało mu się je zlokalizować? A jeszcze istotniejsze pytanie: Czy udało się je wyeliminować?

Niektórzy mogą uznać, że się czepiam, ale dźwięki te słyszę nawet podczas jazdy z włączonym radiem (oczywiście nie na maksa ale z normalną głośnością).
Jest to dla mnie nieakceptowalne z tego względu, że 15 letnie VW Polo mniej dźwięków plastików wydaje niż nowe auto.

Pacjent: 2023 FL Sportline 2.0 TSI bez DCC

PS. Kiedyś zanim kupiłem Kodiaq'a trafiłem na YouTube na nagranie gdzie gościu usuwa niepożądane dźwięki z kabiny i napewno była to klamka (przed lift) i właśnie kratka nawiewu. Ale nie mogę odnaleźć już tego filmu, może ktoś kojarzy i ma zapisany link ?



Sponsor

Trzeszczące plastiki deski rozdzielczej (FL)

Sponsor


lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Trzeszczące plastiki deski rozdzielczej (FL)

Post autor: lk7 »

Ja też słyszę te dźwięki jednak nie aż tak często. U mnie występują gdy silnik jest na naprawdę niskich obrotach (mniej niż 1,5 RPM) albo gdy przejeżdżam przez jakieś nierówności (auto ma DCC). Wydaje się jakby źródło było gdzieś po lewej stronie od kierowcy, gdzieś z góry. Tak jakby jakaś wiązka rezonowała o jakiś plastik albo karoserię.

Co dziwne nie występuje to zawsze. Tzn czasami jak odpalam auto i jadę na tych niskich obrotach to nic nie słychać. Niemniej jak już występuje to jest irytujące. Jest to jedyna wada mojego egzemplarza jak dotychczas - auto mam od miesiąca.

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Trzeszczące plastiki deski rozdzielczej (FL)

Post autor: MaRith »

lk7 Czy udało ci się zlokalizować ten rezonans?
Już kilka wieczorów poświęciłem na poszukiwania jeżdżąc i dotykając różnych elementów - nic.
Wcześniej znalazłem dół słupka A, wsadzony filc załatwił sprawę, ale dalej słyszę plastikowe/metaliczny rezonans jakby właśnie jakaś wiązka/kabel/drucik/sprężynka zaczynała latać.
Często np. przy przejeździe przez kocie łby, albo wielokrotnie łataną drogę.

ODPOWIEDZ