Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: MałGorzata »

Można zmienić serwis?


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Sponsor


Online
Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: WaC »

Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: sylwekr »

Spróbuję, ale na razie czekam na oficjalne stanowisko serwisu na piśmie, nie chcę powoływać się na rozmowę telefoniczną.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Mans »

W calej grupie VAG są problemy z tymi systemami a rozwiązania wciąż brak :(
Jechać kilka godzin autostradą i słuchać czegoś takiego znikoma przyjemność :?


sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: sylwekr »

Mans pisze:
31 paź 2023, 14:43
W calej grupie VAG są problemy z tymi systemami a rozwiązania wciąż brak :(
Jechać kilka godzin autostradą i słuchać czegoś takiego znikoma przyjemność :?

Zgadza się, problem był powszechny i nie tylko w Kodiaq-u. Rozwiązanie już jest i po przeprowadzeniu "akcji serwisowej" polegającej na aktualizacji oprogramowania kamery wszyscy piszą że problem jest rozwiązany. U mnie aktualizacja była zrobiona już 2 razy i problem pojawia się nadal, a teraz wciskają mi że to niedoskonałość systemów i mam zaakceptować taki stan rzeczy. Ja tego nie akceptuję, bo ewidentnie jest problem po stronie mojego auta, skoro u innych po akcji serwisowej problem nie wraca, to dlaczego ja mam zaakceptować, że u mnie to co wymyślił producent samochodu nie pomogło. Wczoraj prosiłem aby mi przesłał serwis swoje stanowisko w formie pisemnej w odpowiedzi na maila.... jak na razie cisza.....będę sie przypominał....

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: MałGorzata »

W Enyaq problem został definitywnie rozwiązany.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: RoznieBywa »

sylwekr pisze:
30 paź 2023, 17:34
Więc tak, jeżdżę dalej z problemem. Serwis poprosił o nagranie podczas jazdy jak problem się objawia. W piątek nagrałem sytuację:
A w jakich okolicznościach pojawia się ten komunikat jak na filmie? Bo on nie wskazuje na wcześniejszy problem z "Travel Assist niedostępny" tylko na komunikat z Front Assist o konieczności nagłego hamowania. Jeśli wcześniej go nie było, a teraz się pojawia na pustej drodze oznacza to, że aktualizacja zawiera błędy powodujące nad reaktywność tego systemu.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: sylwekr »

RoznieBywa pisze:
06 lis 2023, 8:35
sylwekr pisze:
30 paź 2023, 17:34
Więc tak, jeżdżę dalej z problemem. Serwis poprosił o nagranie podczas jazdy jak problem się objawia. W piątek nagrałem sytuację:
A w jakich okolicznościach pojawia się ten komunikat jak na filmie? Bo on nie wskazuje na wcześniejszy problem z "Travel Assist niedostępny" tylko na komunikat z Front Assist o konieczności nagłego hamowania. Jeśli wcześniej go nie było, a teraz się pojawia na pustej drodze oznacza to, że aktualizacja zawiera błędy powodujące nad reaktywność tego systemu.
w 95% przypadków na drodze bez żadnego ruchu, najczęściej na jakimś delikatnym łuku i przy prędkościach ok 60km/h. Pojawia się praktycznie w takich samych sytuacjach jak wcześniejszy alert z komunikatem "Travel Assist niedostępny" Zatem w mojej ocenie to nie nowe błędy które powodują "nadreaktywność systemu" tylko ten sam problem, tylko poprzednio jak wystąpił błąd to wyłączał system, a teraz jak wystąpi błąd to sygnalizuje potrzebę nagłego hamowania. Czułość działania systemu już zmniejszałem, jak na razie może jest mniej tych alertów, ale trudno wyrokować bo poprzednio też były okresy gdzie alerty pojawiały się sporadycznie, a później praktycznie codziennie.
Jeszcze sprawdzę, czy ogrzewanie kierownicy ma wpływ na częstotliwość pojawiania się alertów, niektórzy pisali, że u nich te problemy głównie przy włączonym ogrzewaniu pojawiały. Ja mam ogrzewanie kierownicy, ale go nie używam.
Prośba sprawdźcie i napiszcie, jak macie ustawioną czułość działania Front Assistant ?

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Fonix »

I mnie również już się zaczęły z tym cyrki. A łudziłem się, że skoro fura ma miesiąc, to już zdążyli do tej pory temat ogarnąć...

Geegs
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2018, 10:41
Samochód: Kodiaq 2.0tsi

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Geegs »

Jeżeli wyskakuje czerwony alert z hamowaniem, to zakładam, że skończy się jak u mnie wymianą całego radaru. Mój sam hamował na prostej drodze już po odebraniu z salonu.

ODPOWIEDZ