Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
3610koper
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2023, 9:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 190KM DSG

Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Post autor: 3610koper »

Witam
Użytkuje Kodiaqa od ponad pół roku.

SKODA Kodiaq Style 2.0 TDI CR/140 kW 7-stopniowa DSG 4x4

Mam automatycznie ustawiane fotele i oczywiście ich pamięć. Na początku wszystko działało. Programowałem sobie ustawienia pod np 1 i jak żona jechala i mi pozmieniała, to ja wsiadająć wcikałem 1 i wszystko wracało do moich ustawień. Od jakiegoś czasu niestety, ale te przyciski 1,2,3, ani SET nie reagują. Samo przesuwanie tył/przód, góra/dół i oparcie działa...
Zabrałem się za to i posprawdzałem na tyle ile mogłem kostki itd. i wszystko wydaje się ok. Nadmienię, że fotel od strony pasażera działa normalnie w kwestii programowania. Mało tego, przełożyłem, te przyciski 1.2.3 SET z fotela pasażera do kierowcy i na odwrót i problem po str. kierowcy pozostaje, a u pasażera działa normalnie, więc to nie wina przycisków.
Sprawdziłem kostkę, przewód manualnie, na tyle ile się dało. Kostka wydaje się ok, dalej przewód z zewnątrz wchodzi w większą wiązke i nie za wiele tam widać. Nie ma żadnych przetarć ani widocznych uszkodzeń.
Może ktoś miał podobnie i może podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania problemu? Może jest jakiś osobny bezpiecznik, o którym nie wiem? HELP!!!

Pozdrawiam
Krzysztof



Sponsor

Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Sponsor


Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Post autor: Shazan »

Odświeżam problem - bo mam tak samo , może ktoś wpadł już na jakiś pomysł albo udało się to rozwiązać?

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Post autor: lk7 »

Hmm dziwny problem. A co na to serwis Skody?

KrzysiekZet
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2018, 15:13
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM DSG

Re: Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Post autor: KrzysiekZet »

Cześć, nie wiem czy ktoś doszedł do rozwiązania tego problemu, więc go tu opiszę.
Spotkała mnie ta sama awaria i skontaktowałem się ze znajomym, który pracuje w Skodzie. Połączył mnie z jednym ze swoich mechaników i przemiły Pan Andrzej wytłumaczył mi co mogę zrobić. Prawdopodobnie fotel się rozkodował ( nie wiem jakim cudem ) i rozwiązanie jest następujące:
Trzeba ustawić pozycje krańcowe. W tym celu przesuwamy oparcie całkowicie do tyłu, potem całkowicie do przodu ( ja nawet jak oparcie doszło do końca, to jeszcze 2-3 razy dociskałem przyciski, aby jakieś ewentualne luzy wyeliminować ). To samo z siedziskiem - całkowicie do przodu, całkowicie do tyłu.
Potem po ustawieniu już fotela pod siebie, czy też żonę, przycisk SET zaczął się odzywać i mogłem zaprogramować pozycję pod guzikami 1,2 ( 3 nie używam, bo jeździmy w 2 osoby, ale pewnie też się da ).
U mnie zadziałało. Mam nadzieję, że u Was tez się da, Powodzenia.

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Pamięć ustawień fotela itd - nie działają przyciski 1,2,3,SET

Post autor: elmiko »

I brawo za taki prosty manual. W sumie analogicznie jak się ‚programuje’ szyby w drzwiach.

ODPOWIEDZ