Bicie tarcz hamulcowych

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
PM72
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:47
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: PM72 »

Mi serwis tarcze i klocki przy 25 tysia wymieniał , wada i wina producenta tarcz hamulcowych , łaski nie robią . Nie jesteś w stanie sam zniszczyć tarcze jeżdżąc autem , to nie bolid F1. Zyebali sprawę więc niech naprawiają . A swoją drogą tarcze przy przebiegu 4600 zaczynają bić ????? czyżby Made in China ?



Sponsor

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Sponsor


PM72
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:47
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: PM72 »

Mi serwis tarcze i klocki przy 25 tysia wymieniał , wada i wina producenta tarcz hamulcowych , łaski nie robią . Nie jesteś w stanie sam zniszczyć tarcze jeżdżąc autem , to nie bolid F1. Zyebali sprawę więc niech naprawiają . A swoją drogą tarcze przy przebiegu 4600 zaczynają bić ????? czyżby Made in China ?

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: Xeor^ »

O tyle śmiesznie jest z tarczami, że wystarczy że trochę pohamujecie na trasie gdzie będzie temperatura na dworze +30*C i zjedziecie sobie na myjnię i zimną wodą przelecicie sobie po felgach, gwarantuję, że się wykrzywią - trzeba uważać, ale w Twoim przypadku jak nic takiego nie zrobiłeś (wjechanie w kałużę lub głupota na myjnie) to reklamuj bo ewidentnie wada fabryczna. Ja mam teraz 17 tys. i żadnych oznak bicia przy hamowaniu.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: tomnowy »

czesc
wedlug serwisu i producenta bicie tacz na przodzie jest spowodowane rdza ktora pojwila sie na tarczach. producent zlecil czyszczenie tarcz i klockow przez hamowanie, jesli to nie pomoze i bedzie wystepowalo nadal bicie to trzeba wymienic tarcze i klocki ale nie chce tego zrobic na gwarancji. czy macie jakis pomysl co dalej zrobic z problemem. przypomne ze auto ma 1 rok i 4700km przebiegu, a nalot z rdzy ktory jest podobno przyczyna bicia tarcz powstal przez 1.5 miesiaca podczas gdy auto bylo nie uzywane i stalo pod hmurka, od okolo 06.03.2023 do 22.04.2023. czy kopanie sie przez prawnikow ma jakis sens?

scy
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2023, 15:37
Samochód: Kodiaq FL 1.5 TSI

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: scy »

Podczas hamowania słyszysz stukanie, czy auto wpada w wibracje?
W żony samochodzie, który stał na ręcznym pod chmurką miesiąc też rdza powstała na tazczy i łupało strasznie ale hamowanie pomogło i już nie stuka.
Tylko tego hamowania było na prawdę sporo. Początkowo lekko zaciągnąłem hamulec ręczny i przejechałem tak ze 2 km uważając żeby nie przegrzać tarcz. W kodiaqu nie ma niestety takiej możliwości.
Jeżeli to jest rzeczywiście rdza to sąd nic nie pomoże.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: tomnowy »

rdza zostala zebrana przez hamowanie ale to nic nie dalo, dopiero po przetoczeniu tarcz wibracje ustapily.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Bicie tarcz hamulcowych

Post autor: tomnowy »

czy wiecie jaka moze byc przyczyna ze po przetoczeniu tarcz hamulcowych i zalozeniu tych samych klockow, auto lekko sciaga na prawo? przed operacja w serwisie nie sciagalo w zadna strone auta. i jeszcze byly zmieniane kola z zimowych 18 na letnie 19.

ODPOWIEDZ