Masło pod korkiem wlewu oleju

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
tomekkk358
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2023, 22:21
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: tomekkk358 »

Witam, mam problem z występującym masłem pod korkiem oleju, szaro/czarna breja z dodatkiem wody, auto to 2.0 TDI, trasa to 8 km do pracy i z powrotem, wiem że to nie za dużo jak na diesla ale w poprzednich dieslach nie miałem tego problemu, płynu nie ubywa, olej to 0w20, Rozumiem że w zimę to może być delikatny problem ale teraz już mamy temp plusowe a problem dalej występuje, czy ktoś miał podobny problem? Czy to wina oleju ? Odmy?
Obrazek



Sponsor

Masło pod korkiem wlewu oleju

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: bubuś »

Nie jestem znawcą tematu, zatem moja opinia nie jest autorytatywna. Jednakże z tego co dowiedziałem się z pisanego, to taki przypadek jest na ogół przez mechaników wiązany z obecnością wody lub płynu chłodniczego w misce olejowej.
Aczkolwiek, jak pamiętam, dawno dawno temu w którymś aucie zalewałem motor olejem marki AGIP. Wówczas na korku też pojawiał się taki specyfik, jak u Ciebie. Po zmianie oleju na inny objaw ustąpił.

Swoją drogą nie rozumiem polityki SKODY, która obecnie proponuje zalewanie motorów diesla olejem 0W20. Toż to woda, niezdrowa dla silnika. U mnie na ostatnim przeglądzie w ramach pakietu serwisowego też wlali to g.... (zawsze zalewałem Liqui Moly TopTec 4200 5W30, a raz się pokusiłem o wątpliwą oszczędność) i motor jakoś dziwnie pracował, bylo głośno, metalicznie. Po 4 tys. przebiegu wylałem ten wynalazek i zalałem Liqui. Od razu inna cichsza praca. motoru.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: WaC »

W powyższym nie wypowiem się, lecz ja nie potrafię wyciągnąć bagnetu. Czy należy go przekręcić, czy ciągnąć "na chama"?
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

RobertM
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2023, 22:16
Samochód: 2.0 TSI

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: RobertM »

Ja też za pierwszym razem zwątpiłem, WaC pociągnij stanowczo w górę, możesz ewentualnie go delikatnie "rozbujać" na boki, żeby te haczyki które trzymają rant miały trochę luzu i na zęby uważaj jak odskoczy ;-)

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: Bury_Kocur »

tomekkk358 pisze:
03 maja 2023, 21:04
Witam, mam problem z występującym masłem pod korkiem oleju, szaro/czarna breja z dodatkiem wody, auto to 2.0 TDI, trasa to 8 km do pracy i z powrotem, wiem że to nie za dużo jak na diesla ale w poprzednich dieslach nie miałem tego problemu, płynu nie ubywa, olej to 0w20, Rozumiem że w zimę to może być delikatny problem ale teraz już mamy temp plusowe a problem dalej występuje, czy ktoś miał podobny problem? Czy to wina oleju ? Odmy?
Obrazek

Jak dla mnie to skutek uszkodzenia uszczelki pod głowicą i delikatnego podciągania płynu chłodzącego do oleju.

Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: MałGorzata »

Tak czy inaczej to nie jest dobry objaw a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Silnik nie powinien być dalej eksploatowany.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

tomekkk358
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2023, 22:21
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: tomekkk358 »

Płynu nie ubywa, cały czas jest tak samo, lecz niestety auto pokonuję krótkie trasy, być może olej jest winowajcą

tomekkk358
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2023, 22:21
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: tomekkk358 »

Auto ma dopiero 15 tys przebiegu i już uszkodzona uszczelka ? Z czego są te samochody z papieru?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: MałGorzata »

Płynu może nie ubywać ale obserwuj poziom oleju. Może rosnąć.
Nie znam się na tych silnikach ale uszczelka pod głowicą to może nie być jedyne miejsce gdzie olej z chłodziwem może się mieszać.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Masło pod korkiem wlewu oleju

Post autor: Marcelus »

TDI nie lubi krótkich dystansów, zrób dłuższą trasę i sprawdź ponownie.

ODPOWIEDZ