Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: Sturnn »

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z błędem Travel Assist występujacym przy wilgotnej pogodzie. W maju 2022 miałem wymieniana kierownice w ASO właśnie ze względu na błąd Travel Assist, który występował podczas kręcenia kierownicą. Po wymianie był spokój do listopada kiedy zrobiło się mokro. Teraz od czasu do czasu mam właśnie taki błąd, który oczywiście ( co ASO najbardziej lubi) znika po tym jak samochód postoi sobie w garazu. Czy ktoś jeszcze się z tym boryka? Od ASO wiem, że cały koncern się boryka z tym problemem w niektórych autach.



Sponsor

Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: MałGorzata »

Tak. U mnie też występuje. Pomaga naładowanie akumulatora prostownikiem raz na kilkanaście tygodni. Kierownicę mam już po wymianie i ta wymiana w pewnien sposób pomogła.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: Xysiu »

Mam dokładnie to samo, miałem 2 dni temu zakładać wątek ale juz wystarczy sie tylko podopiąć ;-) Komunikat "Travel Assist obecnie niedostępny" i sygnalizacja dźwiękowa (która nawet podczas krótkiej jazdy potrafi skutecznie wkurzyć). Kodiaq FL z tego roku, kierownica jeszcze (?) nie wymieniana, nie grzana (gdzieś czytałem, że ma to znaczenie w kontekście przynajmniej chwilowego pozbycia się błędu, wystarczy podobno włączyć grzanie).

hormon
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2022, 17:20
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline, VW Passat B5

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: hormon »

Tez pojawia mi się ten błąd właśnie przy mokrej pogodzie. Rozmawiałem z. ASO i powiedzieli że problem znany kiedyś wymieniali kierownicę bo tam jest jakiś element który po czasie właśnie takie objawy daje ale po wymianie na nową kierownicę po jakimś czasie znów powracało i na chwilę obecną nie wymieniają kierownicy. Szukają innego rozwiązania

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: MałGorzata »

Krążą pogłoski, że za te błędy odpowiedzialne jest napięcie akumulatora. Podawane jest na innych forach grupy VAG, że pomaga pełne naładowanie akumulatora prostownikiem. W moim przypadku to się sprawdza. Aku 12V naładowane 10 dni temu i od tego czasu błąd się nie pojawia.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: Xeor^ »

Ten sam problem u mnie, produkcja pierwszy kwartał 2022. Pierwszy raz pojawił się ten błąd przy słonecznej pogodzie, 100 km po wyjechaniu z salonu. Też w ASO dostałem informację, że nic z tym nie da się zrobić, podobno da się wyprogramować kierownicę pojemnościową, tylko to powoduje, że co kilka sekund trzeba ruszać kierownicą, a domyślnie działa to tak, że samo trzymanie kierownicy wystarcza.

Spróbuję tego sposobu co napisała MałGorzata, ale ze względu na to, że mieszkam w bloku to jest to dość problematyczne.

Miron75
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:26
Samochód: Skoda Kodiaq FL Style 2.0 TDI 150KM

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: Miron75 »

W dwóch Skodach, które użytkuje i m.in. w Kodiaq'u pojawia się komunikat "Travel Assist jest obecnie niedostępny". Byłem jakiś tydzień temu w serwisie i jest decyzja o wymianie kierownic. Skoda podobno zmieniła dostawcę czujników w kierownicy, albowiem to one stanowią problem.
A więc sugeruję udać się do serwisu z rzeczoną usterką :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: MałGorzata »

U mnie ten błąd również się pojawia. Ostatnio w serwisie powiedzieli, że nie wiedzą jak go usunąć a wymiana kierownic nic nie pomogła.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Miron75
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:26
Samochód: Skoda Kodiaq FL Style 2.0 TDI 150KM

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: Miron75 »

Owszem w ub. roku wymieniali kierownice, później wstrzymali, a teraz wznowili wymianę na te z nowymi czujnikami. Podobno kierownice z czujnikami od innego dostawcy są o ok. 1000 zł droższe.

Moje Skody podłączyli w serwisie pod kompa i jest decyzja Skody o wymianie kierownic.

Podkreślam jest nowe podejście do naprawy awarii związanej z Travel Assist

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria Travel Assist przy opadach deszczu/sniegu

Post autor: MałGorzata »

Dzięki za info bo moja kierownica była wymieniana rok temu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ