brak osłony silnika w 2.0 tsi

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: Bury_Kocur »

Marcin B. pisze:
01 mar 2023, 20:52
Witam
kodiaq rs wyprodukowany 30.09.22 bez pokrywy silnika odebrany w grudniu. Na dzień dzisiejszy tj. 1 marca w serwisie nic nie mają do powiedzenia w kwestii ew. uzupełnienia, akcji serwisowej z tym związanej , rokowań itp. Czy ktoś coś wie w tym temacie? Sam mam dokupić czy co, w sklepie jest dostępny oryginał... :?
Słuchaj - powiedz proszę, że pomyliły Ci się miesiące i chciałeś napisać ten post nie 01. marca a 01. kwietnia na Prima Aprilis ?

Jak to można wydać samochód bez tej pokrywy ???????

I co ? nie dali Ci żadnego upustu ? NIC ?

I tak po prostu wydali ???

SZOK !!!

Pzdr
Włodek



Sponsor

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Sponsor


Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: Mans »

Bury_Kocur pisze:
12 mar 2023, 16:32
Jak to można wydać samochód bez tej pokrywy ???????
I co ? nie dali Ci żadnego upustu ? NIC ?
I tak po prostu wydali ???
Upust na co... na część za 100-200 zł :)
Jest akcja serwisowa na te pokrywy w całej grupie VAG 8-)
https://dailydriver.pl/porady/zakup-i-e ... wdzilismy/
Brak tej pokrywy w niczym nie przeszkadza i nie powoduje żadnych problemów dla użytkownika ;)
Czy ma to jakiś wpływ na pracę samego silnika :?
No nie ma żadnej.
Auto jest dalej w pełni sprawne.
Jedyny mankament to ten ,że po otwarciu maski taki silnik nie wygląda zbyt ładnie i szybciej sie brudzi :?

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: Bury_Kocur »

Mans pisze:
12 mar 2023, 16:42
Brak tej pokrywy w niczym nie przeszkadza i nie powoduje żadnych problemów dla użytkownika ;)
Czy ma to jakiś wpływ na pracę samego silnika :?
No nie ma żadnej.
Auto jest dalej w pełni sprawne.
Jedyny mankament to ten ,że po otwarciu maski taki silnik nie wygląda zbyt ładnie i szybciej sie brudzi :?
No tak, tak ...

Żartowałem z tym upustem :mrgreen:

Ale takie braki w wydawanym produkcie są trochę ... dziwne - dobrze, że nie było w tych autach braku foteli a zamiast tego nie zbili z deseczek siedzisk dla użytkowników... :mrgreen:

Pzdr
Włodek

PS. nie piszę o tym od tak sobie - jak pracowałem onegdaj w FSO to jak nie było akurat na taśmie rzeczonych foteli to auta odprowadzaliśmy na magazyn pośredni siedząc jako kierowcy na ... zapasowych kołach położonych w miejscu fotela ;)

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: Mans »

Bury_Kocur pisze:
12 mar 2023, 17:31
PS. nie piszę o tym od tak sobie - jak pracowałem onegdaj w FSO to jak nie było akurat na taśmie rzeczonych foteli to auta odprowadzaliśmy na magazyn pośredni siedząc jako kierowcy na ... zapasowych kołach położonych w miejscu fotela ;)
To były chore czasy :?

__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: __atomek__ »

Tak samo bez względu na wersję wyposażenia od kilku miesięcy nikt nie ma chłodzonego schowka. W schowku jest niezaślepiony otwór na zawór, a wszyscy auta odbierają. Chociaż na uzupełnienie braku w tym przypadku nie ma co liczyć

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: Marcin B. »

Brak schowka chłodzonego to kolejny b. smutny i irytujący przykład auta z wypustu covidowego. Szczególnie w tym przedziale cenowym. Mam jeszcze drugie auto z 2008 w niebogatej wersji wyposażenia ale takie coś, jak schowek chłodzony to oczywista oczywistość że jest od najbiedniejszej wersji począwszy. Jest też wiele innych rzeczy których w "kurze" też brak , niestety.... Wstyd dla Skody naprawdę, ale czy producent się tym przejmuje? Śmiem wątpić. Tylko cenę podnoszą a przycinają na czym się da, jak w spożywce na gramaturze dzemów, masła i majonezu ostatnio.
Marcin

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: RoznieBywa »

__atomek__ pisze:
13 mar 2023, 7:30
Tak samo bez względu na wersję wyposażenia od kilku miesięcy nikt nie ma chłodzonego schowka. W schowku jest niezaślepiony otwór na zawór, a wszyscy auta odbierają. Chociaż na uzupełnienie braku w tym przypadku nie ma co liczyć
Chłodzony schowek tak naprawdę składa się z 2 dodatkowych elementów: pokrętła wciskanego w tę dziurę schowka oraz gumowej, karbowanej rurki przyłączeniowej. Z tego co wiem problem jest z produkcją właśnie tej drugiej części. Osobiście wołałbym odebrać auto bez tego gadżetu niż czekać na bankingu wiele miesięcy jak to się dzieje np. z Octaviami.

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: Marcin B. »

Wracając do tematu braku pokrywy silnika oprócz łapania brudu, jest też jeszcze jeden aspekt . Ostatnio gdy podniosłem maskę zauważylem w komorze silnika błotne ślady, jakby odbitych małych łapek, kroś był tu z wizytą zapewne...
Bez osłony- danie podane jak na talerzu, bebechy na wierzchu . Na szczęście póki co na pierwszy rzut oka szkód nie widać, przynajmniej jak na szybko jak patrzyłem . Ale co będzie dalej...drażni mnie to coraz bardziej. Tj. brak osłony.
Tak. Da się ježdzić. Pewnie że się da. Ale jak dlugo.?
Marcin

antek123
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2022, 18:05
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: antek123 »

Dziś dostałem zaproszenie na akcję serwisową i montaż nowej osłony. Auto bez niej odbierałem w marcu '22.

remigiusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2023, 23:36
Samochód: 2.0 TSI

Re: brak osłony silnika w 2.0 tsi

Post autor: remigiusz »

Witam.
Który salon jeśli można wiedzieć?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ