Olej 2.0 TDI 0w20

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
tomekkk358
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2023, 22:21
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Olej 2.0 TDI 0w20

Post autor: tomekkk358 »

Witam, posiadam Skodę z 2 litrowym dieslem, wymieniono mi olej na 0w20, po wpisach na forum widzę że ten olej głównie leją do benzyn, i tu pytanie zmieniać znów czy zostawić do kolejnej wymiany i później zalać inny? Przebieg to 12000km.



Sponsor

Olej 2.0 TDI 0w20

Sponsor


__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Olej 2.0 TDI 0w20

Post autor: __atomek__ »

Mi zalali do TDi 0W30, ale z informacji z serwisu wynika że VW dopuszcza 0W20

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Olej 2.0 TDI 0w20

Post autor: bubuś »

tomekkk358 pisze:
26 lut 2023, 22:26
Witam, posiadam Skodę z 2 litrowym dieslem, wymieniono mi olej na 0w20, po wpisach na forum widzę że ten olej głównie leją do benzyn, i tu pytanie zmieniać znów czy zostawić do kolejnej wymiany i później zalać inny? Przebieg to 12000km.
Zalewają sadzomioty tą wodnitą cieczą, bo ponoć tak jest bardziej ekologicznie.
Od pierwszej wymiany oleju po 1500 km, każdorazowo zalewałem motor Liqui Molly Top Tec 4200 5W30 niezależnie, czy to była wymiana wg schematu przeglądów, czy też nie, bowiem wymieniam olej co 10 kkm. Nigdy nie ubywała nawet kropelka oleju.
Ostatnio poskąpiłem i ponieważ przypadała wymiana wg przeglądu zgodziłem się na ich darmowy olej 0W30 sygnowany logiem VW. Wlali do MAX poziomu miarki.
Po przebiegu 4 kkm z przerażeniem stwierdziłem, że poziom oleju zbliżał się do poziomu MIN miarki
i musiałem do motoru dolać 0,8 litra. Myślałem, że mnie szlag trafi. Na szybko kupiłem taki sam olej i dolałem. Przejechałem 500 km i ubytku nie widzę, ale mimo tego ponieważ planuję niebawem wymianę oleju w DSG, to przy okazji wymienię to wodnite g... VW, na właściwy, dotąd stosowany olej.
Szkoda motoru, zauważyłem, że na tym oleju olej prędzej osiąga temperaturę roboczą, a motor jakby głośniej i twardziej pracował.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

tomekkk358
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2023, 22:21
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Olej 2.0 TDI 0w20

Post autor: tomekkk358 »

Dziękuję panowie za odpowiedzi, a jak to jest z tymi temperaturami tego oleju ? Czy sprawdza się w naszym klimacie? Myślę że następna wymiana już będzie 5w30 motyla/liqui Molly, taki po prostu zalali mi w serwisie

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Olej 2.0 TDI 0w20

Post autor: Bury_Kocur »

Witajcie

To ja mam dwa pytania:

1. jaki olej - tak naprawdę - radzilibyście stosować to tego silnika - tzn do 2,0 l TDI 150 KM ?

Mam teraz świeże auto - pierwszą wymianę zrobię po 3 - 4 tys. km i wleję ten wynalazek VW 0W20 bo taki już sobie kupiłem w ASO wraz z filtrem oleju - i nawet nie pytali o dziwo po co kupuję ;) .

Następną wymianę zrobię około przebiegu 10 tys i dalej chcę zmieniać po ludzku co 10 tys. km.

I tu mam drugie pytanie:

2. Czy taką wymianę oleju z filtrem - filtr oryginalny - kupiony w ASO - będzie widzieć komputer jak nie wykonam tego w ASO a u zaprzyjaźnionego mechanika po sąsiedzku ?

Nie ukrywam, że sąsiad weźmie za taką wymianę stówkę a w ASO skroją mnie jak za zboże - a wymiana samego oleju + filtra nie wykracza poza umiejętności normalnego mechanika w normalnym serwisie ...
tomekkk358 pisze:
27 lut 2023, 12:30
(...) następna wymiana już będzie 5w30 motyla/liqui Molly, taki po prostu zalali mi w serwisie
No widzisz - a w ASO na Modlińskiej w Warszawie leją to cudo VW 0W20 i mówią, że jak klient chce to wleją 0W30, ale ich olej.

To na czym tak naprawdę jeździć

Kiedyś Skoda rekomendowała Castrol...

Pzdr
Włodek

ODPOWIEDZ