DQ381 - DSG szarpanie

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
floox
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2022, 15:02
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TDI

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: floox »

Wierzę, bo ja też tak mam, ale na szczęście Canton daje radę. W przypadku tego dziwnego dźwięku przy skręconych kołach pierwsze, co przychodzi do głowy to oczywiście przegub. Ale równie dobrze coś się mogło odkręcić z nadkola i opona o to ociera, może trzeć o jakiś luźny przewód, może się odkręciła półoś od piasty - warto więc jest się udać - zwłaszcza, że masz to nagrane. Z techniki VW z przegubem mieliśmy problem w Leonie, brzmiało to podobnie, ale przy przebiegu 150.000 km i u kierowcy o bardzo ciężkim papciu.

Pzdr, Flx



Sponsor

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Sponsor


siano
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2023, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: siano »

Otrzymałem informację że w nowym aucie w skrajnych położeniach skrętu kół mogą wystąpić takie dźwięki. Ręce opadają.
Nie polecam serwisu Škoda Dealer i Serwis - InterAuto Kocmyrzowska 1c Kraków.

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: RobertG7 »

siano pisze:
15 lut 2024, 7:55
Otrzymałem informację że w nowym aucie w skrajnych położeniach skrętu kół mogą wystąpić takie dźwięki. Ręce opadają.
Nie polecam serwisu Škoda Dealer i Serwis - InterAuto Kocmyrzowska 1c Kraków.
Informacja na piśmie z pieczątką ASO i podpisem konkretnej osoby?

siano
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2023, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: siano »

Jeszcze nie, ale postaram się uzyskać taką informację na piśmie. Jednak wątpię żeby to się udało.
Wyślę też maila do centrali Skoda Polska i opiszę wszystko.

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: RobertG7 »

siano pisze:
15 lut 2024, 11:06
Jeszcze nie, ale postaram się uzyskać taką informację na piśmie. Jednak wątpię żeby to się udało.
Wyślę też maila do centrali Skoda Polska i opiszę wszystko.
Jeżeli nie dadzą tego na piśmie to niech naprawiają :)

wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: wlodzimieszka »

siano pisze:
08 lut 2024, 8:16
Chciałbym zaktualizować swoją sprawę. Problem niestety dalej występuje. Serwis twierdzi że jest ok a moim odczuci jest coś nie tak.
Dodatkowo do nowych dziwnych objawów doszło stukanie/trzeszczenie najczęściej występuje w deszczowe dni jak auto jedzie powoli przy skręconych kołach. Bez znaczenia czy w prawą czy w lewą stronę. Stuk słychać z lewej strony.
Ktoś zmagał się z podobnym problemem ? We wtorek auto oddaje do serwisu. Jak nic to nie da muszę zmienić serwis.
Udało mi się nagrać ten dźwięk.
https://youtube.com/shorts/x2_152yp9Lw?feature=share
cześć, nagrałem w swoim chyba coś podobnego ale byłem przekonany, że coś ociera o te chlapacze co dołożyłem. Teraz już sam nie wiem czy to nie coś groźnego, pisałeś już może do skody w tej sprawie? W kabinie tego nie słychać no i filmik nagrany przy maksymalnym skręcie w lewo.


siano
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2023, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: siano »

Tak pisałem. Sprawa trafiła już do serwisu.
Dźwięk całkiem podobny. U mnie to słychać tylko w deszczowe dni. Jak jest sucho to nie ma żadnych dziwnych dźwięków. Nie ma również znaczenia w którą stronę są skręcone kola.
Jaki rok produkcji ? 2.0 Tsi 4x4 ?

wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: wlodzimieszka »

siano pisze:
19 lut 2024, 16:12
Tak pisałem. Sprawa trafiła już do serwisu.
Dźwięk całkiem podobny. U mnie to słychać tylko w deszczowe dni. Jak jest sucho to nie ma żadnych dziwnych dźwięków. Nie ma również znaczenia w którą stronę są skręcone kola.
Jaki rok produkcji ? 2.0 Tsi 4x4 ?
No to ciekawe co CI powiedzą, mój to 2,0tsi na cztery napęd i też w dni deszczowe tak teraz przemyślałem sprawę. Byłem jeszcze raz zrobić próby tył i przód i prawo i lewo i sytuacja za każdym razem taka sama przy prędkości toczenia się. Lekko przyspieszę i już nie słychać lub lekko wyprostuję koła i też już bezgłośnie. Mój kodiaq ma 4000kilometrów przejechane i jest z tamtego roku, nie zwracałem na to uwagi aż wsłuchałem się w twój filmik i myślę sobie, że gdzieś to już słyszałem:)
Dołączam drugi filmik i jestem też po rozmowie ze znajomym, który twierdzi że to "zasługa" napędu na 4 w vagu. Wspomniałeś, że masz to w dni deszczowe czyli teoretycznie wtedy też napęd na 4 powinien się aktywować, czekam na suche dni żeby potwierdzić czy jest jakaś różnica w odbiorze.


siano
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwie 2023, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: siano »

Brzmi identycznie. Dzisiaj w Krk też padało i jest mokro robiłem sporo testów i cisza.
Sytuacja pojawią się losowo ciężko przewidzieć.
Spróbuj może zapytać w serwisie, mam wrażenie że u mnie oleją temat.

mkes
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:16
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI L&K

Re: DQ381 - DSG szarpanie

Post autor: mkes »

wlodzimieszka pisze:
19 lut 2024, 20:46
siano pisze:
19 lut 2024, 16:12
Tak pisałem. Sprawa trafiła już do serwisu.
Dźwięk całkiem podobny. U mnie to słychać tylko w deszczowe dni. Jak jest sucho to nie ma żadnych dziwnych dźwięków. Nie ma również znaczenia w którą stronę są skręcone kola.
Jaki rok produkcji ? 2.0 Tsi 4x4 ?
No to ciekawe co CI powiedzą, mój to 2,0tsi na cztery napęd i też w dni deszczowe tak teraz przemyślałem sprawę. Byłem jeszcze raz zrobić próby tył i przód i prawo i lewo i sytuacja za każdym razem taka sama przy prędkości toczenia się. Lekko przyspieszę i już nie słychać lub lekko wyprostuję koła i też już bezgłośnie. Mój kodiaq ma 4000kilometrów przejechane i jest z tamtego roku, nie zwracałem na to uwagi aż wsłuchałem się w twój filmik i myślę sobie, że gdzieś to już słyszałem:)
Dołączam drugi filmik i jestem też po rozmowie ze znajomym, który twierdzi że to "zasługa" napędu na 4 w vagu. Wspomniałeś, że masz to w dni deszczowe czyli teoretycznie wtedy też napęd na 4 powinien się aktywować, czekam na suche dni żeby potwierdzić czy jest jakaś różnica w odbiorze.

Napęd na cztery koła włącza się przy utracie przyczepności kół przednich. Spróbuj zdjąć kołpaki, może to jakieś naprężenia podczas jazdy ze skręconymi kołami.

ODPOWIEDZ