Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: WaC »

Dzisiaj byłem w serwisie na przedmiotowej akcji. Wymiana/aktualizacja oprogramowania - kilka minut. Dopiero dziś przypomniałem sobie, że wyskakiwał komunikat "Travel Assist niedostępny" po włączeniu ogrzewania w kierownicy. Kiedyś wymieniali całą kierownicę, dziś tylko starczy soft.

viewtopic.php?p=47938#p47938


Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Sponsor

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Sponsor


Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Xeor^ »

Potwierdzam, maksymalnie godzina oczekiwania - aktualizacja oprogramowania i zobaczymy jak zrobi się bardziej wilgotno, ja wtedy miałem co kilka minut ten komunikat.

PatriotPL
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2023, 0:24
Samochód: VW Arteon

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: PatriotPL »

A mnie ciekawi, czy takie problemy są rozwiązywane na linii produkcyjnej skoro znają temat? W rozważaniach biorę pod uwagę choćby to, co napisał PM72, że zgłaszał temat przez 2 lata używania...

Tomass
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2022, 15:01
Samochód: Skoda kodiaq 2,0 TDI 150

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Tomass »

Część , dzisiaj byłem na aktualizacji oprogramowania travel assist, trwało to godzinę , póki co od dwóch dni cisza z komunikatami .
Serwis przekazał że na obecną chwilę nikt jeszcze nie wrócił z błędem travel assist po wgraniu najnowszej Aktualizacji.

Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Sturnn »

Trzeba poczekać na wilgotniejsza pogodę. Ja np.w lato nie miałem problemów przed aktualizacją tak samo.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: MałGorzata »

U mnie była aktualizacja w ubiegłym tygodniu. Od tego czasu błąd się nie pojawia.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: sylwekr »

Ja, tz Kodi również po akcji serwisowej. Pojawiał się co jakiś czas błąd o niedostępności travel assist. Ok półtora miesiąca temu przy okazji dodatkowej wymiany oleju zrobiona "akcja". Bez efektu, nadal pojawia się komunikat, wczoraj byłem na "reklamacji" ponownie wgrali nowe oprogramowanie, jakieś ustawienia dodatkowo zrobili (kalibrację kamery) i dzisiaj ponownie podczas jazdy znowu komunikat na desce i sygnał dzwiękowy że Travel assist niedostępny. Ktoś po "akcji" miał podobnie, jakieś pomysły co dalej ? Jak odbierałem auto to coś mówili, że jak ponownie pojawi się problem to będę musiał im zostawić auto na minimum 2 dni, ale obawiam się że to bez sensu, bo ten komunikat nieraz w tygodniu pojawi się np 2 razy a później 2-3 tygodnie spokój.

Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: Sturnn »

Narazie. Przyjdzie jesien/zima, będzie mokro to co raz częściej może wywalać.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: sylwekr »

Więc tak, jeżdżę dalej z problemem. Serwis poprosił o nagranie podczas jazdy jak problem się objawia. W piątek nagrałem sytuację:

Dzisiaj telefon z serwisu, ściema jakich mało że te systemy nie są idealne, że takie błędy się zdarzają itp, a już mnie rozwalili radą że jak jadę z dzieckiem które śpi abym wyłączał asystentów aby sygnał dźwiękowy syganlizujący awarię nie budził dziecka.
Poprosiłem serwis o oficjalne stanowisko na piśmie że nie usuną tej wady. I co z tym dalej mogę zrobić ? Auto kupiłem aby nim parę lat pojeżdzić, już mnie wku... ten sygnał dzwiękowy, już bym jakoś przeżył ten pojawiające ostrzeżenie na liczniku. Nie chcę wyłączać asystentów, bo po to one są i za nie zapłaciłem aby z nich korzystać. Wybieram się do znajomego prawnika, ale może ktoś miał podobną sytuację, może nie akurat z tymi asystentami, po prostu co można zrobić jeśli ewidentnie auto ma wadę a serwis odmawia jej usunięcia wmawiając że to taka "niedoskonałość" z którą nic nie można zrobić.

sylwek

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Akcja serwisowa "travel assist niedostępny"

Post autor: WaC »

Musisz walczyć!
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

ODPOWIEDZ